Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti a 16 éves fiatokat elengedn...

Ti a 16 éves fiatokat elengednétek az "önállóságba" a világ másik végébe?

Figyelt kérdés

Fiam 16 éves és elég komolyan sportol. Küzdősportokat. Judo, Muay Thai, Kickbox.

Nagyon-nagyon jó eredmények ért már el eddig is és a hozzáértők kifejezetten tehetségesnek tartják. Ezért is adódott egy lehetőség, hogy kimehetne edzeni Thaiföldre.

Nem akármilyen edzőterembe, nagy nevű hely. Az edzői mind világhírűek ezekben a sportokban. Rengeteg jelenlegi és korábbi világbajnokot edzettek már. Ahogy abban az edzőteremben is több világbajnok edz jelenleg is.

Szóval ide lenne lehetőség kimenni.


A lakhatás az úgy lenne, hogy mivel ott gyakorlatilag senki sem helyi közösen többen szoktak házakat bérelni és ott laknak.

A tanulás pedig magántanulóként, önállóan tanár nélkül. Csak vizsgázni jönne haza.

Természetesen a szállást, étkezést és egyéb rezsit nekünk kellene fizetni. Amit tudnánk vállalni, szóval nem ez a gond.

Angolul jól beszél, ott pedig ezen a nyelven lenne a kommunikáció, szóval ez sem gond.


Ti elengednétek?

Én óriási dilemmában vagyok. Egyrészt óriási lehetőség ez neki. Ez lenne tulajdonképpen a profi karrier első igazi lépcsőfoka.

Meg azt sem akarom, hogy miattunk ne érje el az álmait. Ilyen lehetőség lehet soha többet nem lesz.

Másrészt viszont még azért olyan fiatal. Egyedül a világ másik felén. Na meg a tanulás is. Szín 5-ös tanuló jelenleg, de önállóan nem tudom, hogy menne.


2013. febr. 27. 17:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Elengedném, de biztos, hogy nagyon ideges lennék, hogy minden rendben van-e vele.

Ha megbízol benne, akkor hajrá!!!

Sok sikert neki!

2013. márc. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt a helyzet nálunk is csak a lányommal,nyáron ő is akkor 16 volt. Bár ő nem sport miatt,hanem modellkedés miatt akart menni Párizsba. Nagyon nehéz volt meghoznom a döntést,de elengedtem azzal a feltétellel,hogy minden nap beszélünk,ha bármi baj van rögtön szól... Szerintem ha tehetséges és menni szeretne engedd.
2013. márc. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Te ismered a fiad. Önálló személynek nevelted, vagy te vajazod meg reggelente a kenyerét?

Én elengedném, ez nagy lehetőség lenne neki.

2013. márc. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Milyen jó ezt olvasni, egy IGAZ kérdés!


Sok fontos dolgot mondtak a többiek.

-nagy lehetőség. Jól lehet, hogy neki ez az útja.

-nyilván érettebb asport által más 16 évesnél, nyilván elég megbízható

-ugyanakkor mégis fiatal, nem felnőtt még, nincs felkészülve az élet kihívásaira

-Thaiföld elég meredek hely fehér embernek...

-jó ötlet vele menni, támogatni. Ha meg tudjátok tenni, feláltva egyikőtök menjen ki hozzá mondjuk két hétre, aztán két hét egyedül, két hét másik szülő...


Jó lesz ez, vágjatok bele, de legyetek mellette, még fiatal, és Thaiföld nagyon-nagyon más...


Minden jót kívánok!!!

2013. márc. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!