Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért sírom el magam mindig?...

Miért sírom el magam mindig? Miért nem sikerült feldolgoznom?

Figyelt kérdés

Szüleim 4 éve hogy elváltak. Apa újraházasodott, gyereke született. Anyával élek. 15 éves lány vagyok.

Ha nézek egy filmet, és apa-gyerek kapcsolatról van szó, hogy az apa megöleli a lányát és pl.elmondja hogy szereti, vagy mindig is büszke volt rá...én alig tudom a könnyeim visszafogni. Ha zenét hallgatok a buszon és eszembe jut apa igérete: "minden ugyanúgy lesz mint régen"...akkor bekönnyezek...

Ma anya kérdezte hogy mikor találkoztunk utoljára apával, mert nem emlékszik rá, annyit mondtam hogy: Nem érdekel, jobb is hogy nem látom....

De belül meg ott van az a fájdalom, hogy miért hanyagol ennyire el amikor állítólag nagyon szeret..

Nem tudom túltenni magam.. az ünnepek a legrosszabbak...

Ha felhív telefonba, vagy találkozunk van bennem egy olyan érzés, hogy 'itt vagyok hé! mond hogy büszke vagy rám, szeretsz és ölelj meg'...meg egy nagy adag harag.

Nem tudom hova tenni az érzéseim. Ha a családom apáról beszél letudom annyival hogy tudom milyen, nem érdekel, de ha túlzás akkor már el is sírom magam...



2013. márc. 7. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom...

Nem ártana egy pszichológussal beszélned.Segítene feldolgozni a szüleid válását.Mond el anyudnak neked mennyire rosszul esik apud viselkedése.A legjobb lenne apudnak elmondani.

2013. márc. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Már beszéltünk apával...de ő több mint 100km-re költözött...

Anya annyit mond hogy itt van nekem, és ne foglalkozzak apával.

2013. márc. 7. 20:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Irj neki egy levelet errol. Hagyj magadnak harom napot, hogy elkuldod-e neki. Ha ugy dontesz, hogy nem kuldod el a levelet neki, akkor ritualisan dugd egy palackba, majd dobd egy folyoba a palackot. Hidd el, mar ez is sokat fog segiteni.
2013. márc. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Írtam verseket amiben kifejeztem az érzéseim..elég durvára sikeredett néhány, nem is sejtettem hogy mit érzek..

Írtam 'könyvet'. Kiírtam minden bánatom happy and-el meg a valósággal is, de mindig bennem vannak az érzések.

2013. márc. 7. 20:51
 5/10 anonim ***** válasza:

3. valasz vagyok: de en azert mindenkepp tudatnam vele, hogy ez nekem mennyire rosszul esik. addig nehezen nyugszik meg az ember, amig nem probalt meg minden lehetoseget.

ha vegso soron nem megy a feldolgozas (es mar beszeltel errol a barataidnak is es az se segitett) akkor mindenkepp szakembert javasolnek. vagy ha mas nem pszichologia szakkonyvet, ami esetleg segithet a "hogyan"-ban. csak az eleg szubjektiv, felre vezetheted magad.

2013. márc. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Bence_ ***** válasza:

Ezt mondd el neki "itt vagyok hé! mond hogy büszke vagy rám, szeretsz és ölelj meg'...meg egy nagy adag harag. "

Könnyen lehet, hogy érzi, hogy valami nem stimmel de ahogy te úgy ő sem tud mit kezdeni az egésszel. Segítsetek egymásnak.

Ha ezek után sem foglalkozik veled akkor keres egy szakembert aki segít feldolgozni.

Az, hogy sírsz normális, hiszen rettentően hiányzik.

2013. márc. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szia...Sajnálom,hogy elváltak a szüleid,nekem is sajna...Hát..szerintem is próbálj meg apuddal beszélni,értesd meg vele,hogy mit élsz át,mit jelent neked stb...Remélem megoldódik a problémád.... :/
2013. márc. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ma sikeresen széttörte a szívem újra...

Annyira bunkó tud lenni...

2013. márc. 8. 23:48
 9/10 anonim válasza:
Szia! Kicsit későn írok ide mert nem ma tetted ki a kérdést de ha elolvasod még akkor csak annyit tudok tanácsolni hogy próbálj anyuddal beszélni erről higy ez neked mennyire fáj és hátha tud hatni apukádra hogy ne bántson meg állandóan. Itt nem tudok nagyon tanácsot adni de ha gondolod akkor írj privátba bátran meghallgatlak kiöntheted a szíved ugyanis sokszor már ez sokat segít és lehet én is kitudok valamit találni ami segít. Ha úgy gondolod keress bátran várom a leveled! 18/F
2013. ápr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát majd holnap írok neked, már megyek aludni, de a kérdés még mindig "friss".. sajnos :(
2013. ápr. 8. 22:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!