Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy néz ki nem megyünk haza...

Úgy néz ki nem megyünk haza nyári szünetre, ebből van most a harag. Igaza van?

Figyelt kérdés

Már elég rég keresek munkát, friss diplomásként szinte esélyem sincs, így egyelőre alkalmi munkákat végeztem. Jelenleg mesterképzőre járok, így szerencsére van tanulmányi ösztöndíjam, az elég jól pótolja a dolgokat. Eddig úgy volt haza megyünk szünetre (120 km-re lakunk) de tegnap kaptam egy ajánlatot április 1-től szept végéig. Nem fizet sokat, egész nyáron dolgoznék, de az ösztöndíjamat (vagy a fizut) félre tudnám így tenni...Már 1 éve szeretnénk eljegyzést, így nagyjából meglenne a gyűrűk ára végre. Igaz, ez az egész nyarunkba kerülne a párommal, de legalább meglenne...


Itt jön a képbe anyósom. Hallani sem akar a dologról, hogy nem megyünk haza nyáron, teljesen kiakadt, hogy hogy gondoljuk ezt? Én már beleegyeztem a munkába, tehát én biztosan nem lépek vissza. Különben is nyáron folyamatosan van dolgom itt, legalább nem kellene utazgatni. A párom szabad júniustól szeptemberig. Otthon sem csinálna semmit, akkor miért menne haza? Ő is keres egy kis alkalmit, jól jön majd a pénz...


Miért nem lehet megérteni, hogy nekünk most ez a fontosabb és nem az, hogy tétlenül otthon üljünk hetekig? :(


2013. márc. 21. 12:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
6%

"Ha úgy tetszik "valakivel" akartam "beszélni" a témáról. "


Na csak eljutottunk valahová, lényegében akkor a 2-es opció, csak te nagyon ügyesen és árnyaltabban akarod megfogalmazni. Egyébként tényleg nem dobálod a sarat anyósodra, csak minden vele kezdődő mondatban lényegében lekicsinylően beszélsz róla vagy ilyet írsz, hogy az nem tetszik neki hogy 3 hónapig nem otthon ültök (azért elég elmebetegnek kell lenni ahhoz, hogy valaki azt akarja, hogy mások 3 hónapig csak otthon üljenek, elég életszerűtlen feltételezés a részedről, ami csak 1 példa az eleve rosszindulatú,ám de árnyalt megfogalmazásaidra) Egyébként nem vagyok se anyós,se nő, ne hogy még a végén megkapjam, hogy az vagyok :D

2013. márc. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

21, látom Te aztán nem adod fel.


Nem ironikusan írtam, 3 hónap otthon ülés azt jelentené, hogy 3 hónapig a városban lennénk, ahol lakunk, mert pénzünk nincs elmenni nyaralni. itt legalább dolgozunk, ha összejön valami...


Továbbra sem értelek, de nem is akarlak, ha azt mondom igazad van, szép napod lesz és végre leszállsz rólam?

2013. márc. 21. 13:36
 23/29 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy anyóspajtás mit akar, azzal ne foglalkozz, de azért a helyedben elgondolkoznék ezen az egészen. Ha már diplomáztál, lehet hogy ez lenne életed utolsó szabad nyara. Én biztosan nem cseszném el az egészet munkával csak azért, hogy vegyek egy pár gyűrűt. Százszor inkább húznék akár egy kulcskarikát az ujjamra. De a te életed, te tudod.
2013. márc. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
29%
Megnyugodhatsz a piszkálódás nem a te személyednek szól, hanem annak a képmutatásnak,amit képviselsz. Nem arról van szó, hogy rádszálltam vagy ilyesmi, unatkozok, van egy kis szabadidőm és szívesen belefolyok az olyan vitákba,ahol nem észbeli,hanem érzelmi válaszok születnek, ahol a szimpátia alapján adható csak jó vagy rossz válasz és attól lesz valaki szimpatikus, ha kicsit árnyaltabban fogalmazza meg a valóságot (de ezzel nem sért meg senkit). Nyugodj meg 5 perc múlva már nem is fogok rád emlékezni.
2013. márc. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy a párod milyen anyagi helyzetben van, önálló-e vagy a szülei tartják el. Ha még egyetemista, nem kizárt, hogy anyóspajtás azért jajgat, mert esze ágában sincs a nyári hónapokban is a háztól távol eltartani egy szem fiacskáját, ami nyilván lényegesen többe kerül, mint otthon etetni.
2013. márc. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy gyenge a felfogásom, de én nem értem ezt az egész helyzetet. Kérdező, ha jól értem, te már befejezted a tanulmányaidat, és most fogsz munkába állni. Neked a "nyári szünet" mint olyan, megszűnt. Max szabadságod lesz, ami természetesen nem jelenti az egész nyarat. Tehát nem érzelmi okok miatt nem tudsz egy komplett nyarat anyóséknál tölteni, hanem azért, mert kirúgnának a munkahelyedről.

