Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedves nagyszülők! önök a...

Kedves nagyszülők! önök a gyerekeikkel szemben, akiknek már van gyerekük, kapcsolatépítően vagy kapcsolatrombolóan viselkednek?

Figyelt kérdés
2013. márc. 5. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Naiv a kérdés. Egy kapcsolatromboló ember se fogja itt írni,hogy igen,én rombolom. Főleg hogy sokan azt hiszik, jót tesznek, a másik pedig nem becsüli őket, stb.
2013. márc. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
FEltetlen kapcsolatepitoen, hiszen nem logikus, hogy a sajat gyermekemmel ellensegesen viselkednek. TEhat az unokammal pl. figyelembe veszem az anyja kereset, velemenyet a nevelesben, mivel ez az alapja annak, hogy a kapcsolatunk mukodokepes legyen vitak nelkul. Ugy erzem, hogy itt szukseg van arra, hogy elfogadjuk azt, hogy a sajat gyermekeink mar felnott emberek, es ezt tiszteletben is kell tartani.
2013. márc. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Ó, ez mind nagyon szép és jó leírva, utolsó. Valóban, így kellene működnie.

Ehhez képest az én anyai nagyanyám számonkérte keresztanyámon (anyu nővére, nagymamám idősebb lánya), hogy a 23 éves fiát (nagymamám unokája, az én unokabátyám) miért engedte el Fradi meccsre Pestre. Keresztanyám meg hiába mondta, hogy dehát 23 éves dolgozó ember, azt csinál egyrészt a pénzével, másrészt az életével amit csak akar, nem szólhatok bele. Válasz: de akkor is miért engedted el. :D Sajnos sokan így állnak hozzá. Nyilván van más példa is, apu szülei tündérek voltak, eszükbe nem jutott ilyet mondani akár a fiuknak (apunak), akár anyunak.

Gyerekként mindig is jobban szerettem őket, ezt persze sosem mondtam vagy éreztettem.

2013. márc. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%

Hát igen, nem hiszem, hogy bárki, aki idejön, közölné, hogy kapcsolatrombolóan viselkedik.

Az én nagymamám is, rettenetes szülő volt, folyton alkoholista pasijai voltak, akik molesztálták anyámat. Most meg hetente, vagy hetente kétszer meglátogat minket, mert unatkozik, ha épp nem szüret van, és elmondja, hogy kislányom, jaj de koszos ez a lakás, és nekiáll mosogatni. Persze nagyon sok mindenben segít is, de szociálisan nem túl érzékeny nő. Amikor kislány voltam, mindig kényszerrel behajcsavarózta a fejemet, és úgy kellett, hogy aludjak, ami eléggé fájt. Másnap meg kiszedte a hajcsavarókat, és én egész nap hülyén néztem ki, mert nem áll jó a göndör, hullámos, akármilyen haj, de ő legalább úgy érezte, hogy ápolt lett a kisunokája.

Azért szeretem a nagymamámat, de voltak túlzásai:D

2013. márc. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Kedves kérdező, Te milyen minőségben veszel részt ebben a kapcsolatrendszerben? Hiszen ez már rendszer, sőt, generációkon átívelő! Ugyanígy fel lehetne tenni a kérdést a többi félnek is. Bizony, ez nem egyszerű! Elcsépelt, de igaz, hogy segít a szeretet. Ott, ahol a nagyszülőket eleve gátló, beleszóló egyénnek könyveli el az új családtag, esélye sincs a normális kapcsolatnak, és viszont. Ha minden szereplő megérti és tolerálja, hogy az aggódás, a szeretet a mozgatórugó, sokkal könnyebb, és őszintén el lehet mondani, hogy van egy határ, ameddig meghallgatják egymás tanácsát. De ennél mélyebbre már ne!! Az már sérti az másik kis család önállóságát. Ez már kapcsolatromboló ! Van ám olyan is, hogy a gyerek, illetve az unoka szól bele a nagyszülők életébe túl erőszakosan. Ezért nem tartom igazságosnak a kérdés feltevését. A nagyszülők sokkal inkább kiszolgáltatottak, mint a fiatalok. Egy nagyon kényes egyensúlyt kell megteremteni, és akkor ezek a kapcsolatrendszerek építően hatnak mindenkire, akinek olyan szerencséje van, hogy részese lehet. Én anyós vagyok, kb. 3 éve! Most már duplán! Amit elmondanak, meghallgatom, a véleményemet is elmondom, de soha nem kérem számon. Azt tesznek, amit jónak látnak. Sokszor kérek én is tőlük tanácsot, mert ők más szemmel látják a világot, és én általában meg is fogadom a tanácsaikat. De súrlódások előfordulnak.
2013. márc. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy 6 hónapos kislány unokám van, a fiamék külön élnek, autóval kb 10 percnyi távolságra. Nekem alapelvem, hogy amit magamnak nem szeretnék, azt mással szemben sem követem el. Ez nem csak velük kapcsolatban, hanem általában is igaz. Nagymamaként imádom a picit, és nagyon örülök neki, hogy végtelenül szeretetre méltó, nagyon nyugodt és jó természetű az anyukája. Ez nem csak a baba viselkedésén, hanem az egész életükön meglátszik. Az ilyesmi azért többnyire a nőkön múlik, az otthon légkörét alapvetően ők teremtik meg. Nem érzem szükségét, hogy a kapcsolatukat bármilyen módon minősítsem, vagy befolyásoljam, mert szükségtelen. Nagyon szeretik egymást, és úgy élnek, ahogyan ez nekik a legjobban megfelel. Nekem ennél több nem kell, de ha másként gondolnám, akkor sem érezném magamat feljogosítva arra, hogy megpróbáljak beleszólni az életükbe. Legfeljebb akkor, ha megkérdezik a véleményemet. Egyéb, praktikus dolgokban, ha tanácsot kérnek, szívesen elmondom, hogy szerintem mi lenne a jó megoldás, de eszemben sincs "ellenőrizni", hogy valóban azt teszik-e, amit én gondoltam.
2013. márc. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!