Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen a jó szülő?

Szerintetek milyen a jó szülő?

Figyelt kérdés
Amelyik megveri a gyereket nevelési célzattal, vagy amelyik nem üti meg soha?
2013. márc. 9. 22:00
 1/10 A kérdező kommentje:
*gyerekét
2013. márc. 9. 22:02
 2/10 anonim ***** válasza:

Amelyik nem veri meg!

Az én anyám lehet nem a legtökéletesebb szülő, de nekem a legjobb és sose üt meg...

Nem túl szigorú, de szerintem jól nevelt engem :)

Az ütés verés erőszak, a szavaknak nagyobb ereje van mint a verésnek. Ugyanis egyes szavak nagyobb fájdalmat, okoznak mint a verés, sőt tapasztalat is szavak alapján alakul ki, nem pedig akkor ha megvered a gyereked....

2013. márc. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik a gyerekhez alkalmazkodik.

Van olyan, mint nekem a második gyerekem, azzal még kiabálni sem kell, mert szófogadó. Az ilyet megütni totál felesleges, elég megbeszélni vele, ha hülyeséget csinál.


Na és van olyan mint az első gyerekem, aki marhára feszegeti a határokat, most már lenyugodott, de korábban hatalmas csatákat vívtunk. Viszketett is rendesen a tenyerem, volt, hogy úgy fogtam vissza magam, hogy fel ne képeljem. Azt nem mondom, hogy soha nem kapott (egy kezemen meg tudom számolni), de csak akkor, amikor tényleg ön- és közveszélyes dolgot művelt és a határozott felszólításra sem reagált. Ő nem olyan volt, mint a kicsi, hogy szóltam hogy ez veszélyes erre leállt, ez a gyerek nem fogta fel se elsőre se tízezredszerre, utána is csak azt várta, hogy elforduljak.

2013. márc. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem kaptam egy pofont sem. Nagyon kiabálásra sem emlékszem. Mégis azt hiszem belém neveltek egy jó értékrendet, sínen van az életem. Soha nem voltak nagy balhéim. Szerintem nagyon jó szüleim vannak.
2013. márc. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Chello ***** válasza:

A kapcsolatot ápolni és nem sérteni kell.

Azonban tapasztalati úton tanulsz te is még most is.

Ahol meg akarod húzni a határokat ott valamilyen módon jelezned kell, hogy "ne tovább".

Ezt teheted különbségképzéssel is például rámutatsz, hogy a multkori "fagyizás" jobb volt mint a mostani szobafogság. Erősebb húzóerővel bír ha valaki szavakkal is megerősíti azt amit magadtól is észreveszel. Függetlenül ettől ezek közben ne veszítsd el a hovatartozás érzését, ne támadólag lépj fel ellene, ha nem az ellensége akarsz lenni vagy a "mumus"-a.

2013. márc. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen, aki nem üti meg soha. Azzal amúgy sem lehet semmit sem megoldani
2013. márc. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a verés azért erős kifejezés lenne. Makarenkói pofonnak mondanám. amit nem bánok, nem haragszom érte anyámra, sőt, hálás is vagyok. 2 kezemen meg tudom számolni eme suhintások számát, mert tényleg csak akkor kaptam, ha nagy disznóságra vetemedtem.

ha olyan volt a szitu, akkor persze mindig megbeszéltük, kaptam a magyarázatot a miértekre, tudtam az okát a féltésnek és az esetleges tiltásoknak. sosem hazudtam, anyum mondhatni a legjobb barátnőm, és igyekszem úgy élni az életemet, h büszke lehessen rám.

2013. márc. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem szabad verni a gyereket, a verés mindig csak még több veréshez vezet. A gyerek amúgy is "hozzászokik", több kell neki, hogy elhallgasson, emellett pedig félni kezdhet a szülőtől, aki veri, és így sosem lesz köztük normális, bizalomra épített kapcsolat.

Az én anyám egyszer ütött meg, amikor valami életveszélyes hülyeséget csináltam, úgy 12 évesen, de akkor is csak azért csinálta, mert rettentően megijedt. Nagyon szeretem az anyukámat.


A barátomat viszont verte az anyja, amikor kicsi volt. Szegény srác, azért valahogy sikerült normális életet kialakítania, de az anyját rettenetesen gyűlöli emiatt. Az anyja pedig próbál úgy csinálni, mintha ez nem történt volna meg, közben pedig furdalja a lelkiismeret és titokban fél, hogy visszakapja most, hogy a fia nagyobbra és erősebbre nőtt, mint ő. De a barátom ennek ellenére sosem ütné meg az anyját, vagyis legalábbis mindig türtőzteti magát, mert tudja, hogy ez nem oldaná meg a dolgokat.

2013. márc. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Következetesnek és mindenek előtt hitelesnek kell lenni a gyerek előtt. Fontos,hogy a szülő presztizse megmaradjon minden helyzetben. A verés tüneti kezelés,de hosszú távon nem célravezető.

Egyszer (10 lehettem) tüzet raktam az udvarunkban,mert jó mókának tartottam. Pont a farakás mellett tettem,ahol a télre összevágott fát tartották szüleim. Apám észrevette,és én nagyon megijedtem,hogy most biztosan meg fog verni emiatt. Aztán odajött,az ölébe vett és azt mondta: "Most butaságot csináltál. Tudod,ha ez a rakás fa, a te kis tüzed miadd felgyullad,akkor nem lesz télen mivel fűtenünk. Emlékszel,mikor tavaly olyan beteg voltál,és annyira rázott a hideg? Ugye,milyen rossz volt? Az 2 napig tartott.Emlékszel? Na,ha ez a nagy rakás fa elég,akkor egész télen ezt fogjuk te anya meg én is érezni. Fázni fogunk,és az nagyon rossz érzés."

És akkor megértettem,hogy miért nem szabad ezt csinálni. És hoztunk együtt egy vödör vizet és a kis tüzemet eloltottuk együtt.

Szerintem ez az eset nagyon jól példázza,hogy lehet egy gyereknek elmagyarázni,mit miért nem szabad.

25N

2013. márc. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én életemben 3 seggreverést kaptam, mind a hármat kiskori füllentésért. Meg is jegyeztem,hogy nem szabad hazudni, nagyon egyenes és őszinte ember vagyok.

Nem vagyok híve a verésnek és az erőszaknak, a legtöbb dolgot meg lehet beszélni és lehet máshogy szemléltetni, de mindenki ismeri a gyerekét é határait. Nem szabad hagyni, hogy túlnőjjön a felnőttön és igen is vannak olyan pillanatok,amikor egy legyintés nem árt (teszem azt tudja agyerek,hogy nem helyes amit tesz, az anyukájára mosolyog és megteszi...na ebben a helyzetben erélyesen kell fellépni,mert tini korban bizony kihasználják,ha látják,hogy bármit megtehetnek)

Szóval összegezve: A verés nem helyes és elitélem,de egy jó időben leadott, jól irányzott pofon igen is hatásos lehet (nem minden gyereknél szükséges,de igen is néha kijár a pofon....)

2013. márc. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!