A párod még tanul, tehát neki lehet nyári szünete. De ha jól értem, akkor ő is dolgozni szeretne. Plusz eszében sincs a teljes nyarat tőled távol tölteni. Akkor ezt kell megmondani a szülőknek. Ez nem egy olyan opció, amin demokratikus vitát lehet nyitni, mert nincs miről vitatkozni. Ezt ti döntsétek el magatok között, és a döntéseteket közöljétek a szülőkkel. Lehet, hogy ők nem így tervezték a nyarat, de közben másképp alakultak a körülmények.

Nekem két egyetemista gyerekem van, ők is szoktak dolgozni nyáron. Ha bármelyik azt mondaná, hogy a munkája miatt csak egy-egy hétvégére tud majd hazaugrani a szünetben, eszemben sem lenne megsértődni.

2013. márc. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

26!

Igen, valahogy mi is így gondoljuk. Pont ezért nem értem a feháborodást...:-S


Köszönöm a válaszokat.

2013. márc. 21. 14:50
 28/29 anonim ***** válasza:

Nem olvastam valaszokat....



En nem ertem.

Mi dolgozunk, nem hetfo pentek munkarendben, igy nem mindig vaegyutt tobb szabadnapunk. Persze van olyan, hogy pont ugyesik, vagy cserelunk a munkatarsakkal, es akkor havonta 2 havonta hazamegyunk 2- 3 napra, hol az iygik iranyba, hol masikba (mi Bp.-en lakunk, az en szuleim nyugatra 60 km(pocsek tomegkozlekedessel, napi 4 busz) leendo anyosomek pedig a EK - re 150 km-re)



A ti esetetek kIcsit igy olyan hogyha majd mindketten dolgoztok, akkor mar soha nem fogtok hazalatogatni. vagy hogy gondoltad ezt?

Mert azt ertem, hogy a parod sem koltozik haza, ha te maradsz, ez valahol nekem is evidens, de o a hetkoznap,barmikor haza tud menni par napra,ha nem talal munkat, vagy hetvegen akar egyutt is nehanyszor...

Termeszetesen a szulonek nehez ezt elfogadni elsore, az enyemeknek sem volt egyszeru (en is gyakorlatra maradtam eloszor egesz nyarra, es en is a parommal, akkor meg kollegiumban)

En ugy erzem, h te/ti sem vagy/tok rugalmas/ak. Raadasul a parod milyen penzbol el meg? Mert azert az is gyonyoru, h o egesz nyaron veled lakik nem megy haza, de apenzt meg varja otthonrol... Vagy rosszul gondolom?

2013. márc. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

mindegy :D a kérdés már túlnőtte önmagát, valószínűleg én sem fogalmaztam tisztán, sokan félre is értettetek...

Nincs arról szó, hogy egyáltalán nem megyünk haza, sem arról, hogy nélkülem nem megy haza, sem arról, hogy várja a pénzt otthonról...


Nem is lényeg. Leírtam, közben át gondoltam a dolgokat, ez elég is volt nekem:)


Mindenkinek szép napot

2013. márc. 21. 15:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!