Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált szülő esetén, ha a...

Elvált szülő esetén, ha a gyermek gyámja, az anya meghal, halála előtt írathat olyan papírt, hogy ne az édesapa legyen a későbbi gyám?

Figyelt kérdés
Vagy ehhez szükséges az apa beleegyező nyilatkozata is? Folyamatos kapcsolattartás és gyermektartási díj is van.
2013. márc. 11. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
remélem, hogy igen, mert én sem szeretném, ha velem történne valami és az apja nevelné tovább...5 éve nem is látta...
2013. márc. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha nem kizárólagos a szülői felügyeleti jogod nehéz dolgod lesz!

A gyámhivatalnál kell halálod esetére a gyereknek gyámot rendelned, én is megtettem, de nekem a férjem már nem él.

Az anya halála esetén a gyámhivatal különösebben nem fog nyomozni, hagyd meg náluk, hogy kit szeretnél gyámnak, ha a gyereked már tud beszélni, és nagyobb a gyámhivatal meg fogja kérdezni, hogy kivel akar élni. Nem te döntesz, nem az apja dönt, hanem a gyámhivatal és a gyerekpszichológus a gyereket kérdezik meg. Ha az apja él még és nem akarod, hogy a gyámja legyen a gyerekednek, akkor már most be kellene jelenteni a gyámhivatalnak és a láthatási jogát is bírósági úton korlátozni.

2013. márc. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

A nevelő szülőnek nem tulajdona a gyereke, nem lehet csak úgy "végrendelkezni" róla, mint valami vagyontárgyról. Ha kapcsolattartás folyamatos és jó viszonya van a gyerekkel, valamint szeretné is nevelni a gyereket, miért ne lehetne?


Akkor tudnék más helyzetet elképzelni, ha mondjuk kicsi kora óta más, a házastársad nevelné, akitől esetleg féltestvérei is vannak. Így egy megszokott, családi körben maradna, amiből valóban jobb nem kiszakítani. Egyéb esetben szerintem nem nagyon lehet mást tenni, ha nincs nyomós ok rá, nem fogják a másik szülő jogait korlátozni.

2013. márc. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Folyamatos a kapcsolat tartás,fizet is.Mi bajod?ki nevelje ha nem az apja??joga van hozzá
2013. márc. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én vagyok az apa, az anyja ezzel fenyegetőzik, így akar tőlem kicsikarni pénzt...
2013. márc. 11. 19:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Netán halálos beteg?
2013. márc. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, hülyeségeket mindig kifog találni ha hagyod.

Egy gyerek sem az anya tulajdona, ha az apai kötelezettségeidnek eleget teszel, látogatód nem fogják egy idegenre bízni.

2013. márc. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
elso vagyok. Mi a francert kellett lepontozni? Az apa nem latta 5 eve a lanyat, gyerektartast nem fizet, egy telefont nem ereszt meg,meg szulinapkor sem. Ujra ferjhez mentem, van egy kozos gyerekunk is. A ferjem sajatjakent neveli es szereti a nagyot is, a nagy is apakent tekint ra. Meg szep,h ha velem vmi tortenik,akkor nem akarom,h a suttyo apja nevelje. Ezt kell lepontozni? Okrok!
2013. márc. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!