Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek hogy sikerült összekölt...

Nektek hogy sikerült összeköltözni?

Figyelt kérdés

Két éve vagyunk együtt párommal, én még egyetemre járok, ő már dolgozik, viszont annyi pénzünk nincs, hogy vegyünk egy kis lakást. Szüleimtől nem kérnék pénzt, nem jó az ő helyzetük.

Vegyek fel diákhitelt? Már repülnék a fészekből..


Nektek hogy sikerült hasonló körülmények között?

Vártatok míg összegyűlik?



2013. febr. 5. 13:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
a hitelt nem ajánlanám,próbáljatok meg olcsó albit keresni,nekünk is így jött össze
2013. febr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

MI először a nagyszüleimnél laktunk 2 évet, itt is nőttem fel, mert nagy családi házban bőven volt hely és azt mondták jó lesz ott, de mivel anyám is meg még 1 rokon odajárt és tul.képpen mi tartottuk el őket így 3 hónap alatt összespóroltunk a leadott 120 mellett 180 ezret albérletre (kaucióra meg bérleti díjra )és elköltöztünk.

Persze ehhez mindkettőnknek volt munkája.

Ha különösebb problémád nincs az otthoniakkal érdemes megvárnod míg lesz fix kereseted mert anélkül elég nehéz. Ha még hitelt is veszel fel azt miből fizetnéd? Ugyanott vagy.

2013. febr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát nálunk ez meglehetősen egyszerű volt, én eddig is albérletben laktam, a barátom úgyszintén. Megbeszélte a lakótársával, hogy költözne, megvártuk, amíg talál új lakótársat, aztán jött ide hozzám.

A felállás nálunk is hasonló, én egyetemre járok, ő dolgozik, mondjuk én is dolgozom az egyetem mellett, de persze nem főállásban. Igaz, nekem már amúgy is van diákhitelem, máshogy nem tudtam volna fizetni a lakbért.

2013. febr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én albérletben lkatam már 3 éve egyetem miatt (koli volt előtte 2 évig,de nem birtam már),ő a szüleivel.dolgoztunk mindketten,nekem épp költöznöm kellett,így felvetettem hogy együtt keressünk albérletet.így összeköltöztünk.

Teszünk félre,majd idővel veszünk saját laksát,most még felesleges.

2013. febr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Albérlet, egy szobát vettünk ki közösen, így olcsó. Mellette spórolunk és gyűjtögetünk.
2013. febr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Béreljetek, venni felesleges, főleg az első időkben. Egy egész életet le lehet élni bérelt lakásban, csak itthon ez "nem menő".
2013. febr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mi mindketten albérletben éltünk (más-más országban:D), mikor végeztem az egyetemmel, kerestünk egy nagyobb lakást (külföldön), kivettük. Most tervezünk házat építeni a közeljövőben.


Mennyit keres a párod?Kijönne belőle egy kis albérlet? Neked van valamilyen bevételed egyetem mellett? (nyári munka, ösztöndíj), szüleid támogatnak? Melyik városban laktok?

Ha kijönne egy kis albérlet, én arra voksolnék. Mellette még lehet félretenni. Első albérletnek egy kis másfél szobás is bőven megfelel, azokat azért már elég olcsón kiadják.


Viszont ha van félretett pénzetek, és nem sok kell már ahhoz, hogy vehessetek egy kisebb lakást, akkor spóroljatok. Ha viszont ez kilátástalan időn belül van, akkor az albérlet. Évekig otthon ülni nincs értelme. Egyszer el kell kezdeni élni, és annak sajnos ára van.

2013. febr. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi a koliban költöztünk össze. Aláírtunk egy papírt, hogy élettársi viszonyba vagyunk és engedélyezték, hogy együtt lakjunk egy szobában. (van benne konyha, zuhanyzó, a WC a folyosó végén) Ezért havonta 8000 Ft-ot fizetünk.
2013. febr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mármint együtt 16000-et.
2013. febr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nem is kell rögtön lakást venni. egy nagyobb lakásban ki tudtok venni egy szobát, és havajdizsi :)


ha tudsz, vállalj valami melót, elvégre azt sem várhatod el, h a párod tartson el. a kislakásra majd az együttélés alatt tudtok gyűjteni.

2013. febr. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!