Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van, hogy itt tudok...

Miért van, hogy itt tudok felnőttes gondolkozással bírni, családdal szemben meg nem, így gyerekesnek/butának tűnök?

Figyelt kérdés

Szűk családikörben is megkapom sokszor,hogy gyerekes,buta vagyok. Ami végülis igaznak számít, mert nem tudom magam úgy kifejezni,mint itt.

Itt gyakran felpontoznak,és gyakran adok hasznos tanácsot másoknak, és nem írok minden mondat végére 'xD'-t,meg nem tudom miket,viszont szüleim/testvéreim a nevetgélős lányt látják, meg azt aki ha szól 2 mondatot, abból is árad a b*szmeség.(Már bocsánat)

Ez mondjuk igaz, mert van,hogy olyat mondok amit félreértenek,ezáltal megbántok másokat,pedig nem ezt szeretném,ilyenkor inkább elhagyom a társaságot,és inkább nem akarom hallani,hogy kibeszélnek, olyankor bár jogosan.

Pl: Volt,hogy arra gondoltam,hogy mindegy milyen cigit szív anyu,mert 2 cigiről beszéltek,és úgy mondtam,hogy 'neked mindegy' Bár igen ez így más értelmet adott a mondatnak, de voltaképp nem így értettem, arra gondoltam,hogy mindegy milyen cigit szív, az a 15-20 forint ha drágám mindegy,úgy éreztem,hogy ezt így nem veszi bántásnak,csak már értelmet adtam a mondatnak,így ment a sértődés.

Mivel ilyen szürke kisegér vagyok,hagytam a dolgokat,és nem magyaráztam meg,inkább hallgattam megint azt,hogy 'hülye vagyok' és,hogy 'neked mondjuk mindegy, mi van anyáddal'...

Bár jogos,csak ezt az 'énem'amit ezen az oldalon folytatok egyátalán nem ismerik,és ők azt látják,hogy a gyerekes,buta,2 szót meg nem értő,kiscsaj'..


15L


2013. febr. 27. 11:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Édes lelkem, azért egy okos 15 éves, akkor sem f@szjancsizza az anyját, ha nagyon ideges. Abban igazad van, hogy dühít, amiért úgy kezelnek, mint ha egy ostoba liba lennél. De épp te írtad néhány perccel ezelőtt, hogy te sem szereted, ha más anyázik, vagy csúnyán beszél...

Ti miről szoktatok beszélgetni a barátaiddal, és miről otthon? Lehet, hogy ez is egészen más, azért érzed úgy, hogy nem tudsz "értelmesen" hozzászólni. Amikor azt írod, hogy a barátaiddal beszélgetsz, az konkrét személyes beszélgetést jelent többnyire, vagy face chatet? Mert nagyon nagy a különbség. Sajna a ti korosztályotok már úgy nőtt fel, hogy lassan teljesen leszokik a normális élő beszédről. A gyerekeimnek vannak haverjai, akik msn-en, meg chaten teljesen normális jópofa kölyköknek tűnnek. Aztán idejönnek, és éppen csak nem makognak, mert élőben nem szoktak beszélgetni szinte senkivel:( T

2013. febr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

6. válaszoló, bocs de hibás az érvelésed. Akkor lenne helytálló, ha alapból senki nem érthetne a gyerekneveléshez, ellenben szülés után mindenki egy csapásra megvilágosodna.


Ha valaki leírja, hogy a gyerek divatos cipő utáni igényét két hatalmas pofonnal kell elintézni, és az illető négygyermekes anya, szóval tapasztalt, akkor igaza lesz?


Ha valaki leírja, hogy a gyereket le kell ültetni és a saját szintjén megbeszélni vele, hogy mi is az a divat és miért is olyan fontos, és ha az anyagi helyzetünk nem engedi meg, milyen kompromisszumra lehet jutni, és az illető egy húszéves kiscsaj, automatikusan nem lesz igaza? Közben lehet hogy évek óta babysitterkedik és sokkal több tapasztalata van a gyerekekkel - hiszen találkozott már hisztissel, hasfájóssal, könnyen és nehezen kezelhető gyerekkel, stb. -, mint egy olyan anyának, akinek egy szem gyereke van, és fogalma sincs arról, hogy ugyanarra a lépésre egy más habitusú gyerek egészen másképp reagálhat. Ettől függetlenül az ő tanácsa automatikusan rosszabb lesz, mint a négygyermekes anyáé? (főleg hogy azt ki szokták írni az emberek, ha van gyerekük, azt ritkábban, ha "csak" tapasztalatuk van)


De továbbmegyek. Nekem nincs gyerekem, viszont érdekel a téma. A párommal tudatosan készülünk a gyerekvállalásra. Szuper könyvek és weboldalak vannak, amiket átrágtam már, és igen, meggyőződésem, hogy jobban teszi, ha valaki inkább hozzám fordul tanácsért, mintha az anyukámhoz fordulna - aki pedig felnevelt három gyereket!. Mert ő azt tudja, hogy a gyereknek meg kell tanítani, hogy a szülőnek mindig igaza van, és időnként el kell fenekelni, hogy tudja, hogy jól kell viselkednie. Nem hinném, hogy ez az elv hatékony, már csak a hármunk személyiségének közös vonásaiból kiindulva sem.

2013. febr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen lehetséges nem helyén való ez a beszéd, de érdekes mód utána egyből máshogy kezelt.

Mintha csak ezzel is azt bizonyítottam volna neki,hogy nem vagyok az a kislány akit Ő képzelt el.

Bár valójában szerintem csak meglepte,mert így még nem beszéltem vele, és nem dühből mondtam, hanem flegmán, hogy egy kicsit régóta hallgatom azt,hogy mit kéne máshogy, miért vagyok én gyerekes,miért röhögök annyit.

Hát lehet neki nem tetszik,hogy vidám lánya van, bár gyakran vallom a stílusom EMO-nak,ami végképp nem lehetnék,mivel tényleg pozitív gondolkozásom van,és nagyon sokat nevetek, de nem hinném,hogy anyunak jobb lenne,ha egy h*lyegyerekkel kéne a pszichiátriára futkoznia napjában 2-szer,mert újabban a kedvencem az érfelvágósdi..:)

Morbid,de nem tudom miért baj ha valaki bohócabb mint a többi,ha a magának való esze meg megvan.

Egyébként igen szoktunk kint lenni élőben, hiszen legjobb barátnőmmel osztálytársak vagyunk:))

Másikkal meg minden reggel,és hazafelé találkozunk és beszélgetünk 15-15 percet. Napjában fél órát:)

2013. febr. 27. 15:03
 14/15 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a meglepetés miatt kezelt máshogy. De hosszútávon ez nem jó taktika egy érett és jó anya-lánya kapcsolat létrehozásához :)
2013. febr. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam rá,hogy felveszem ezt az élet stílust:)

Majd lesz valami:).

2013. febr. 27. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!