Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet békében különváln...

Hogyan lehet békében különválni, ha van egy gyermekünk?

Figyelt kérdés

Hosszú a történet,biztosan elfogult is vagyok,de igyekszem a lényegre törekedni. A célom, békében különválni az élettársamtól,akivel van egy közös 2,5 éves kisfiunk.

A körülményeket illetően, nem volt tervezett baba, 2 hónapja voltunk "együtt", amikor el szerettem volna neki mondani, hogy nem érzek iránta semmit,már ezen idő alatt sokat vitáztunk, szakítani akartam,erre közölte,hogy terhes.

Ragaszkodott a babához,én kértem gondolja át,hiszem nincs múltunk,nem ismerjük egymást,megtartotta. Igyekeztem a jó oldalát nézni, lesz egy fiam,benne vagyok a korban,megadtam neki mindent,nem panaszkodhatott. Ahogy hozzám költözött egy boszorkány lett, számon kért,nyomozott, gyanúsítgatott,gyűlöltem a saját otthonomba hazamenni.Ez a baba születése után sem változott,nem főz, rendeli az ételt,én mosok,takarítónő jár, a gyerekről sem úgy gondoskodik ahogy kéne,(nem viszi pl játszótérre,mert az neki unalmas,reggeli a kicsinek egy túrórudi,mert üres a hűtő)egy szót sem tudunk beszélni,ő nem a társam,akit elképzeltem. Ha szóvá teszem, hogy valamit csinálnia kellene,felháborodik. Szeretnék tőle különválni, szerinte azonban a jelenlegi helyzetünkre 2 megoldás van,vagy elköltözik a gyerekkel,és sose látom,vagy vegyem feleségül,és jöjjön a következő baba. Nekem egyik sem opció. Szeretem a fiamat,szeretném,ha az életem része maradna.

Az igazsághoz tartozik, hogy közben megismertem valakit, lehet önző dolog,de a nyugalom szigete az életemben, az állandó veszekedés közepette, vele szeretnék lenni.

Ez lehet elítélendő dolog,de közöltem vele,hogy nem vagyok boldog vele,ő sem az,mondta,mégis így áll a dolgokhoz. A családom szerint ismerjem fel,a pénz motiválja,amiért velem van, igazából ő él,mint hal a vízben,minden nap megy valahova,lepasszolja a gyereket a nagyinak,vásárolgat,dolgozni nem akar elmenni,szerinte "nem szorulunk rá". Nem értem,ép eszű nő,aki nem boldog velem,és én sem vele,miért zsarol és sanyargat a gyerekkel? A saját életét is tönkreteszi.

Mit tehetnék? Minden beszélgetésünk kudarcba fullad,csak ordibál. Párterapeutánál jártunk,azt mondja nem tud segíteni,teljesen máshogy látjuk a múltat,jelent,jövőt.

Megköszönnék tapasztalatot,véleményt,bármilyen segítséget!

40/F


2013. márc. 17. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:

"szerinte azonban a jelenlegi helyzetünkre 2 megoldás van,vagy elköltözik a gyerekkel,és sose látom,vagy vegyem feleségül,és jöjjön a következő baba."


Hat ez azert nem igy van. A birosag lathatast fog megitelni mindenkeppen, sot, lehet hogy nalad helyezi el a gyereket, ha beadod a keresetet.

2013. márc. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát elég nehéz helyzetben vagy, de vannak törvények amiik alól ő sem bújhat ki.

Nyugodtan szakíthatsz vele, és nyugodtan mondhatod neki, hogy a lakásodat hagyja el. De előtte menj a bíróságra és kérd a felügyeleti jogot a kisfiadra. A fele felügyeleti jog az apát illeti. Így nem teheti meg azt hogy soha nem engedi hogy lásd a fiadat. Hétvégi apuka leszel de a hétvégi látogatások, a szünetek fele téged illet.

Ha nem engedi, nem tesz róla hogy a találkozó közted és a fiad között zökkenőmentes legyen akkor újra mehetsz a bíróságra panaszt tenni. Ha a pénz motiválja akkor mondhatod neki azt is, hogy ha tilt a fiadtól ha sosem engedi a láthatást, addig nincs gyerektartás.. Mindjárt másképp fog hozzá állni ha tényleg pénzéhes..

2013. márc. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de a békében elválás sehogy se fog menni. Menj el a bíróságra és kérvényezd hogy nálad helyezzék el a gyereket, végül is a párod nem dolgozik és nem foglalkozik a gyerekkel és vérszerinti apaként meg van rá a jogod.
2013. márc. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Voltam ügyvédnél,azt javasolta,a fiam 3 éves korát meg kellene, javasolt megvárni. 3 éves kora alatt nem dől a javamra a dolog, bár én nem elvenni akarom,csak közösen nevelni, hiszen fontosnak tartom,hogy ne csak hétvégén lássa az apai példaképet.

A probléma csak az,hogy még fél évig így kell élni. Napi szinten vita,elhord mindennek,úgy,hogy eltartom,mint egy királynőt.

2013. márc. 17. 20:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor csináld a következőt.

Állj az asszony elé, és mond neki azt, hogy a mai naptól te fogsz kaját venni minden nap. A napi étkezésről te gondoskodsz. Megveszed a hozzávalókat, ő főzzön.

Majd közöld vele, hogy ha a fiadnak szüksége van bármire legyen az a pelenka vagy nadrág vagy egy játék akkor szóljon és te fogod megvenni. A többire nem adsz pénzt.

Ha ruhát akar magának, ha moziba akarna menni akkor menjen el és dolgozzon.. Vagy vegye meg a gyedből-gyesből..De te a mai naptól kezdve nem fogod pénzelni..

VAGY

adsz neki hónap elején egy összeget és megmondod neki hogy ez a havi költő pénz aminek bőven elég kell lennie kajára, és a gyerek szükségleteire.

Úgy csinálja hogy ha elfogy hó közepén akkor sem kap 1 fillért sem tőled.


Nőként mondom:

Az igazság az hogy ott hibáztál a legjobban amikor te magad engedted hogy így a fejedre nőjön. Hogy szórja a pénzt, azt csinál amit akar az neked köszönhető. Az első naptól kezdve pénzeled, és hagyod az egészet,

Végül is mást nem tehetsz Vagy a sarkadra állsz vagy tűröd tovább..

2013. márc. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!