Megtámadható a végrendelet?
Nem tudom merjek-e ezzel ügyvédhez fordulni.
Az lenne a problémám, hogy van egy nagyon erőszakos testvérem (sokan bizonyíthatják ezt), aki jó pár éve keresztanyám házában lakik. A keresztanyám pár évvel ezelőtt meghalt. Hátrahagyott egy végrendeletet, amit nemrég tudtam meg, hogy a testvérem fenyegetéseinek hatására többször is átírt. Eredetileg a háza egyik fele az enyém lett volna, de ez tesómnak nem tetszett, ezért elég durván megfenyegette szegényt, ha nem írja át. Ezekről a dolgokról több ismerősöm és rokonom tudott, de csak most jutott el a fülembe. Az a kérdésem, hogy megtámadhatom-e a végrendeletet így utólag, ha hangfelvételekkel bizonyítom (rokonok, ismerősök elmondása alapján), hogy valójában erős befolyás miatt kényszerült keresztanyám végrendeletének megváltoztatására? Azt nem tudom, hogy az eredeti iratokból van-e vagy volt-e másolat, vagy azok teljes megsemmisítésre kerültek.
Ugyanígy jártam!
A többszörre megírt, és többféle tintával és különböző írásmóddal "szerkesztett" fecnit, elfogadta hitelesnek a közjegyző.
A nővérem és a lánya forgatott ki az örökségemből!
(Mellesleg egész életemben segítettem őket.)
Megtámadható a végrendelet
de tudni kell pár dolgot
1. kell az eredeti végrendelet ami még nem nyomás alatt lett rögzítve. Amit két tanú is aláírt.
2. Hangfelvételt nem használhatod fel, így nem is lesz döntő a perben
3. Azt hogy a rokonok, ismerősök azt mondják a testvéred erőszakos, az még nem jelent semmit. Bárki mondhat bármit, ez kevés lesz. A testvéred is hozhat ezer ismerőst, tanút akik az ellenkezőjét fogják mondani.
4. Nem írtad mit jelent az hogy a keresztanyád pár éve meghalt. Ugyanis a halála után kellett lenni egy közjegyző által összehívott hagyatéki tárgyalásnak is, ahol élhettél volna 30 napig azzal a jogoddal hogy felülbírálod a végrendeletet. Gondolom a testvéred akkor is agresszív, kötekedős volt, így akkor kellett volna támadni.
Ezért érdemes utána járni hogy mennyi a végrendelet megtámadásának határideje. Egy idő után már nem lehet megtámadni, vagy perelni.
Nagyon szomorú a helyzeted de a végrendelet támadásával már régen elkéstél.
Nem sokat számít hogy ki mit mond. Tudod erre mondják hogy a szó elszáll az írás megmarad. Csak az számít ami le van írva feketén-fehéren.
A keresztanyád halála után volt hagyatéki tárgyalás. Ott kellett lenni a végrendeletnek amit 2 tanú aláírt. Ők az aláírásukkal igazolják hogy keresztanyád ép tudattal, önszántából írta a végrendeletet. Legalábbis a tanúk feladata ez ilyen esetben. Akkor ott a hagyatéki tárgyalásnál kellett volna szólni, hogy a végrendelet tudomásod szerint erőszakos nyomás miatt íródott, és ezért eljárást kérsz. Ha ez megtörtént volna, akkor a közjegyző leállt volna a hagyatéki tárgyalással, és eljártak volna az ügyben. Ez nem történt meg.
Azt hogy X év múlva anyud és a rokonok mit mesélnek már régen nem számít. Akkor kellett volna megszólalni nem X év múlva. Ne akarlak elkeseríteni, de semmit nem fogsz elérni ez ügyben. Valami más megoldást keres a problémádra..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!