Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt mondja, hogy el akar...

Azt mondja, hogy el akar költözni, de ezt nem látom rajta. Miért csinál így?

Figyelt kérdés

A párom 23 éves, jelenleg nincs munkája, és a környéken nincs nagyon munkalehetőség. Én 20 éves vagyok, jelenleg nagyapámmal törődöm. Az én keresetemből élünk.

A párom szüleinél lakunk, de én ezt nem bírom már sokáig. El szeretnénk költözni városba valahova, bárhova. Tudom, hogy nehéz lenne először, de biztos sikerülne. A legközelebbi város 70km-re van, de tőlem mehetnénk messzebb is. Én szeretnék továbbtanulni távuton, de ahhoz pénz kell. Ebből a keresetből pedig félretenni rá nem tudok, mert nem sok, és elmegy, bárhogy szeretnénk spórolni. Jobb állás pedig számomra sincs a környéken.

Ezt a helyzetet a párom is belátja, mégsem akar lépni. Azt mondja, hogy szeretne elköltözni. De látom rajta, hogy nem igazán akarja.

Hogy lehetne ösztönözni? Amikor megkérdem, hogy mi a terve a következő 2 hónapra, elvicceli a választ. A félretett/ ajándékba kapott pénzünk is csak fogy, így lassan semmink sem lesz. Kezdem azt hinni, hogy neki ez itt így jó, mert ha nem én akkor az anyucija megfőz és lakbért sem kell fizetni.

Már 5 éve vagyunk eggyütt. 3 éve eggyütt lakunk, miért nem akar külön menni? Én mit tehetnék az ügyben?


2013. febr. 27. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy jó neki így, kényelmes. Nem akarlak elkeseríteni, de jobb ha nem kínlódsz vele, keress mást.20 éves vagy, és 5 éve vagytok együtt...miért kötöd le magad ilyen fiatalon, rá áldozod a fiatalságod, ráadásul a semmiért.
2013. febr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért, mert tudom, hogy ilyenkor kiborít, de szeretem.
2013. febr. 27. 19:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Önmagában nem elég, hogy szereted.

Nincs közös jövőképetek, egyikőtök fel fogja adni a terveit, és ez jelen esetben te vagy.

Munka nélkül, tanulási lehetőség nélkül éled le az életed a lusta, elkényelmesedett urad mellett, esetleg szülsz is neki egy-két gyereket, akiket kínkeservesen próbáltok ellátni a segélyből, mert szülés után téged se vesznek vissza. Ahol ekkora a munkanélküliség, ott könnyen találnak valakit a helyedre.


A másik lehetőség, ha te teszed meg a lépéseket, nézel magadnak állást, ha ez megvan, akkor lakhatást is keresel a környéken, és közlöd vele, hogy ha talált munkát a közeledben, akkor várod, hogy utánad menjen.


Hidd el, egy kis idő egyedül, és rá fogsz jönni, hogy egész jól boldogulsz nélküle, és elég sok pasi érdeklődik utánad ahhoz, hogy találj jobbat.

2013. febr. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!