Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy tudhatnám...

Szerintetek hogy tudhatnám meg az igazat?

Figyelt kérdés
Unokatesóm felköltözött pestre, a fősuli miatt, de a család gyanítja hogy már otthagyta és csak viszi otthonról a pénzt és elszórja.Nagyon elzüllött lett mostanába.Hogy tudhatnánk meg hogy tényleg jár e még suliba?Ha az anyukája felhívja a sulit adnak ki információt? vagy nem fogják kinevetni?Valakinek valami tipp? Gondoltunk rá hogy megkérdezzük a csoport társait, de ha mégsem iratkozott ki akkor szegényt teljes idiótának nézik majd hogy ellenőrizgetjük :S
2013. márc. 12. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Csoporttársaitól nem kell ám konkrétan megkérdezni ám, h Gézuka oda jár? Ha jóban vagy valamelyik csoporttársával akkor azt kérdezd meg, h mi van vele mostanában, olyan fura, ugye nem beteg? Vagy, valami ilyesmi.

Vagy pl.: Most lesz a név vagy a szülinapja Te mégis csak többet vagy vele, nem tudod mire vágyik? Esetleg mindjárt itt a húsvét, arra is lehet hivatkozni. Ez az ajándékozós dolog abszolút nem feltűnő sztem.

24/N

2013. márc. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyukája felhívja a sulit, akkor neki semmiféle információt nem adhatnak ki és nem is fognak, mert nagykorú a gyerek.

Miért nem őt magát kérdezitek? Mondjuk nem azt, hogy jársz-e még suliba, de meséltessétek a tárgyairól, amit tanul, meg a vizsgákról, meg az egész főiskolai életéről. Ha már nem csinálja, akkor nehéz ilyenekről szövegelnie.

Vagy: Kérjen tőle az anyukája jogviszony-igazolást, mondván, hogy valamihez kell neki a munkahelyére. Az alapján el lehet dönteni, hogy suliba jár-e még.

2013. márc. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
sajnos nem ismerjük a csoport társait ..csak fb-n az ismerősei közt láttunk 1-2 embert :/
2013. márc. 12. 19:15
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg fognak felvilágosítást adni. Velem sajnos ugyanez volt a helyzet. Apám felhívta az iskolát és közölték, hogy nem járok be. Felnőttoktatás volt és elmúltam már 18.
2013. márc. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyetemen dolgozok, és szigorúan tilos szülőnek bármit is mondani a hallgatóról.
2013. márc. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, igen én is úgy tudom,hogy nem szabályos, telefonon meg aztán pláne nem :/ nézegetjük az iskola facebook oldalán látható képeket , de egyiken sincs rajt ez a jó madár :/ amúgy megkérdeztük és persze azt mondja jár...de mivel elköltözött annyit beszélgetni se tudunk vele ...
2013. márc. 12. 20:09
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
1. vagyok. Csoporttársának írjál és kérdezd meg, h mit vehetnél neki húsvétra, mire vágyik legjobban. Aztán úgyis visszaír valamit. Legfeljebb visszakérdezel.
2013. márc. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vagy egyszerűen kérd meg, hogy valamelyik hétvégén vezessen körbe a városban, mutassa meg az egyetemet, kérdezd, hogy tetszenek az oktatók, milyenek az előadások, ilyenek...
2013. márc. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Létezik index.

Mutassa meg.

Ha nem mutatja meg akkor pénzcsap elzárása, gyerek kipaterolása (fenyegetés szintjén)

Apuka, anyuka menjen el a gyerekhez az albérletbe, kérje z indexet. Az index év közben is kikérhető a TO-ról. (Tudom, mert voltam egyetemista)

2013. márc. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az index is jó ötlet, vagy a szülők kérjenek a gyerektől valamilyen indokkal iskolalátogatásit. Pl. sokféle segélyhez, támogatáshoz kellhet. Illetve én sokat kérdezgetném az iskoláról, milyen tárgyai vannak, hány órája, aztán ha hazudik akkor úgyis belebonyolódik egyszer és lebukik. Ha mesél vmilyen óráról v tanárról, rá lehet keresni neten,h tényleg létezik-e olyan tantárgy vagy a tanár nevére, hogy létezik-e olyan, egy egyetemi tanár biztos fenn van vhol ha más nem a publikációival.
2013. márc. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!