Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 23 éves lány vagyok és van...

23 éves lány vagyok és van egy örökölt lakásom. A nagymamám attól fél majd kiforgat a párom a vagyonomból?

Figyelt kérdés
A szüleim meghaltak, így lett saját lakásom. Tudom nagy dolog ennyi idős korban. Eddig nem volt komolyabb barátom, de most úgy néz ki lesz. De a nagyim elkezdte mondani hogy "Át kell ám gondolni hogy kivel állsz össze, mert most egy vadidegent beültetni a lakásodba" vagy hogy "Ha házasságra kerül a sor, nehogy rá írasd a lakát akármennyire is szeretné mert majd kiforgat a vagyonodból" Azt hiszi ilyen hülye vagyok...De most mégis mit tegyek? Ne legyen senkim? Vagy igaza lehet?
2013. márc. 25. 19:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Volt csoporttársam hajléktalan szálon fejezte be a sulit, mert nem merte otthon bevallani, hogy a volt barátja kiforgatta a lakásából.

Jobb félni mint megilyedni.

2013. márc. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Nem tud, kiforgatni, ha nemiratod ra...

Ha osszehazasodtok, sem kell hazassagi szerzodes, hiszen ez a vagyonkozosseg elott szerzett vagyon, de amugy ha valaki a hazassaga alatt orokol, az is kulonvagyonnak szamit, a csalad jogi torvenyt. Pont tegnap olvastam.

Raadasul ebben vagyunk mi is, csak nalunk a paromnak van lakasa es en koltoztem hozza.

Ha ezt eladjuk, akkor a a kovetkezo nagyobb lakas, vagy haz majd olyan szazalekban lesz az ove amennyivel a lakas erekevel beszall, mert a tobbi mar addigra kozos vagyon lesz...

Igazandibol itt a parod, mi esetunkben meg en tudok rosszul jarni.

Hiszen bekoltoztem evek ota itt elek, kozos haztartasban, ha valami elromlik en is fizetem, a felujitast is ketten, de nagyreszt en fizettem, ha szetmennenk (ne adj Isten) akkor en semmit nem kapnek, mert a lakashoz nincsen kozom, kozben azert rakoltottem, nem keveset a mar az evek alatt. Nem utolsosorban benne a szivem lelkem, mert nagyon sok mindent a ket kezemmel csinaltam...

A nagyidnak nem kell aggodnia, te pedig legy korultekinto, hulyesegeket ne irj ala!

2013. márc. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Történetet nem tudom pontosan de az biztos, hogy a nagyival élt ott egyetem első két évében, majd csak a barátja lakott ott.
2013. márc. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy nem számít, ha valamit a házasság előtt szereztél, házasságban közös vagyon lesz, viszont ez az örökségre nem vonatkozik. Az örökség mindig külön vagyon marad, még örökölni is elsősorban a vérrokonaid öröklik utánad, a házastársad nem.
2013. márc. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 2122 válasza:
csak a házasság alatt szerzett vagyon feleződik.
2013. márc. 26. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
90%

Miért írtok ennyi hülyeséget? Különvagyon nem lesz közös. Ha valaki nem tudja, inkább ne írjon!!!!!!!!!!!!!


1952. évi IV. törvény a házasságról, a családról és a gyámságról


28. § (1) A házastárs különvagyonához tartozik:


a) a házasságkötéskor megvolt vagyontárgy,


b) a házasság fennállása alatt öröklés jogcímén szerzett vagy ajándékba kapott vagyontárgy,


c) a személyes használatra szolgáló és szokásos mértékű, illetőleg mennyiségű vagyontárgy,


d) a különvagyon értékén szerzett vagyontárgy.

2013. márc. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Bence_ ***** válasza:
100%

Végre valaki hozott fényt!

Ha nem írnak adásvételi szerződést. Akkor a lakás marad a lány tulajdona. Ha összeházasodik velem ha nem :)

Hozzászólások nagy részére szerintem ez igaz:

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

2013. márc. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

12-es vagyok



igen ezt a törvényt olvastam én is, sőt a házasság felbontására vonatkozóan is ott van minden...

2013. márc. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

De ne felejtsük el a lakás bukásának,van egy másik manapság divatos változata,a környezetemben többen megtapasztalták már.

A pár összejön és a lánynak a lakására kicsikar egy húzós hitelfelvételt,amit majd ő beleforgat valami jó vállalkozásba,ha odaadja neki a pénzt.

Na ez megtörténik,a pasi lelép,vállalkozás sincs vagy be is fuccsolhat,ha van és a lány ott marad a hitellel,amit nem tud fizetni.

Huss volt nincs lakás.A környezetben 3-an (1 férfi és két nő) járták meg így,nem kell hozzá házasság sem.

2013. márc. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Aki hülye az meg is érdemli, de kérdező, gondolom van annyi eszed, hogy ilyenekbe nem mész bele, ezért ne legyél magányos egész életedbe, mert vannak ilyen férfiak.
2013. márc. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!