Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apámnak nem felel meg a...

Apámnak nem felel meg a barátom. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Anyukám nem szokott semmit se mondani, de apámat zavarja a barátom. Mindig mondja, hogy menjek le és nézzem meg, hogy milyen körülmények között él és hozzá fogok menni. Állandóan piszkál, hogy ő nem ilyen barátot szánt nekem és hogy én jobbat érdemlek. Mindig felhozza, hogy a barátom milyen rossz és hogy nem illik hozzám. Mi jól meg vagyunk a barátommal. Apám állandóan piszkál és ez nagyon zavar. Sokszor beszóltam már neki. De már nem bírom sokáig. Beszélgetni nem lehet vele ( mert ugye arra is gondoltam, hogy leülök vele megbeszélni, de vele lehetetlen. Felhozná, hogy mennyire nem illik hozzám ) Úgy érzem, hogy nem bírom sokáig az ilyen beszólásait. Alig várom, hogy munkám legyen és elköltözzek a barátommal.

Ti mit tennétek? hogy raknátok helyre apukátokat? (18/L)


2013. márc. 25. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Franc tudja.

Simán igaza lehet apádnak, nem tudjuk a körülményeket. Sőt, szerintem nagyobb esélye van, hogy igaza van, minthogy tévedne.

2013. márc. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ne szólj semmit. Ha anyagilag is önálló leszel, elköltözöl.
2013. márc. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mit tennék?


Alázatosan bocsánatát kérném, hogy ilyen mihasznaságokkal raboltam az idejét.


Na jó, vicceltem. Kicsit. Azért gondolkodj el az ő álláspontján is!


Arra nem gondoltál, hogy tényleg igaza lehet, és a lányának valóban jobbat akar, aki legalább azt az érzelmi és anyagi biztonságot tudja majd nyújtani a lányának, amit (érzése szerint) ő is nyújtott neked?


Egyébként meg sokat segítene, ha esetleg a barátod, meg az apád beszélnének egymással, nem csak a vasárnapi ebéd mellett, hanem valami egyéb kapcsán. Mittudomén, nincs kert, vagy egy műhely, nem szeret mindkettő horgászni, nem kell valamit lecipelni a pincébe? (már ha a barátod képes ilyenekre...)


Ha látná, hogy a srác fel tud mutatni valamit, ami az ő szemében is érték, akkor simábban mennének a dolgok...

2013. márc. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem

- apukád véleményét hallgasd meg, gondolva arra, hogy ő jót akar neked

- az ő véleményét is figyelembe véve, TE döntsd el, hogyan tovább, és igenis ülj le vele megbeszélni, miért dönöttél úgy ahogy

2013. márc. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, egyszerű, egyszer végig gondolnám, azután nem foglalkoznék vele, hagy mondja, elvégre is szólásszabadság van - neki joga van mondani, neked meg jogod van nem foglalkozni vele.

Vitát generálni, visszaszólni, győzködni a világ legrosszabb stratégiája, mert ezzel az emberek zöme alá pont, hogy adod a lovat. Azt viszont megteheted, hogy ha elkezdi, hogy a barátod ígymegúgy, akkor átmész egy másik helyiségbe... és akkor idővel rá fog unni, hogy a falra borsót hányjon...

2013. márc. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Sajnos az én anyósom is ilyen. Borzasztó érzés, hogy azért nem vagyok jó neki, mert nem végeztem főiskolát, meg a szüleim se. Az embert nem a körülmények teszik jó vagy rossz emberré! Ha a párodnak olyanok a körülményei, ami nem tetszik apukádnak, akkor mondd meg neki nyugodtan, hogy ő is élhetett volna olyan körülmények között...sors... Persze nézd meg h ne egy lusta, rendetlen párod legyen, de a körülményeiről nem mindenki tehet. 20/L
2013. márc. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezt annyira nem tudom megérteni. Miért kell az ember gyerekét cseszegetni ilyen hülyeségekkel. Egyszer, maximum kétszer elmondja az anyuka,apuka a véleményét a gyereke választottjáról és kész. Az ő döntése kivel jár, nem az apjának választ párt, hanem magának. Ő szakítja, ő szagolja.
2013. márc. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

(amúgy a párom nem rendetlen és lusta se :) Elég jó erőben van :))

2013. márc. 25. 16:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Te ismered apukádat. Tényleg segítő szándékú, vagy még a Krisztusban is hibát találna?
2013. márc. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagymamám az, aki mindig mondja, hogy "reméli lassan vége lesz ennek a kapcsolatnak, ő nem ilyen embert képzelt mellém". Egyetlen hibája a barátomnak, hogy hisz az ígérgetésnek, és legutóbb azért volt otthon 4 hónapot munka nélkül, mert hogy "azt mondták, hogy még várjak egy hetet". Végülis talált munkát, de természetesen saját magának köszönheti. Na, emiatt gondolja úgy a mamám, hogy tutyimutyi.

Engem nem zavar, egyik fülemen be, a másikon ki. Általában udvariasan végighallgatom, aztán elterelem a témát. Van még ideje a barátomnak, hogy "bizonyítson":)

2013. márc. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!