Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 23 éves lány vagyok és van...

23 éves lány vagyok és van egy örökölt lakásom. A nagymamám attól fél majd kiforgat a párom a vagyonomból?

Figyelt kérdés
A szüleim meghaltak, így lett saját lakásom. Tudom nagy dolog ennyi idős korban. Eddig nem volt komolyabb barátom, de most úgy néz ki lesz. De a nagyim elkezdte mondani hogy "Át kell ám gondolni hogy kivel állsz össze, mert most egy vadidegent beültetni a lakásodba" vagy hogy "Ha házasságra kerül a sor, nehogy rá írasd a lakát akármennyire is szeretné mert majd kiforgat a vagyonodból" Azt hiszi ilyen hülye vagyok...De most mégis mit tegyek? Ne legyen senkim? Vagy igaza lehet?
2013. márc. 25. 19:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Nem mondott butaságokat.
2013. márc. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
Létezik házassági szerződés! Úgy marad a lakás, hiába válsz!
2013. márc. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
A lakás (vagy a továbbiakban ennek értéke) mindig is a te különvagyonod lesz, mivel a házasságkötés előtt szerezted.
2013. márc. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

Az a te lakásod. Azt engedsz be, akit akarsz. Ez azért jó, mert nem a pasi fog kirúgni téged, hanem te őt, ha bajod van. Egy szó és repül. Ráíratni meg nyilván nem íratnál semmit. Meg csak nem fogadnál magadhoz egy vadidegent.

Nem mellesleg egy lakás nem akkora dolog, hogy majd valaki csak ezért vesz el. Nem egy többszáz négyzetméteres kúriáról van szó, hanem egy lakásról.

2013. márc. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
9%
MOst januártól ezzel kapcsolatban törvény változások vannak. Szóval a néni igazat mondott, most megszerezheti a társad a pénzed, a vagyonod, ha nem töltitek ki a nyomtatványt. Hogy mi ennek a vagyonnal kapcsolatos nyomtatvánnynak a neve azt nem tudom, de januártól ez működő dolog lesz.
2013. márc. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
63%
Ha válsz is, a lakás akkor is a tiéd, mert előbb szerzett vagyon. Én is ilyen helyzetben voltam, csak én 21 voltam és a testvérem fárasztott. Ráadásul a barátom, akit gyanusItott akkoriban, már épItett még egy házat és a nevemre Iratta és gyerekeim apja. Ok, hogy féltenek, de én is azon háborogtam, hogy miért néznek hülyének.
2013. márc. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Az tény, hogy sokan járnak úgy, hogy kiforgatják a vagyonukból, ha nem elég körültekintőek.

De a dolog megelőzhető azzal, ha mind a viszonyaid, mind a pénzügyeid rendben vannak papíron is. Magyarán a lakás a te neveden van, ha netán odaköltözne a srác, csak ideiglenes lakcímet kap, ha házasodtok, házassági szerződést köttök.

Ügyvéd/közjegyző jelenlétében, a mindenkor hatályos jogszabályoknak megfelelően!! Ennyi :)

2013. márc. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

A nagyid téged félt,úgyhogy ne az olyan egoval állj hozzá,hogy hülyének tart.

Mindenesetre egy nő egyeseknél kapós lesz,ha saját lakása van.

Nekem is van,de mikor beköltözött,nem vette ki a részét a dolgokból és közölte,hogy akkor jó lenne,ha kiállnék a garázsból,mert szerinte az ő autójának kell ott állnia,repült.

Szóval bizonyos "jelekre" figyelj...

Egyébként mikor rémes gyorsan kulcsot akar a lakásodhoz,pedig nem is költöztetek össze!!!az a másik intő jel,tapasztalatból mondom.

2013. márc. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Még 2 hónapja sem járunk :) szóval odébb van az esküvő :) Csak nekem ez már komolynak indul. Összeköltözésről szó sincs még.

Meg nyilván nem úgy indítottam hogy nekem lakásom van, nem is tudja hogy az enyém szerintem, mert a nagymamám is velem lakik. Simán hiheti hogy az övé. Soha sem került szóba hogy kié vagy ilyesmi...

2013. márc. 25. 20:20
 10/21 anonim ***** válasza:
94%

Jaj, ennyi ökörséget, ami itt le van írva.:D

A lakásodat semmiképp se fogja tőled elvenni, mert házasság előtt szerezted, tehát különvagyon.

Amúgy ha már össze lennétek házasodva, még akkor sem tehetné rá a kezét, mert örökölted a lakást, és az örökölt dolgok házasság alatt is külön vagyonnak számítanak.

Szóval nem kell félned.

2013. márc. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!