Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érzelmileg zsarolja a felesége...

Érzelmileg zsarolja a feleségemet az apja, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Feleségemmel együtt lakunk, és én otthon dolgozok. Az apósomat egyszerűen nem lehet lerázni, majdnem minden reggel megjelenik, és utasítgat, hogy ezt csináljam, azt csináljam, és a munkámmal már nem is tudok törődni. A feleségem annyira nem veszi ezeket észre, mert ő csak azt látja, hogy mikor jön haza a munkából ő is pont megy haza.


A bajok még csak itt kezdődnek, kertes házban lakunk, és szeretnénk szerettem volna egy kerti tavat, medencét. De minap kitalálta az após, hogy ő fóliaházat akar oda. Én és a feleségem is ellenzi az ötletet, de azzal zsarolja a feleségemet, hogy ha nem lesz fóliaház, akkor ő soha többet nem akarja látni, és így belement a dologba. Nem is beszélve arról, hogy nyáron cefrét akar gyűjteni nálunk, és mi ezt se akarjuk. A poén az egészbe, hogy a cefre az övé amit a mi fánkról szed, a fóliában növesztett növények az övék, nem támogat minket semmivel, de a mi pénzünkön locsol, és én viszem ki kocsival a buszmegállóba...


Mit lehet tenni? A feleségem nem hajlandó beszélni vele, mert úgy nőtt fel, hogy mindig azt kellett csinálni amit az apja mondott. Ha én szólok be neki, akkor kapok majd a feleségemtől, mert fél, hogy az apja beteljesíti a zsarolását. Csak úgy poénként, hozzáteszem, hogy ha valami nekem nem tetszik, felhívja anyámékat, hogy ők megengedik-e, és megcsinálja a beleegyezésem nélkül, tönkreteszi a szerszámaimat, és engem dolgoztat, hát ez tűrhetetlen.



2013. márc. 23. 12:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
71%
Úgy kivágtam volna az apóst, hogy csúszik.
2013. márc. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Amíg a feleséged rá nem jön, hogy az apja zsarnokoskodik fölötte és minden célja az, hogy szétverje a kapcsolatotokat és "visszaszerezze" a lányát (általában ezt az anyák szokták művelni, de vannak néha ilyen birtokló apák is), addig nem sokat.


Ha rájön és változtoztatni akar ezen, azaz a házasságát és a jövőjét választja, és téged az apjával szemben, akkor támogasd abban, hogy MINÉL hamarabb keressen meg egy igen jó pszichiátert. Ha a feleségedben van erő, hogy az apja zsarnokoskodását lerúgja, akkor minden segítségre szüksége lesz a részedről (betonbiztos érzelmi háttér kell neki a terápia alatt a részedről!), hogy sikerüljön az apa-gondjait megoldani.


Ha ezt nem vállalja, akkor sajnos nem sok esélye van a kapcsolatotoknak.

2013. márc. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ez az egész úgy sz@r, ahogy van..előbb-utóbb kenyértörésre kell vinni..záratcserélni, nejednek szólni, hogy válasszon, de lehetőleg tegnap..minden perc egy rákos daganat..


az após egy paraszt.

Attól félek előnyöd is származik, mert egyébként normális ember már elküldte volna.

Kié az ingatlan telekkönyvileg? apósnak van-e benne pénze?


Ha nincs semmi köze, akkor jónapot! És a nejed is válasszon. ugyanis az nem házasság.

Egy házasság (igazi) az egy baromi erős érdekszövetség.

A tiétek nem az.

