Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vége lehet a kapcsolatunknak...

Vége lehet a kapcsolatunknak a baba kérdés miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párommal 5 éve vagyunk együtt és körülbelül 3 éve együtt is élünk. Nagyon sokszor beszéltünk már a babáról én mindig el mondtam neki, hogy én nem szeretnék gyereket mert (tudom, hogy ez csúnya lesz) de én nem szeretem a gyerekeket, és nem tudom magam elképzelni egy gyerekkel. De mindig mikor szóba jött ez a téma ő mindig nevetett a válaszomon, hogy én biztos nem gondolom komolyan. De én igen is komolyan gondolom. Szerintetek emiatt szakíthat velem?


2013. márc. 19. 21:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy döntő kérdés a kapcsolatban. Ha nem lesz gyereketek, később lehet okolni fog majd emiatt, és akkor azért megy tönkre a kapcsolatotok. Ha pedig te engedsz, akkor lehet azért leszel boldogtalan. Egy gyerek megléte vagy nem léte nagyon meghatározó az emberi élet számára. Szerintem ezen komolyan el kellene beszélgetnetek, mert később még gondot fog okozni az eltérő véleményetek...
2013. márc. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Szakíthat. De ha te nem akarsz gyereket, akkor nincs értelme együtt maradnotok. Ez nagy gondolkodásbeli különbség köztetek.
2013. márc. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Szakíthat. Ez nagyon nagy különbség köztetek és ha ő akar babát, akkor előbb-utóbb nagyon ki fog ütközni. Ha valaki tényleg gyereket akar vagy nem fog lemondani róla, vagy ha le is mond miattad, akkor valami mindig hiányozni fog az életéből és lehet később téged érez majd felelősnek érte.
2013. márc. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
2-essel értek egyet. én 26 évesen ismertem meg a páromat (ő a férfi). most, évekkel később, h a gyemekünket várom, beszélgettünk arról, amikor először megemlítődött köztünk a gyermekvállalás, persze csak elméleti szinten: akar-e egyáltalán a másik. azt mondja, h ha akkor nemet mondtam volna, nem fordult volna komolyra a kapcsolatunk, mert ő világéletében apa akart lenni. meg szerinte ha egy nő nem akar, az azt jelenti, h érzelmileg annyira más beállítottságú, mint ő, h nincs értelme együtt maradniuk. koárbban sosem gondolkoztam el így ezen, de valahol értem, h mit takar ez, és igen, azt hiszem igaza van. én sem maradtam volna senkivel, aki nem akar gyereket. az más, ha nem lehet. akkor kitartottam volna.
2013. márc. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

Ismerős helyzet, én sem akarok. Csúnya vagy nem csúnya, szerintem egy nyűg és fájdalom az egész, nekem ez nem érné meg. Aki szeretne, azt nem ítélem el, félre értés ne essék.

Szerintem mi is szakítani fogunk, ha már oda kerül a sor,hogy nagyon akarja a dolgot.

2013. márc. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Ment mindenkinek a zöld kéz!

Mi már lassan abba a korba érünk hogy másoknak lassan gyerek van. Valamikor ki jön rá a lépés le fogok vele ülni beszélni, hogy tudom, hogy ő szeretne gyereket és én ebbe nem fogom korlátozni... Nem fogok rá meg sértődni ha emiatt fog velem szakítani (biztos szarú fog esni... de nem köthetem magamhoz mikor neki más álmai vannak).

2013. márc. 19. 21:26
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Szakithat..


Erdekesseg a 4-esnek

Amikor mi beszeltunk errol eloszor, akkor a parom meg a hazassagot is hulyesegnek gondolta, gyereket pedig"erre a vilagra"o aztan nem akar...


Azota hazassagot tervezzuk, es mind a ketten szeretnenk gyereket is



Igaz ez akkor ellentet volt koztunk, de nem komolyan, mert akkor meg fiatalok voltunk nagyon, nem annyira hosszutavra terveztem en sem.


Erdekes, hogy azota csak 4 ev telt el, es mindketten nagyon sokat ertunk, es sok dologban valtozott a velemenyunk , jelen esetben a parome nagyon, szerencsere, mert csalad nelkul en sem tudnam elkepzelni az eletem...

2013. márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy jártam, mint az utolsó....párom már kb. 4 éve szeretne gyereket... én nem akartam, sőt még az is eszembe jutott, hogy soha nem is akarok. Most meg...alig várom, hogy baba legyen.
2013. márc. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
63%
Mindenki jön ezzel a "majd akarni fogja " dumával..aztán majd, ha koppan a kérdező párja..
2013. márc. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

7.

hát, én már akkor sem voltam fiatal, amikor megismerkedtünk. 7 évvel idősebb vagyok a páromnál és ő volt 26, nem én (ez kicsit félreérthető volt). ha 33 évesen még mindig nem akartam volna gyereket elméletben sem, akkor az már veszett fejsze nyele :-)))

4. voltam

2013. márc. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!