Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Felvilágosítanátok...

Szülők! Felvilágosítanátok hogyan, miért is van ez?

Figyelt kérdés

Kezdve ott hogy igen fiatal "gyerek" vagyok még. Nem mondom, hogy kitűnő tanuló vagyok, de három 4esem volt, a többi ötös (ez a legrosszabb eddigi félévim/évvégim). Azt sem állítom, hogy megszakadok itthon a munkában, de szoktam mosogatni, porszívózni, szobámat úgy ahogy rendbe tartani. Elvileg ennyi elvárás van felém/felénk fiatalok felé. Ahogy a szülő is dolgozik és házimunkát végez. Ok, azt aláírom, hogy több rajtuk a felelősség. Na kb. ennyi a kötelesség.

És akkor mi van a szabadsággal? Mi "jár" nekem?

Ha elmennék valahova akkor csavargok, üljek itthon 15 és fél évesen még fiatal vagyok. (bár nem tudom akkor majd 60 évesen kell menni?) Nem az a dolgom, hogy a haverjaimmal legyek. (Nem ez nem dolog, ez szórakozás) De oké. ülök itthon. Ne gépezzek annyit... Mondja már meg nekem valaki hogy mitől jobb az, hogy anyám-apám hazajön munka után beül a tv elé???? Ez mitől jobb?? Én legalább beszélgetek az ismerőseimmel, nem a tv előtt fekszek egy szót se szólva. Tv-zni lehet, gépezni nem? Mert? Azért mert az ő idejükben nem volt? Semmivel nem gépezek többet, mint amennyi tv-t néznek ők. Ha már itthon kell üljek, bár, 7re mindig megtanulok (utána még egy órára szerintem elmehetnék, hétvégén akár egész nap..)

Akkor miért kell itt hatalmi játékokat játszani? Meg beszélgessünk... Mit? Apám egyszer nem jött ki velem focizni míg gyerek voltam. Amikor a szomszéd ment kirándulni a gyerekkel akkor is csak azt mondta: na már megint mennek. Ő meg akkor is itthon feküdt, "pihent".

Akkor mi az eget akar most velem csinálni? ha akkor teher lett volna velem játszani, akkor most hagyjon az istenbe békén.

Szóval:

Miért rosszabb az, hogy én gépezek?

Miért olyan nagy vágy az, hogy elmenjek a haverjaimmal, ne itthon üljek egyedül?

Mit akar velem foglalkozni az aki eddig nem.

Nem szidom a szüleimet. Nem vernek, etetnek, ruháznak. Gondolom szeretnek is. De minek kell ezt csinálni?



2013. márc. 14. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem minek az ilyeneknek gyerek? Bocs...
2013. márc. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
igazad is van (én örültem volna ha a szüleim ,,akartak volna" velem foglalkozni) .. meg nincs is igazad (örülj nem vernek, és ,,sz.rnak le magasról", hanem próbálkoznak szülők lenni... nálam még az se volt)
2013. márc. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nem igazi törődés, a törődés ott kezdődik, hogy megpróbálják beleérezni magukat a helyedbe, és azt engedik meg, ami a korodnak megfelelő. Egy tizenöt éves fiatalnak a tanulás után egyértelműen a barátok a legfontosabbak. A szüleid szimplán nem tudják elfogadni, hogy nem vagy óvodás, és önálló életet szeretnél. Ülj le velük komoly beszélgetésre, de vigyázz, hogy ne vádlóan szólalj meg. Hozd fel érvként, amiket ide is leírtál, és kérdezd meg, hogy mi lenne az ára annak, hogy néha elmehess a barátaiddal. Kérdezd meg őket, ennyi idősen mit csináltak, akkor lehet megenyhülnek. Ha azt válaszolják, mint nekem sokszor: "én ennyi idősen már rég dolgoztam" akkor válaszold, amit én: "Akkor miért bátorítatok arra, hogy tanuljak, ameddig lehet? Nem az a lényeg, hogy tanuljak, és érezzem jól magam? Nem ezért fáradoztok nap mint nap a munkahelyeteken?"
2013. márc. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Talán az meghatná őket, ha azzal érvelnél, hogy ha kikapcsolódsz a tanulás is jobban megy. Így meg csak depressziós leszel és az igencsak meg fog látszani a teljesítményeden.
2013. márc. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!