2013. márc. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Én azért nem látom ilyen drasztikusnak a helyzetet, végül is az após azt hiszi, hogy a feleségem nem szeretne fóliát, és nem tudja, hogy nekünk nem a fólia a legnagyobb problémánk, hanem, hogy tőle nem lehet megszabadulni. A feleségemnek hiába mondom, hogy beszéljen vele, hogy ne jöjjön csak ha hívjuk, nem meri megmondani, és mindig reménykedik, hogy most még ezt megcsinálja utána már nem jön... De egy idő után nálam be fog telni a pohár, és be fogok szólni az apósnak, és akkor nagy sértődés lesz, és nem fog többet jönni, mint ahogy megígérte, én pedig pont ezt akarom elkerülni, én nem akarom, hogy a feleségem rosszul érezze magát. Végül is ezzel engem is zsarol, például múlt nyáron ki akart jönni, mi meg mentünk volna strandra, és mondtuk neki ne jöjjön, úgy megsértődött, hogy két hétig nem láttuk. Tehát a lényeg, hogy ha nem akarunk családi viszályt akkor tűrjük. Az anyósom meg nem mer szólni a férjére, ugyan az a helyzet. Ha rászól, akkor az apósom nem szól az anyósomhoz hetekig, míg nem könyörgünk neki, hogy jöjjön mégis...
2013. márc. 24. 09:01
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja hát akkor tűrjetek mind.

Uralkodjon rajtatok a zsarnok, ha hagyjátok.

2013. márc. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Hosszútávon azt lehet zsarolni, aki hagyja magát.
2013. márc. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Igazad van abban, hogy az após ne zavarja a köreiteket, de az akkor sem megoldás, hogy kivágtam volna mint..., ahogy valaki ajánlotta.

Ez egyszerűen csak határozottság kérdése. A feleséggel meg kell beszélni, hogy az apjával beszélni kell. Ezt nem lehet elodázni már. Neked pedig tisztességesen, a feleségedre is tekintettel lenni, és megmondani az apósodnak, hogy a Te munkahelyed otthon van. Neked ott kell dolgozni és nincs időd az elképzeléseit végrehajtani. Nektek egyébként is más elképzelésetek van a saját házatokkal kapcsolatba. Nagyon szívesen látjátok őt, de legyen tekintettel erre a körülményre. Ez olyan, mintha a munkahelyére jönne be és zavarná a munkában. Ezt nem lehet megtenni, mert a munkád rovására megy. Te otthon dolgozol, amikor egyedül vagy. Ilyenkor ne zavarjon. Akkor jöjjön, amikor a feleséged is otthon van. Majd ővele megbeszélheti az ügyes bajos dolgokat, de a ház körüli teendők kettőtökre tartozik.

Egyszerűen nem szabad félni ennek a megbeszélésétől. Amíg csak ketten duzzogtok, addig az após nem fog észhez térni.

Határozottság, kell hozzá de nem gorombaság. Vedd tudomásul, hogy az após a feleséged édesapja, és ezer szállal kötődik hozzá. Meg kell oldani és nem egymás között duzzogni.

2013. márc. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Már bocs, de azért zsarol titeket, mert látja, hogy hagyjátok magatokat.

Saját házad, saját kertje. Ha azt mondja, hogy "ha medence lesz, nem jövök többet soha", akkor azt kell mondani, hogy "ahogy gondolja".

Nemár, hogy ő veletek azt csinál amit akar, a TE SAJÁT házadban. Ha apuci ennyire sértődékeny, és kisgyerekes, hogy "ha nem az lesz amit én akarok, akkor elmegyek", az az ő gondja. Feleséged nem tud az anyjával (anyósoddal) beszélni? Ő nem tud hatni rá?

Miért fél a feleséged elmondani? Mert ha tűrtök, aztán pattan a cérna, abból számotokra sem lesz jó dolog.


Bocs, de ez iszonyat gyerekes, hogy "én fóliasátrat akarok oda, de ha medencét csináltok, akkor nem látogatom meg többet a lányomat". Én (elnézést, de) a feleséged helyébe pofán röhögtem volna. Ilyen dolog miatt ezzel fenyegetni, kész röhej, de ha neki ez jó, akkor ne jöjjön többet sértődésből.


Ha meg nem hagy téged békén a SAJÁT lakásodban, mond meg neki, hogy most dolgoznod kell, nem érsz rá. Ha kiveri a hisztit, ne törődj vele. Addig fogja ezt csinálni, ameddig látja, hogy elér vele valamit.

2013. júl. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!