Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti a 16 éves fiatokat elengedn...

Ti a 16 éves fiatokat elengednétek az "önállóságba" a világ másik végébe?

Figyelt kérdés

Fiam 16 éves és elég komolyan sportol. Küzdősportokat. Judo, Muay Thai, Kickbox.

Nagyon-nagyon jó eredmények ért már el eddig is és a hozzáértők kifejezetten tehetségesnek tartják. Ezért is adódott egy lehetőség, hogy kimehetne edzeni Thaiföldre.

Nem akármilyen edzőterembe, nagy nevű hely. Az edzői mind világhírűek ezekben a sportokban. Rengeteg jelenlegi és korábbi világbajnokot edzettek már. Ahogy abban az edzőteremben is több világbajnok edz jelenleg is.

Szóval ide lenne lehetőség kimenni.


A lakhatás az úgy lenne, hogy mivel ott gyakorlatilag senki sem helyi közösen többen szoktak házakat bérelni és ott laknak.

A tanulás pedig magántanulóként, önállóan tanár nélkül. Csak vizsgázni jönne haza.

Természetesen a szállást, étkezést és egyéb rezsit nekünk kellene fizetni. Amit tudnánk vállalni, szóval nem ez a gond.

Angolul jól beszél, ott pedig ezen a nyelven lenne a kommunikáció, szóval ez sem gond.


Ti elengednétek?

Én óriási dilemmában vagyok. Egyrészt óriási lehetőség ez neki. Ez lenne tulajdonképpen a profi karrier első igazi lépcsőfoka.

Meg azt sem akarom, hogy miattunk ne érje el az álmait. Ilyen lehetőség lehet soha többet nem lesz.

Másrészt viszont még azért olyan fiatal. Egyedül a világ másik felén. Na meg a tanulás is. Szín 5-ös tanuló jelenleg, de önállóan nem tudom, hogy menne.


2013. febr. 27. 17:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem itod, hogy mennyi idöröl lenne szó, de ha max. egy év, akkor én elengedném.


Ha ilyen komolyan sportol, akkor valószinüleg igen fegyelmezett gyerek, nem egyedül laknak, hanem a tanárokkal, többiekkel együtt.

A kapcsolattartásra az internet, SMS,Skype mindenképpen megvan.


Ha megbizol benne, akkor szerintem ne szalasszátok el ezt a lehetöséget.

2013. febr. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon félteném mindennap hivogatnám de ha megbíznék benne akkor elengedném. Az ilyen lehetőségeket meg kell ragadni nem mindennap adatik ilyen. Ha a tanulással se lenne probléma engedném:)) Majd írd meg,hogy töntöttél:)
2013. febr. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Halálra aggódva magam, de igen. Ha komolyan a sporttal akar foglalkozni, akkor próbálja meg. Ha nem működik egy félév vagy egy év múlva hazajön,de akkor is világot látott,tanult valamit.
2013. febr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon aggódnék és félteném, az edzőivel is beszélnék. DE igen elengedném, ez túl nagy lehetőség ahhoz hogy az aggodalom az útjába álljon
2013. febr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 okoska31 ***** válasza:
100%

engedd el, sőt biztasd, hogy menjen.


a sport miatt

a nyelv miatt

az új kultúra megismerés lehetősége miatt

meg még egy csomó indok.


16 évesen már nem fiatal, max. a Te szemedben:) - versenysportoló ráadásul, ha jól értem, azaz lényegesen komolyabb, mint egy átlagos 16 éves.


plusz tényleg nem lesz soha többé ilyen lehetősége, és Te is haragudnál a későbbiekben magadra, hogy megfosztottad tőle.


ha ez segít, nekem annak idején ugyanebben a korban két lány osztálytársam ment ki külföldre tanulni egyedül, az egyik az USA-ba, a másik Argentínába.


és nagyon élvezték, hasznukra vált, stb.


szóval engedd el - ezen nincs mit dilemmázni...főleg így, hogy nem anyagi a dilemma.

2013. febr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Most ezt nem viccből írom, de adj neki egy szatyor kotont, meg mikor hazajön nézessétek meg orvossal, Thaiföld teli van HIV pozitívakkal.
2013. febr. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én elengedném, de azzal a kikötéssel, hogy ha drasztikusan romlik a tanulmányi eredménye, akkor hazarendeled. Nyilván 1-2 négyesért, vagy olyan tárgyakból, amik nem annyira érdeklik 1-2 hármasért nem ütném agyon, de ha semmit se tanul és ennél rosszabb jegyekkel lesz tele, azt nem tolerálnám. Nem tudom, hogy Thaiföldön van-e korlátozva az internet (Kínában elég rendesen le van, onnan a Magyar Elektronikus Könyvtárat se lehet elérni), de valószínűleg tartani tudja majd a kapcsolatot a tanáraival és veled is. Ami persze nem ugyanaz, de ez tényleg egy hatalmas lehetőség.
2013. febr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon menni akar a gyerek akkor igen, mert később lehet,hogy benneteket hibáztatna azért amiért nem sikerült neki a sportban elérni amit szeretett volna.
2013. febr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem engedném el. Hanem kimennék vele.

Én művészképzőbe jártam, voltak olyan diáktársaim, akik konkrétan azt csinálták, hogy miután kiderült hogy a gyerek nagyon tehetséges, a család összecuccolt és költözött, hogy támogassa őt. Volt olyan srác, akinek a családja egészen Japánból költözött ide. Jól tették, hihetetlen eredményeket ért el később.


Engem úgy engedtek el a szüleim, mondván fegyelmezett vagyok, meg tudom csinálni, ténylegesen elengedték a kezem. Rövid időn belül kicsúszott a lábam alól a talaj, mert nem volt aki segítsen feldolgozni az ingereket, a stresszt, stb. Persze a tanáraim foglalkoztak velem pluszban, de úgy átfogóan senki. 15 évesen indultam, 19 évesen pályát módosítottam. Azóta már azt is tudom, hogy rossz ötlet volt.


Szóval ha van lehetőséged, akkor menjen ki vele legalább egyvalaki és támogassa lelkileg is. Mert az a sokkal megterhelőbb része a dolognak.

2013. febr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

anya engem mindenféle aggodalom, feltétel nélkül elengedett.

és megérte.

2013. márc. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!