Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kitehetem a lakásból az exem...

Kitehetem a lakásból az exem anyját akkor is, ha nincs hová mennie?

Figyelt kérdés
A volt párommal 9 évig éltünk együtt az én lakásomban, nem voltunk házasok. Az anyja 2 éve beköltözött és pokollá tette az életünket. Én már az elején mondtam, hogy nem jó ötlet a költözés, de nem volt hova mennie én meg megsajnáltam és engedtem, hogy 1-2 hónapra beköltözzön. 2 év alatt tönkre is vágta a kapcsolatunkat, mert már csak martuk egymást. A volt párom 1 hónapja szedte a cuccait és elment albérletbe egy haverjával, az anyját meg a nyakamon hagyta. Se munkája, se lakása, se rokon aki befogadná.
2013. márc. 6. 10:09
1 2
 11/17 Presy ***** válasza:
100%
Szeretem a gyakori kérdéseket mindig olyan hajmeresztő szituációkat olvasok hogy csak pislogok. Kérdésre válaszolva ahogy többi fenti komment irja nem a te gondod gondoskodni vénlányról , főleg ha ennyit ártot neked de nem kell sunyiba össze pakolni cucát lekell ülni megmondani így nem mehet tovább volt párodnak meg szólni hogy anyukáját pedig szállásolja el.
2013. márc. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Cucc kipakol, zárcsere, a mami meg megy oda, ahová akar.
2013. márc. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
83%

Rögtön egy kérdés, amit úgy látom, nemigen tett még fel senki. Exed anyja bejelentkezett? A te lakásod a bejelentett lakcíme? Ha igen, az nagyon nagy probléma. Sajnos a magyar jogban az ingatlanban levő lakók nagyobb jogot élveznek a tulajdonosnál. Ez esetben akár pereskedésre is készülhetsz.


Ha nem, akkor könnyebb a helyzet, mert magad is kirakhatod otthonról. Ehhez csak annyit kell tenned, hogy távollétében lecseréled a zárat, és amikor hazajön, nem tud bejutni. Nyilván hívni fogja a rendőrt némi dörömbölés után, de mivel semmi jogcíme nincs bejutni, nem fogják beengedni.


Namost előkészületként annyit meg kell tenned, hogy a zárcsere után az összes cuccát összerakod és elviszed otthonról (a legjobb átvinni az exedhez az új albérletbe, persze állíts be váratlanul), mert különben az anyós azt találja mondani, hogy elloptad a holmiját, és ha a rendőr véletlenül hisz neki, és előkerül valami cucc a lakásodból/csomagtartódból, akkor te leszel a tolvaj. (Le is csukhatnak, vigyázz.)


Az anyós azt fogja mondani a rendőrnek, hogy ott lakik. Te véletlenül se azt mondd, hogy ott lakott, hanem hogy életvitelszerűen SOHA nem élt nálatok, néha VENDÉGKÉNT 1-1 napot ott töltött. A néni szenilis, miután szakítottál a lányával, nem tudod, hogy mi lett a nénivel, de néha idejön mert azt hiszi, hogy itt lakik. Amúgy a szakítás óta semmi közöd hozzá. Ha a sztorid nagyon eltér az övétől, és nincs semmije, amivel igazolja, akkor nyeregben vagy. Ne szóld el magad.

Ha elismered, hogy ott lakott, akkor még bajba is kerülhetsz. A sztorid mindenképp az legyen, hogy NEM lakott nálad SOHA, hanem csak alkalmi vendég volt. (Vigyázz, mert ha jóban van a szomszédokkal, akkor ez megbukhat, a rendőrnek az egyik első dolga lehet a szomszédokat kikérdezni. Ha te vagy jóban a szomszédokkal, akkor dumálj velük is, hogy mit kell mondani: néha látták a nénit amíg még együtt voltál az exeddel, de azóta nem.) Nem tudod, és nem kell tudnod, hogy hol lakik, hol lakott.


A dolog igényelhet némi előkészítést és szervezést.

2013. márc. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez most komoly? Nyakadon hagyta az anyját? Én már rég összepakoltam volna a cuccait, és vittem volna az exhez. Ne légy már ennyire balek...
2013. márc. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Írj egy papírt, amiben felszólítod, hogy hagyja el a lakást, ha lehet, tanú jelenlétében add át. Ha nem költözik, mehetsz a hatósághoz.
2013. márc. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Na kiraktad?
2013. márc. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Na, történt valami azóta az ügyben?
2013. márc. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!