Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy túltegyem...

Mit csináljak hogy túltegyem magam rajta?

Figyelt kérdés
Július 2.-án meghalt a nevelőanyám, akit nagyon-nagyon szerettem. Azóta sem tettem magam túl rajta, sőt, egyre rosszabb. Nagyon hiányzik, mikor meghalt hetekig csak sírtam, aztán amikor kezdődött az új suli kicsit jobb volt mert elfoglaltam magam, de most januártól megint teljesen kivagyok mintha újra átélném. Nem tudok tanulni sem, pedig nagyon kéne nagyon sokat szeretnék javítani. Ma is itthon maradtam mert sírva aludtam-keltem és apa megengedte de holnap meg már megyek suliba. Ott is mindenki kikészít ezért is akarok javítani hogy majd átmehessek egy normális iskolába szeptembertől... Nem motivál semmi, már nem akarok semmit mert már nincs itt anya, nem dicsér, nem mondja hogy büszke rám. Azt hittem majd ha jön a tavasz jobb lesz, de nem mert közeledünk az évfordulóhoz meg ahogy süt a nap, egyre inkább eszembe jut a nyár meghogy mi történt. Bármit csinálok, bármivel elakarom foglalni magam nem tudom élvezni mert tudom hogy azért csinálom hogy elfoglaljam magam és ne gondoljak rá. Apám sem segít, tiszta "őrült" lett, iszik meg rászokott is a cigire. Hiába beszélünk róla nem változik semmi. Van célom, csak elérhetetlen meg úgy vagyok vele hogy mostmár minek. Barátaim vannak de már lassan elfordulnak tőlem mert folyton depis vagyok (nem is mindig, csak mostanában) Szoktam keresni ilyen túlvilági dolgokat hogy tudjak anyával beszélgetni vagy valami de nem hiszem hogy bejönne. De csak hogy megnyugodjak egyszer...Nem tudtok valamit mit csináljak még? Valami időgyorsító kellene de ha elfoglalom magam már mondtam hogy csak az jut eszembe hogy miért. A tanulásra nem tudok koncentrálni. Bocsánat, ha kicsit össze-vissza lett. Ő volt az egyetlen, aki törődött velem és ha kimegyek a sírjához sem tudok vele beszélni mert iszonyatosan fáj hogy kérdezem és nem válaszol.

2013. márc. 11. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Idő. Sajnos erre nincs jobb mód. Lesznek még hullámvölgyeid, leszel jobban is, de egyre kevésbé lesz rossz ez a hullámvölgy. Elengedni valakit akit szeretsz sosem könnyű. Igen, eleinte mindent csak azért csinál az ember hogy ne az emlékek körül forogjon a gondolata, de idővel észreveszed majd hogy amikor reggel felkelsz nem az lesz az első gondolatod hogy miért alakult minden így, hanem tényleg örömmel jut majd eszedbe a délutáni program. Mindig hiányozni fog édesanyád, ez természetes, de idővel szép emlékként fogsz rá tekinteni, nem fájó gondolatként.

A kulcsszó az IDŐ. Hagyj magadnak, ha kell, 5 évet, de sikerülni fog.


De ha gondolod hogy az segít, akkor keress fel egy szakembert, lehet ellát jó tanácsokkal.

2013. márc. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is a pszichológust mondanám, ő tud segíteni.

Túlvilági dolgokat ne keress, mert kinyithatsz olyan kaput is, amit nagyon nem lenne szabad.

Sajnos időgyorsító nincs, csak ha találsz valami elfoglaltságot.

Kérlek, próbáld elfogadni azt, ami tudom, hogy nehéz, és nagy közhely: az élet megy tovább. Anyukád lenne a legszomorúbb, ha látná, mennyire magad alatt vagy most.

Adnék egy puszit neked, ha lehetne.

Töröld le a könnyeid, és próbálj előre nézni. Ő is ezt szeretné.

2013. márc. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Az motiváljon,h.anyukád biztos boldognak szeretne látni és ha van élet a halál után(én hiszek benne)akkor ne hagyd h.szomorkodjon.A buta osztálytársaiddal pedig ne törődj,légy erős és ne add fel soha!Az élet sajnos igazságtalan,ezt szerintem mindenki tudja és még sok-sok akadályt fog eléd gördíteni.Az ilyen barátokat pedig nem nevezném barátnak akik a bajban(legyen az bármilyen)elfordulnak tőled ,pont amikor a legnagyobb szükséged lenne rájuk,akár mennyi ideig is tart a depid!a túlvilági dolgokat ne bolygasd,semmi jóra nem vezet,és nem kell neked pszichológus,csak igaz barátok!Puszi

2013. márc. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!