Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim helyettem akarják...

A szüleim helyettem akarják élni az életem, mit tegyek? Semmi nem lesz így belőlem!

Figyelt kérdés
10.es vagyok, gimnáziumba járok de ide is csak azért jöttem mert a szüleim nem engedték hogy szakközépbe menjek (kereskedelmibe szerettem volna menni). Most kellett faktot választani, és a szüleim egész álló nap az egyetemmel b.szogatnak! Mondtam hogy én nem szeretnék egyetemre menni, fel se vennének, pénzünk meg nincs erre azt mondták hogy mennyire gyerekes vagyok még. Mit csináljak? Mire leérettségizek elvesztettem 4 évet az életemből. Szinte minden tantárgyból szar vagyok, kivéve a 2 nyelvből, angolból hamarosan fogok nyelvvizsgázni. Néztem valami főiskolát ahol van ilyen angol szak, külföldön is el lehetne vele helyezkedni de 200 ezer egy félév, nekünk erre nincs pénzünk. Van még olyan aki csak azért ment gimnáziumba mert a szülei kényszerítették? Mi lett veletek mit csináltatok?
2013. márc. 17. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a két nyelvre hajts rá- és valamilyen külker. főiskolán befutó lehetsz, és jól jársz, kereskedelemmel foglalkozhatsz, és nem kell utána 50 évig egy boltban állva dezodorokat és toilet kacsákat árulni.
2013. márc. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ de oda sok matek kell nem? mert abból konkrétan egy szar vagyok. és külföldön mennyire lehet vele elhelyezkedni?
2013. márc. 17. 16:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Külkerre sajnos tényleg sok matek, statisztika kell. Megnéztem a tanrendet, minden kereskedelem és marketing alapszak tele van matekkal:(
2013. márc. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Figyelj az érettségivel nem veszítesz mert az már szinte alap, de akkor menj fősulira, vagy ha nem akarsz akkor csinálj meg egy felsőfokú szakképesítést.


Ha ehhez sincs kedved akkor néz körül az okj-s képzésekbe.


Én banki szakon végeztem, 2 év volt. Most meg okjn csinálom a szakmákat h legyen munkám.


Szerintem ne add fel még a tovább tanulást mert munkád se lesz sajnos :(

2013. márc. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat hát igen a matekkal sose fogok kibékülni, akkor maradok annál az angolos dolognál az legalább megy :)
2013. márc. 17. 20:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!