Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy néz ki nem megyünk haza...

Úgy néz ki nem megyünk haza nyári szünetre, ebből van most a harag. Igaza van?

Figyelt kérdés

Már elég rég keresek munkát, friss diplomásként szinte esélyem sincs, így egyelőre alkalmi munkákat végeztem. Jelenleg mesterképzőre járok, így szerencsére van tanulmányi ösztöndíjam, az elég jól pótolja a dolgokat. Eddig úgy volt haza megyünk szünetre (120 km-re lakunk) de tegnap kaptam egy ajánlatot április 1-től szept végéig. Nem fizet sokat, egész nyáron dolgoznék, de az ösztöndíjamat (vagy a fizut) félre tudnám így tenni...Már 1 éve szeretnénk eljegyzést, így nagyjából meglenne a gyűrűk ára végre. Igaz, ez az egész nyarunkba kerülne a párommal, de legalább meglenne...


Itt jön a képbe anyósom. Hallani sem akar a dologról, hogy nem megyünk haza nyáron, teljesen kiakadt, hogy hogy gondoljuk ezt? Én már beleegyeztem a munkába, tehát én biztosan nem lépek vissza. Különben is nyáron folyamatosan van dolgom itt, legalább nem kellene utazgatni. A párom szabad júniustól szeptemberig. Otthon sem csinálna semmit, akkor miért menne haza? Ő is keres egy kis alkalmit, jól jön majd a pénz...


Miért nem lehet megérteni, hogy nekünk most ez a fontosabb és nem az, hogy tétlenül otthon üljünk hetekig? :(


2013. márc. 21. 12:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%
mert úgy gondolja hogy a kisfia az ő cipici kicsi fia,akinek a szoknáyja mellett a helye
2013. márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem felnőttek vagytok. Anyósodnak milyen elképzelései vannak? Hány éves korotokig vagytok kötelesek a nyarat otthon tölteni? :)

Vállald el a munkát. Gondolom csak hétközben dolgozol, így péntek este leutaztok majd és vasárnap este visszaértek. Persze, látogassátok meg így nyáron akár kétszer is.

Ha a párod egy hétre hazautazna...tegye meg? Te milyen jogon tiltanád meg neki, ha nincs más dolga. Az anyját soha ne szidd a párodnak, akármennyire is igazad van, ezt soha ne felejtsd el.

Ennyi. Hol itt a kérdés? :)

2013. márc. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
56%

A párod látogassa meg azért az anyját időnként.

Neked nem muszáj menni, úgysem hiszem, hogy csíp téged. Meg nyilván te sem őt.

2013. márc. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
74%
Nem értem hogy miért csak a két véglet van. Gondolom nem minden hétvégén fogsz dolgozni. Menjetek le a szünet elején együtt egy hétvégére és a párod még maradjon pár napot. Aztán visszautazik és ő is elkezd egy munkát. Ha ezt a szünet első hetére időzítitek nem hiszem hogy nagy anyagi kiesés lenne. Ezenkívül anyós is mehetne vmikor egy hétvégére látogatni a nyár folyamán. Azért 120 km nem olyan nagy távolság, ami után egy felnőtt embernek többhetes pihenésre lenne szüksége.
2013. márc. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
50%

Én mondjuk nem értem a férjed miért nem megy haza egy hétre legalább. Nem azért mert dolga van, hanem mert a CSALÁDJA. De ha nektek ez a szó nem mond semmit, akkor felesleges. Ha persze nem tud menni az más.

Mi is voltunk hasonló szituba, párom Angliából is hazajött nélkülem. Nagyon sajnáltam, hogy nem tudtam jönni, de tényleg nem ment:) Neki viszont tényleg fontos a családja, el tudott szabadulni úgyhogy jött.

2013. márc. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
53%

4

Azért nem lehet megoldani, mert nem akarják:) Ennyire egyszerű az egész:)

2013. márc. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Nem szoktam szidni a párom édesanyját! Se neki, se másnak, se senkinek. Egyrészt nincs is okom rá, másrészt nagyon fontosak nekem a párom szülei, maximum csak panaszkodni tudok :)


Persze nem akadályozom meg, hogy haza menjen 1 hétre, az Ő dolga, sőőőt! Tegnap mondtam is, hogy tőlem mehet nyugodtan, úgyis dolgozom hétközben majdnem estig, nekem hamar eltelik.


De anyósomnak továbbra is az a baja, hogy nem leszünk otthon EGÉSZ nyáron. Már karácsonykor is eljátszodtuk ezt, végül haza mentünk 23-án, pedig 24-én kettenben akartunk lenni...(25-én akartunk menni)

2013. márc. 21. 12:40
 8/29 A kérdező kommentje:

Nem értem minek a támadás!

Egyébként szuperül kijövök a párom szüleivel és természetesen EVIDENS az, hogy hazamegyünk hétvégente és, hogy a párom is haza megy, akkor amikor akar.

Nekem az a problémám, hogy anyósomnak az nem tetszik, hogy miért nem megyünk haza EGÉSZ NYÁRÁRA.


Aki azt írta, hogy nem csíp az anyósom nem tudom miből vonta le a következtetését...


A család számomra nagyon fontos és a párom számára is. Szó sincs arról, hogy mellőzni akarjuk őket, vagy nem akarunk haza menni. Sokat tettek értünk, szeretnek és mi is őket. Nekem az nem tetszik, hogy azért haragszanak, mert az EGÉSZ nyarat nem áldozzuk arra, hogy semmittéve otthon legyünk...

2013. márc. 21. 12:43
 9/29 anonim ***** válasza:
31%

"Úgy néz ki nem megyünk haza nyári szünetre"


Ha jól értem felnőttek vagytok, a tanulmányaitokat befejeztétek. Akkor nektek nincs többé nyári szünet.

Mióta befejeztük az iskolát soha nem mentünk haza egész nyárra. Mindketten dolgozunk azóta. Az én szüleim 100 km-re laknak. Hétvégén szoktuk őket meglátogatni, persze nem minden hétvégén.

2013. márc. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
12%
Ha meg a párodnak nem fontos az, hogy fél évben egyszer hazamenjen akkor azt mond, és senki nem többesszámban beszél:) Akkor ő ilyen. Rendezze le az anyjával. Mondja meg szépen, hogy "anyuka Kati nélkül nem megyek egy napra sem, ő ő is mondta, hogy menjek nyugodtan, legyek veletek is egy kicsit, de erre nincs igényem" De veled vitesse el a balhét. Mert ha neki is úgy magyaráztátok mint te itt nekünk akkor abból az jön le, hogy te is benne vagy ebbe a dologba.
2013. márc. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!