Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyák! Vannak nektek olyan...

Anyák! Vannak nektek olyan napjaitok, amikor ki nem állhatjátok egyik gyereketek?

Figyelt kérdés
Őszinte választ szeretnék kapni. Idén érettségizek és szeretnék gyógyszerésznek tovább tanulni. Szüleim kertészettel foglalkoznak, soha nem szerettek tanulni, inkább fizikai munkát végeztek. Én tanulni szeretek, sőt akarok mindenképpen, de olykor csak demotivációt kapok itthonról. Látom rajtuk-főleg anyukámon-, és biztos vagyok benne, hogy nem tetszik neki/k, hogy nem segítek kint a kertben nap mint nap. Hétvégente szoktam segíteni, legalább 7 órát, de csak azt veszem észre, hogy néha alig akarnak beszélni velem. 4re érek haza minden nap a suliból(ingázok); megkérdem mit segítsek, erre mogorván válaszolnak, hogy menjek tanulni, ő megcsinálja. Én tisztelem őket, tudom, hogy értünk dolgoznak nap mint nap, és igyekszem segíteni is nekük, de a tanulást semmiképp nem szeretném elhagyni. Szeretem a szüleimet, de azt hiszem nem tudnék velük élni és dolgozni naponta. Az a gond, hogy bennük van az a gondolatmenet, hogy ők biztosítják nekem a jövőt, és így egyértelmű, hogy én mellettük kell maradjak, majd munka mellett is segítsek nekük. Világosítsatok fel, ha én gondolkodok rosszul. Nem arról van szó, hogy nem segíteném ha bajban vannak, de ez szerintem kissé primitív, nyers gondolatmenet. És ez nem csak egyszer történt meg, hogy mérgesen tör rám anyukám, hogy a frncba már mindennel, tanulással, iskolával, és hogy nekem mindig akkor kell tanulnom, mikor munka van(Ennek az valóságértéke: hamis- meg is mondtam nekük, hogy nem 5.be járok, hogy "holnapra leírtam a házit és kész, szabad vagyok"). Főleg most tavasszal mikor többet dolgoznak, ilyenkor érzem azt, hogy ki nem állhat/nak.
2013. márc. 19. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem nincs, egy normális szülőben ilyen fel se merül soha. A szülők feltétlen szeretettel tartoznak a gyerekeiknek. A szülői szeretet az egyetlen olyan érzés ami akkor is működik ha nem kap viszonzást.
2013. márc. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy idő után el kell fogadniuk azt, hogy te mást szeretnél csinálni és inkább tanulni.Amit szerintem jól teszel. Ha ez nem megy nekik egy idő után, elég csökönyös a felfogásuk. Már bocs.

Más szülő inkább támogatja a gyerekét, nem fintorog....

2013. márc. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Fura nekem ez az egész. Egy részről támogatnak, másrészről meg jönnek az ilyen dolgokkal, Ja meg hogy ha ők ennyit tanultak volna már polgármesterek lennének. Nagyszüleim meg full azzal biztatnak, hogy tanuljak mindenáron, mert ők az egész életüket ledolgozták(igaz van is eredménye), de nem akarják, hogy én is ennyit szenvedjek. Biztosították már az 5 év egyetemi tandíjamat, de egyszerűen a szüleim mások, ők másként nőttek fel, nem volt ennyi lehetőség sem, és tény, hogy nem tanultak és így kénytelen volt-anyukám- nagyszüleimmel dolgozni a mezőgazdaságban. Édesapám jobban mellettem van egy fokkal, mivel ő szabaddabb életet élt, nem a szülei mellett dolgozott, állása volt stb. Szóval gondolom anyukám viselkedése betudható az előbb felsoroltaknak. Sajnos, nem sajnos, nem merek szólni semmit, mert kioktatásnak venné.

(Csak így zárójelben: Bejelentettem, hogy nem megyek egy nap a héten suliba- kell készüljek versenyre, erre ő: Nem baj fiam, van munka elég. Aztán elkezdtem, hogy megérthetné ezt az egészet. Aztán mentegetőzött, hogy ő csak viccelt. Ez volt egy két órája. Nos, azóta alig szól hozzám. Aztán mondtam végül, hogy rendben segítek, mert másnapra vannak halasztható tárgyak. ) Mit lehet ilyen esetben tenni? "Természetesen mindig neki van igaza."

2013. márc. 19. 16:26
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez így nagyon nem jó, akárhogyis írom le a tényeket, nekem van lelkiismeretfurdalásom. Ne foglalkozzak vele, vagy mit tegyek?
2013. márc. 19. 16:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát a kislányom ost nagyon dackorszakos úgyhogy vannak olyan pillantaim, hogy elegem van belőle.

De a te eseted teljesen más.

A lányunk korán jött, sem a férjemnek, sem nekem nincs érettségink, "csupán" szakmánk.

Én kifejezetten ösztönözni szeretném a lányomat a tanulásra.

A fizikaoi munka hosszútávon kikészíti a testet. A szüleim mezőgazdasággal foglalkoznak, apám ötvenes éveiben jár, mégis úgy le van robbanva, mint a férjem nyolcvan éves nagyapja, aki könnyű fizikait, majd irodai munkát végzett.

Az is kétséges, hogy a nyugdíjjat megéri.

Szép dolog, hogyha valaki máshogy nem tud, fizikai munkával magasra tör, viszont számolni kell a későbbi következményekkel.

Ha a szüleid nem is, én nagyon büszke vagyok rád (kb egy korban lehetünk).

2013. márc. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van szabadidőd segíts! De ne menjen a tanulás rovására!
2013. márc. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Arról van szó, hogy mivel ők nem tanultak, ezért halvány lilájuk sincsen, hogy magasabb szinten mennyi is az elvárás. HOnnan tudnák? Ha lenne f*ngjuk róla, akkor nem mondanának ilyen hülye polgármesteri szöveget. Örülj, hogy egyrészt támogatnak, de fogadd el, hogy piszkálni fognak mert azt hiszik, hogy tanulás néven a munkából húzod ki magad. Amennyit csak bírsz segíts nekik, és tanulj esténként mikor már nincs kertészkedés. Biztosan fárasztó neked ez, de hát mit lehet tenni?

Én egyébként mindenben támogatom a gyerekemet és inkább habosra nyalom a fenekét, csak tanuljon, tanuljon és boldoguljon majd.

2013. márc. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!