Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek hogy sikerült összekölt...

Nektek hogy sikerült összeköltözni?

Figyelt kérdés

Két éve vagyunk együtt párommal, én még egyetemre járok, ő már dolgozik, viszont annyi pénzünk nincs, hogy vegyünk egy kis lakást. Szüleimtől nem kérnék pénzt, nem jó az ő helyzetük.

Vegyek fel diákhitelt? Már repülnék a fészekből..


Nektek hogy sikerült hasonló körülmények között?

Vártatok míg összegyűlik?



2013. febr. 5. 13:49
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem akarom, hogy eltartson nyilván. Szoktam dolgozni..általában diákmunka van, de az meg csak alkalmankénti. Azért így is vannak kiadásaim, tehát nem sok pénzem van tényleg.


Ő azt mondja, hogy ne albérlet legyen, hanem rendes lakás vagy ház. Ő már elmúlt 30 éves, szeretne rendes házba költözni. Viszont én mondtam neki, hogy felesleges ilyennel kezdeni..Ráér később is.

2013. febr. 6. 07:26
 12/14 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a bérelt lakás is "rendes" :D Nem tudom, Magyarországon sokan presztízs kérdést csinálnak a saját tulajdonú lakásból, pedig nem kéne így lennie. Ha meg még egyetemre jársz, akkor pláne nem tartom túl praktikusnak, hogy lekössétek magatokat egy lakásvásárlással, hiszen ki tudja, diploma után te merre mozdulnál, hol kapnál munkát, erre is gondolni kell.
2013. febr. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Üljetek le erről beszélni, mert fontos. Ha neki ráért 30 éves koráig otthon ülni, az egy meglehetősen rossz jel, mert lehet, hogy ráér még 5 vagy több évet is.


A bérelt lakás is rendes. Olyat kell találni, ahol szerződésben kikötitek, hogy a tulaj nem jár a nyakatokra, a bért utaljátok, a rezsit fizetitek, és ha nincs gond, nincs joga átjárni, benyitni. Valamint béreljetek üreset, amit ízlésetek szerint bútorozhattok be (a bútorok később mehetnek tovább a saját lakásba).


Mondom, ha mondjuk 1-2 éven belül kilátásban van, hogy lesz keret saját lakásra, akkor megértem, hogy inkább spórolna. Amennyiben viszont nincs, ne menj bele, mert csak szenvedés meg várakozás lesz a vége.

2013. febr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Mindenkinek ment a zöld!
2013. febr. 7. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!