Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van, hogy itt tudok...

Miért van, hogy itt tudok felnőttes gondolkozással bírni, családdal szemben meg nem, így gyerekesnek/butának tűnök?

Figyelt kérdés

Szűk családikörben is megkapom sokszor,hogy gyerekes,buta vagyok. Ami végülis igaznak számít, mert nem tudom magam úgy kifejezni,mint itt.

Itt gyakran felpontoznak,és gyakran adok hasznos tanácsot másoknak, és nem írok minden mondat végére 'xD'-t,meg nem tudom miket,viszont szüleim/testvéreim a nevetgélős lányt látják, meg azt aki ha szól 2 mondatot, abból is árad a b*szmeség.(Már bocsánat)

Ez mondjuk igaz, mert van,hogy olyat mondok amit félreértenek,ezáltal megbántok másokat,pedig nem ezt szeretném,ilyenkor inkább elhagyom a társaságot,és inkább nem akarom hallani,hogy kibeszélnek, olyankor bár jogosan.

Pl: Volt,hogy arra gondoltam,hogy mindegy milyen cigit szív anyu,mert 2 cigiről beszéltek,és úgy mondtam,hogy 'neked mindegy' Bár igen ez így más értelmet adott a mondatnak, de voltaképp nem így értettem, arra gondoltam,hogy mindegy milyen cigit szív, az a 15-20 forint ha drágám mindegy,úgy éreztem,hogy ezt így nem veszi bántásnak,csak már értelmet adtam a mondatnak,így ment a sértődés.

Mivel ilyen szürke kisegér vagyok,hagytam a dolgokat,és nem magyaráztam meg,inkább hallgattam megint azt,hogy 'hülye vagyok' és,hogy 'neked mondjuk mindegy, mi van anyáddal'...

Bár jogos,csak ezt az 'énem'amit ezen az oldalon folytatok egyátalán nem ismerik,és ők azt látják,hogy a gyerekes,buta,2 szót meg nem értő,kiscsaj'..


15L


2013. febr. 27. 11:34
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

drágább* illetve

más* Bocsi

2013. febr. 27. 11:36
 2/15 anonim ***** válasza:
Előbbre jár a szád mint az eszed. Amit az ember leir, azt azért jobban át szokta gondolni. De ne aggódj, sokan vagyunk még igy ezzel, aztán van aki kinövi, van aki nem.
2013. febr. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
35%

Tedd fel a kérdésedet itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/

2013. febr. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Egészen más dolog, egy ilyen (vagy bármilyen)fórumon ÍROTT válaszokat adni egy konkrét kérdésre, mint családi körben, vagy társaságban beszélgetni. Írás közben átgondolhatod amit "mondasz", törölhetsz dolgokat, meggondolhatod magad fogalmazás közben. Nincsenek hangsúlyok, mint az élő beszédben, az arcod, és a viselkedésed sem látszik. Ezt így nem lehet, és nem is érdemes összevetni, mert az "élő" viselkedése senkinek sem ugyanaz, mint amit egy kommentben, msn-en, vagy chat-en mutat magából.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy élőben te egy buta 15 éves vagy. Lehet, hogy ha otthon is olyasmiről beszélgetnétek néha, amilyen témákhoz itt hozzászólsz, meglepődne a családod, hogy mennyivel komolyabb vagy, mint amilyennek ők látnak. Puszta kiváncsiságból kipróbálhatnád; mondd el, hogy egy adott kérdéssel kapcsolatban neked mi volt itt a véleményed, és kérdezd meg, hogy szerintük igazad van-e? Lehet, hogy nagyon jól elbeszélgettek majd róla.:-)

2013. febr. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)


Igen ez igaz,csak hát nem tudom:s.

Olyan rossz érzés,hogy itt tudok normálisan válaszolni,ami előresegít másokat,és nem szoktam visszatörölni sem,hogy kijavítsam,miután átgondoltam, egyszerűen ha szólok meg hülyeséget.:|

Ez itt a legnagyobb gond

2013. febr. 27. 11:49
 6/15 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, ha valaki valóban "felnőttes gondolkozással" bír azt nem kell úton-útfélen megerősíteni abban, hogy valóban ő úgy gondolkozik mint egy felnőtt.

Az itt válaszadók felnőttes gondolkozásán pedig csak jókat röhögni tudok. