Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kell bírnom, mi lesz...

Meddig kell bírnom, mi lesz így az életemmel?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 14 éves srác vagyok, 8 osztályos. Nem ismerem a valódi szüleimet, a nevelő szüleim pedig még a kutyánál is rosszabbul bánnak velem!:| Nincs meg a rendes ruházatom, minden napom sírva telik el ( nem szégyellem ilyen körülmények között ), szép a lakás, és nagy. Nagyon jól élnek a nevelő " szüleim " , mindenük megvan, egyáltalán nincs szegénység, SŐT..! Soha nem voltam rossz, nem éreztettem velük, hogy ők nem a szüleim, valamint normálisan tanulok, legrosszabb félévi jegyem a 4,7 volt,Matematikából. Versenyekre járok, ( földrajz,biológia,kémia,matek ). A lényeg, ahogy bánnak velem elviselhetetlen, ordibálás OKNÉLKÜL, mindenért bántanak szidnak, nekik semmi nem jó. Minden napom sírással telik el. Tudtok tanácsot adni kérlek?:(
2013. márc. 13. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Sajnállak. Remélem, azok is olvassák, aki azt tanácsolják a terhes nőknek, hogy adják örökbe a gyereküket, ha nem tudják eltartani.
2013. márc. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kovpet ***** válasza:

Szegénykém :(

Valami oka van, hogy idegesek, de nem biztos, hogy veled van bajuk. Lehet, úgy látod, hogy jól élnek, de valójában úsznak az adósságban. Vagy egymással nem jönnek ki már jól.

Nem lehet velük leülni beszélni erről? Elmondani, hogy neked milyen rosszul esik ez?

2013. márc. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a legtöbb nevelőszülő csak a pénzt látja a gyermekben. Nagyon sajnálom, hogy 14 évesen, mikor még szinte a gyermekkorodat kellene élned, és lépni a felnőtté válás felé, ilyen szörnyűségeket kell átélned. De amit írtál abból én úgy látom, hogy nagyon kitartó vagy tanulás terén, és csak biztatni tudlak, hogy csak így tovább, nagyon nehéz lehet, de ez amit megtanulsz az a tiéd, és később te fogod látni a hasznát is. Akkor majd mehetnek "anyádék" hozzád, te is bánj úgy velük, ahogyan ők. Kitartást kívánok neked, és bízom benne, hogy a jövőd hála a szorgalmadnak sokkal szebb lesz!
2013. márc. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tetris ***** válasza:

Szia! Az, hogy ilyen jól éltek, az az ára, hogy a nevelőszüleid rengeteget idegeskednek. Biztosan szeretnek téged, és fontos vagy nekik, de idegileg teljesen kivannak. Ez nem a te hibád. Én is csak azt tanácsolnám, hogy beszélgess el velük, hogy mennyire el vagy keseredve, és hogy milyen mélyen megbántanak az ordibálással.

Ha ingerülten reagálnak, akkor inkább hagyd a dolgot a fenébe, mert ha jelentesz a Gyámügyi Hivatalnak, akkor el is költöztethetnek onnan, és bekerülhetsz egy intézménybe. Az pedig egészen biztos rosszabb lenne. Ezért, ha rosszul reagálnak, akkor koncentrálj a jövődre. Tanulj továbbra is szorgalmasan, építsd az életed, és próbáld meg elfogadni, hogy ilyenek. Tudom, ez szinte lehetetlen, de más lehetőséget nem látok.

Ha jó tanuló maradsz, és lesz végzettséged, szakmád, akkor előbb-utóbb el fogsz tudni költözni, és elkezdheted az önálló életedet. Ez remélhetőleg ad annyi erőt, hogy képes legyél tovább vinni az életedet.

Tudom, hogy nem nagy vigasz, de vedd úgy, hogy most kaptál tőlem egy anyai ölelést, és egy nagy puszit.

Ne keseredj el drágám, az élet már csak ilyen. Nézd inkább a dolog jó oldalát. Van meleg szobád, van mit enned, van szép ruhád, okos vagy, szorgalmas vagy. Maradj is ilyen.

2013. márc. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kovpet ***** válasza:

#3: Nem biztos, hogy összefügg az idegesség és a kiabálás azzal, hogy nem a vér szerinti szülei nevelik a srácot.

Szar a helyzet sok helyen, a fél ország feszült és ideges. Aki nem gazdasági okok miatt, az politikai vagy magánéleti okok miatt. Kevés szerencsés mondhatja el, hogy minden rendben.

Persze ezt nem egy ártatlanon kellene levezetni, de ő van ott...


Kérdező: tőlem meg kapsz apai ölelést, hogy szimmetrikus legyen a dolog :)

2013. márc. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a kedves válaszokat, ha hiszitek ha nem, iszonyatosan jól esett, és egy kicsit meg is hatódtam! :) Egyik válaszoló azonban félreértett, ez nem olyasféle kiabálás, ami adósság, és egymás közti elhidegülés miatt adódik, puszta agresszivitás. Vérbeli gyermekükkel szépen, aranyosan bánnak, én pedig úgy érzem, már kényszerből vagyok ott, nem kapok szeretetet, csak nem raknak utcára. Egy példa: Tegnap lementem a konyhába, és csak egy pudingot szerettem volna enni, egy egész 6 csomagos csokis puding volt a hűtőben,és teljes erővel megkaptam, hogy "mi a fenét csinálsz, más nem enne abból, ***** gyorsan tedd azt vissza, és húzzál fel a szobádba".

Szerintem akkora bűnt nem követtem volna el azzal, hogy ennyi szerettem volna egy kis finomságot. Másik példa.: Vacsoránál jó étvágyat kívánok, nem viszonozzák, inkább: " jólvan egyél már aztán mars aludni". Szerintem ez nem szeretet. Mindenesetre a válaszotok jól esett, az hogy anyai és apai ölelés, ott a szívem szakadt meg, ugyanis abból én nem kaphatok!

2013. márc. 13. 18:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!