Tulajdonképpen nem is tudom, hogy végrendelet-e vagy mi, meg közöm nincsen hozzá, csak egy rokonommal történt az eset. Egy rokonom halála előtt s még egész életében állandó ápolásra szorult és saját ápolója volt már hosszú évek óta, akivel végül közösen vettek egy saját családi házat. A házat kb. 60%-ban az ápoló és kb. 40%-ban az elhunyt rokonom fizette ki. Halála előtt a rokonom úgy rendelkezett, hogy miután meghal, az egész ház az ápolóé legyen és ügyvéddel ezt el is intézték, minden át is lett íratva, stb. Viszont most miután meghalt a rokonom, a testvére követelné az ápolótól, hogy az elhunyt részét fizesse ki. A kérdésem az, hogy meg tudja ezt a dolgot támadni? Mármint jogosan követeli a részét? Kaphat valamit belőle?
2012. aug. 8. 22:50
1/7 anonim válasza:
hivatalos a végrendelet, a rokonod átíratta a házat az ápolóra. kész. az már nem érdekes hogy a rokonod többet fizetett, papírja van róla hogy őt illeti az EGÉSZ HÁZ.
esetleg ha mégis megtudná támadni a végrendeletet( de nem látok rá sok esélyt, de nem vagyok otthon a jogban, szóval lehet van valami kibúvó) akkor szerintem az ügyvéd meg a per rengeteg pénzt vinne el, szóval sok pénzt nem látna belőle... több menne rá a perre... de ha esetleg van valami ügyvéd ismerősötök akkor tőle kéne kérdezősködni
2012. aug. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Kötelesrész csak egyenesági leszármazottaknak jár, testvérnek nem, nem tudom, mi alapján akarná megtámadni a végrendeletet.
2012. aug. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Mivel hivatalos volt a dolog ezért igen valószínű, hogy nincs semmi esélye. Maximum arra lehet hivatkozni, hogy szellemileg leépült, beszámíthatatlan állapotban volt az elhunyt rokon, amikor a végrendelet megszületett, de ember legyen a talpán aki megmagyarázza egy bírónak, hogy egy hivatalos úton megírt végrendelet, aláírt, lepecsételt, stb. az elhunyt ilyen állapotában íródott.
2012. aug. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mivel gyerekei, férje nem volt az elhunytnak, így akkor gondolom ennyi.
Megnyugodtam! :)
2012. aug. 8. 23:20
5/7 anonim válasza:
támadd meg vigyél puskát is
2012. aug. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Ha a halálom előtt elkártyázom a vagyonomat, akkor még az egyenesági rokonok sem kapnak semmit, nem hogy az oldalágiak.
2012. aug. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Van itt egy kis bizonytalanság:
"Halála előtt a rokonom úgy rendelkezett, hogy miután meghal, az egész ház az ápolóé legyen és ügyvéddel ezt el is intézték, minden át is lett íratva, stb. Viszont most miután meghalt a rokonom..."
Ha át is lett íratva, akkor az még a halála előtt történt. Magyarul az ápolónak ajándékozta a saját részét a házból, nyilván saját magának meg haszonélvezeti joga volt a házra haláláig.
Innentől kezdve nem is beszélhetünk örökségről (legalábbis a házzal kapcsolatban), így ha olyan rokon próbálna bármihez is jutni, akinek jár a kötelesrész, ebből a házból az sem kapna semmit.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!