Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kitehetem a lakásból az exem...

Kitehetem a lakásból az exem anyját akkor is, ha nincs hová mennie?

Figyelt kérdés
A volt párommal 9 évig éltünk együtt az én lakásomban, nem voltunk házasok. Az anyja 2 éve beköltözött és pokollá tette az életünket. Én már az elején mondtam, hogy nem jó ötlet a költözés, de nem volt hova mennie én meg megsajnáltam és engedtem, hogy 1-2 hónapra beköltözzön. 2 év alatt tönkre is vágta a kapcsolatunkat, mert már csak martuk egymást. A volt párom 1 hónapja szedte a cuccait és elment albérletbe egy haverjával, az anyját meg a nyakamon hagyta. Se munkája, se lakása, se rokon aki befogadná.
2013. márc. 6. 10:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a te lakásod, persze hogy kiteheted. Ez már csak lelkiismeret, vagy szánalom kérdése. De tény, hogy minden jogod megvan hozzá.
2013. márc. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Kiteheted. Ha egyébként sem tudta értékelni, hogy te teszel neki szívességet (persze nem kell mindennap hálálkodni érte, de normálisan viselkedni, viszont úgy értem ez nem volt meg a részéről) akkor ne legyen lelkiismeret furdalásod.
2013. márc. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Már rég kiraktam volna a pasival együtt, akár rendőrrel is. Tönkretette a kapcsolatodat meg még fedelet is adsz neki? Zárcsere, a holmiját meg vigye vagy tedd ki az ajtó elé vagy küldd el költöztetőkkel a fiához. Az ő dolga gondoskodni róla.
2013. márc. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
vigye az exed magával az albérletébe. Nekem semmi közöd már hozzájuk. Még ha jó lenne a viszony az más lenne de mivel pokollá teszi az életedet igy nem kérdés mit kell tenned. Igenis van hova mennie, a fiához, az már nem rád tratozik a fia mit csinál vele vagy be fogadja-e.
2013. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mint a szél úgy ki kellett volna már rúgnod.

Most van barátod? Vagy fel se vihetsz senkit a saját lakásodba, mert a kedves mama még ott van?

2013. márc. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden jogod megvan hozzá. Egyébként meg ha annyira nincs hová mennie, költözzön az albérletbe a fiához, akár a haver helyére, akár harmadiknak. Mivel nem a te édesanyád, úgy gondolom nem neked kellene megoldani a problémáit, van neki egy fia, akinek már inkább dolga lenne ez.
2013. márc. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Empatikus ember vagyok és türelmes,de ilyen pofátlanságot még nem hallottam,hogy a férfi elköltözik az édesanyját meg az ex-e nyakán hagyja....Össze raknám a kis motyóját a maminak' mikor nincs otthon,egy szállító céggel a volt párom albérletéhez vitetném a cuccát,zárat cseréltetnék és max taxit hívnék "anyukának",ha nem akar gyalogolni...Szépen,nyugodtan mosolyogva.
2013. márc. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Addig tedd ki, míg ki nem találja, hogy ideiglenesre bejelentkezik ! Azzal ne foglalkozz, hogy vele mi lesz, mégis mi a frászt gondol, mit keres egy vadidegen lakásában?
2013. márc. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%
Mielőtt megfogadnád a tanácsokat én azt javaslom menj el a lakóhelyeden lévő önkormányzathoz és a közjegyzőtől kérj segítséget,tájékoztatást! Nem a te feladatot munkát és lakást szerezni az anyós jelöltnek hanem a párodnak a kötelezettsége! Ha tudod a párod új lakhelyét akkor tértivevényes ajánlott levélben te is felszólíthatod arra,vigye el az édesanyját a te lakásodból. Ne legyél meggondolatlan annak komoly következményei lehetnek!!!!
2013. márc. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az exed anyja jogcím nélküli jóhiszemű lakáshasználó amíg fel nem szólítod, hogy távozzon. Kérj segítséget egy jogvégzett embertől, hogy ez a felszólítás szabályos legyen. Innentől jogcím nélküli rosszhiszemű lakáshasználó lesz ( olyan mintha betört volna) , akit akár rendőrséggel is kitehetsz. Egyetértek azokkal akik a megoldást sürgetik. Nehogy a maminak támadjanak ötletei, hogyan lehetne benn maradni.
2013. márc. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!