Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy néz ki nem megyünk haza...

Úgy néz ki nem megyünk haza nyári szünetre, ebből van most a harag. Igaza van?

Figyelt kérdés

Már elég rég keresek munkát, friss diplomásként szinte esélyem sincs, így egyelőre alkalmi munkákat végeztem. Jelenleg mesterképzőre járok, így szerencsére van tanulmányi ösztöndíjam, az elég jól pótolja a dolgokat. Eddig úgy volt haza megyünk szünetre (120 km-re lakunk) de tegnap kaptam egy ajánlatot április 1-től szept végéig. Nem fizet sokat, egész nyáron dolgoznék, de az ösztöndíjamat (vagy a fizut) félre tudnám így tenni...Már 1 éve szeretnénk eljegyzést, így nagyjából meglenne a gyűrűk ára végre. Igaz, ez az egész nyarunkba kerülne a párommal, de legalább meglenne...


Itt jön a képbe anyósom. Hallani sem akar a dologról, hogy nem megyünk haza nyáron, teljesen kiakadt, hogy hogy gondoljuk ezt? Én már beleegyeztem a munkába, tehát én biztosan nem lépek vissza. Különben is nyáron folyamatosan van dolgom itt, legalább nem kellene utazgatni. A párom szabad júniustól szeptemberig. Otthon sem csinálna semmit, akkor miért menne haza? Ő is keres egy kis alkalmit, jól jön majd a pénz...


Miért nem lehet megérteni, hogy nekünk most ez a fontosabb és nem az, hogy tétlenül otthon üljünk hetekig? :(


2013. márc. 21. 12:26
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
54%

De értsd már meg, hogy a bevezetődből nem ez jött le! :) Írtál karácsonyt és a nyarat. Ebből hol következik az, hogy egyébként haza szoktatok menni?

Ha anyósod elvárná, hogy egész nyáron ott üljetek az egészen más tészta. Ezt nem várhatja. Felnőtt emberek vagytok.

2013. márc. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
12%

Én sosem értem az ilyen kérdéseket,talán csak férfiból vagyok. Felteszed a kérdést,amire te is tudod a választ :


"Igaza van?"


Abban az esetben, ha egész nyárról van szó, így körítés nélkül, nincs igaza. (feltéve ha nincs semmi egyéb,amiért megérné ott lenni). De ha ez így van, azt te is tudod. Lényegében csak olyan kedved van, hogy beakarod állítani az anyósodat negatív szereplőnek, hogy ezáltal érzelmileg megkapd itt a téged fényező,sajnáló válaszokat (na meg az anyóst leszidó válaszokat). Annyira egyszerű és tiszta helyzet ez (mondom ha tényleg ennyi a történet). Ha meg azt mondod, nem nem így van, akkor meg hogyan lehet, hogy ennyire nem tudsz egy egyszerű helyzetet megítélni? Általában az agyilag fejletlenebb emberek vagy az agyműködésben korlátozott személyek nem képesek ilyen helyzetekben megállapítani, hogy kinek van igaza.Nem értem, mindegy viszlát.

2013. márc. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

10!

Nem értettél meg engem.

Lehet nem foglalmaztam egészen jól meg a mondanivalómat. Az a mondatom, hogy "nem megyünk haza nyáron" arra vonatkozik, hogy hosszú időre nem megyünk haza. 3-4 hetente 2-3 napot mindig otthon vagyunk és természetesen 1-2 hétre haza megy a párom. Olyan nincs, hogy össze vagyunk nőve vagy ilyesmi, sőt, de ezt már írtam.


"Ha meg a párodnak nem fontos az, hogy fél évben egyszer hazamenjen akkor azt mond, és senki nem többesszámban beszél"- azt honnan vetted le, hogy a páromnak nem fontos hazamenni? Mindig járunk haza havonta, 3 hetente. Jó viszonyunk van a szüleivel.


Az a baj, hogy az édesanyjának az nem tetszik, hogy nem 3 hónapot ülünk otthon. A párom még egyetemista (5. éves).

2013. márc. 21. 12:51
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
10 vagyok. Már megértettem a dolgokat, olvasd el a 11est hozzászólásomat miért értettem félre:)
2013. márc. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

12!


Nyílván, hogy nem konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy igazam van-e vagy Neki van igaza, de ezzel a kérdéssel el lehet indítani a kérdés boncolgatását, én meg véleményekre vagyok kíváncsi.


Az az én hibám, hogy nem részleteztem, hogy egyébként viszonylag sokat (havi 3-4 napot) járunk haza és nyílván a párom haza menne kb. egy hétre is akár, ha nem kapna egyből munkát.

A karácsony csak ehhez hasonló szituáció volt, azért említettem.


egyébként szuper szülei vannak a páromnak és sosem szidnám őket, csak véleményekre voltam kíváncsi...

2013. márc. 21. 12:55
 16/29 A kérdező kommentje:
10 :) értem én is mostmár mit kellett volna pontosítanom. :)
2013. márc. 21. 12:55
 17/29 anonim ***** válasza:
Ja és bocs, nem akartalak letámadni, csak a bevezetőből nekem ez jött le (lehet nekem kellene lefeküdjek aludni:)) Most már teljesen másnak tűnik a helyzet, és azt mondom igazatok van:) Ha egyébként szoktatok haza járni, párod így is lemegy egy kicsit nyárra is, akkor anyósnak kellene felfogni, hogy felnőtt a fia.
2013. márc. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
9%

"én meg véleményekre vagyok kíváncsi."


KÖnyörgöm, akárhányszor felteszem a "miért" kérdést, jön ez az általános duma, hogy véleményekre vagyoki kíváncsi. Mint ha én ezt nem tudnám. Tudod lehet itt játszani a megfogalmazással és elferdíteni a valóságot, de akkor félreérthetetlenül megkérdezem még egyszer és máshogy,csak hogy ne tudjál erre is kikerülő választ adni : miért vagy ebben az egyszerű helyzetben kíváncsi más véleményére? ( 1. mert olyan h.lye vagy, hogy nem tudsz egy egyszerű helyzetet reálisan megítélni, 2. pontosan tudod milyen vélemények leszenk, csak kedved támadt egy kis sárdobálásra, ja hogy kicsit árnyaltabban fogalmazzak, nem látod át a helyzetet, vagy szükséged van lelki megerősítésre?)

2013. márc. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Kedves 18! Neked meg mi bajod?

Nem dobáltam sarat, nem szidtam senkit. Ez az oldal tudtommal ezért van, megosztani véleményeket, beszélgetni.

Ha úgy tetszik "valakivel" akartam "beszélni" a témáról. Tudtommal senkinek nem ártottam. Nem szidtam senkit és nem dobáltam sárt anyósomékra. Soha nem is tenném. Nyugodj le!

2013. márc. 21. 13:11
 20/29 anonim ***** válasza:
12%

Basszus, ahogy te megfogalmazod a dolgokat, a kutya se tud eligazodni rajtad! :D

Azt írod, ebből van most a harag.

Na, ha harag van, akkor az a két ember lehet, hogy csak átmenetileg ugyan, de biztos nem csípi egymást.


Túl sokat foglalkozol jelentéktelen dolgokkal, én nem tudok neked jobb, más tanácsot adni, mint amit írtam, nekem fura az egész kommunikációtok a családtagokkal. Nem csoda, hogy senki sem érti a másikat.

2013. márc. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!