Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy határoztátok el, hogy...

Hogy határoztátok el, hogy legyen gyerek? Mindig annyi minden szól ellene, nem?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, férjem 30. Már egy ideje azon kattog az agyam, hogy szeretnék kisbabát, pedig mindig úgy beszéltük, hogy még várunk.

Elsősorban az a gond, hogy a munkahelyemnek búcsút inthetek, ha elmegyek szülni(most nem taglalom, hogy miért, de ez biztos). Oké, találok munkát(ha), de az a baj, hogy ezt nagyon szeretem, pont megfelelő nekem, viszonylag okésan is keresek.

A másik persze az anyagiak. Tavaly volt a lagzi, összeköltözés, lakásfelújjítás, stb. Még a gyerekszobát rendbe kéne tenni, kiságy, bútor, festés, babakopcsi, ruhácskák, stb stb, minden rengetegbe van. De ha belegondolok, egyre csak rosszabb az anyagi helyzet, ezelőtt 2 évvel pl többet kerestünk és minden olcsóbb volt, szóval nem valószínű, hogy később jobb lesz.


Ti hogy határoztátok el? Vagy csak jöjjön, amikor akar? Úgy érzem ez túl nagy döntés. Szabad egyáltalán bevállalni, amíg nem biztos benne az ember? Lesz olyan, mikor teljesen biztos leszek?


2013. márc. 17. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk az első csak úgy jött :) A másodikra könnyebben szánod el magad.
2013. márc. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

egyidős vagyok veled, de 30 körülre tervezem a babázást. akkor sincs még lekésve az ember lánya semmiről, 5 év alatt össze lehet hozni neki egy gyerekszobát, kellékeket. addig olvasgathatsz témába vágó könyveket, készülhetsz a harci feladatra lélekben :)


nem vágnék bele csak úgy, ahogy lesz úgy lesz-alapon. tervezem, h elmegyek előtte kivizsgálásokra, konzultálok nőgyógyásszal, érdekelne egy szakvélemény is.


ameddig nem vagy biztos benne, addig védekezzetek. én csak akkor szeretnék majd gyereket, ha tudom, h akkor és ott semmi más nem kell jobban mint egy apróság. ameddig más is leköt, és úgy érzem, h kimaradok valamiből, addig nem ugranék bele.


de ez csak az én szerény véleményem, illetve 5 éves tervem :)

2013. márc. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudtam elhatározni. mindig is akartam babát, de a tiéidhez kísértetiesen hasonlító indokok miatt halasztgattam állandóan. végül a baba oldotta meg a dolgot. Ő úgy döntött, h jön és mi elfogadtuk. annyira paráztam, h minden tökéletes legyen, hogy azt hiszem, ez volt az egyetlen járható út :)
2013. márc. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
ha a férjednek van állása, akkor szerintem vágjatok bele, vagy max egy kicsit várjatok, ha még nem vagytok rá készen mindketten.
2013. márc. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hú, hát ugyanígy voltunk mi is 25 és 30 évesen. :) Köztünk is 5 év van.

Végül vártunk még egy kicsit, elrendeztük amit akartunk, és 32-37 évesek voltunk, mire úgy gondoltuk, h nagyjából minden rendben, és jöhet a baba... és szerencsére úgy is lett :)

2013. márc. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Tervek? Egy gyerek elvileg sosem jön "jókor " mindig van valami lakás , felújítás , kocsi , utazás , nagyobb lakás, ház stb. ha erre vársz sosem lesz gyerek ,vágj bele mindenért kárpótol a legszebb dolog a világon anyának lenni persze mindig vannak nehezebb időszakok de ezt nem lehet pénzben mérni. A legjobb korban vagy ne várj 40 éves korodig akkor nagyobb a kockázat is és a legjobb fiatal nagyinak lenni.
2013. márc. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amíg nem vagytok biztosak benne, hogy babát szeretnétek, addig ne vágjatok bele (az anyagi háttért most ne nézzük) lélekben és fejben dőljön el elsőnek, hogy igen akarok/unk.


Nálunk úgy volt, hogy én éreztem babát akarok, beszéltem erről a férjemmel, hogy ő is készen áll már rá, vagy nem. Készen állt. És hát belevágtunk. :)

Pedig akkoriban csak ő dolgozott, ennek ellenére jól megéltünk.

Annyi, hogy nekünk volt segítség sógornőméktől, mert náluk már van 2 gyerek így kaptunk tőlük kiságyat, babakocsit, ruhákat stb.

2013. márc. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én 25 vagyok a férjem 33. Ő már régebb óta szeretne, mint én, viszont tavaly megvolt az esküvő. Először azt mondtuk, hogy legyen lakás. Most már látszik, hogy egyhamar nem lesz, így elkezdtük a próbálkozást. Van biztos munkánk, megélünk a fizunkból, átlagos a pénz. Ha arra várunk, hogy lakás legyen, soha nem lesz gyerekünk. Most próbálkozunk, nem tudom, mikor sikerül, lehet, hogy csak 2-3-4 év múlva sikerül, és akkor még a férjem is időben legyen :) Mi így szántuk rá magunkat!
2013. márc. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!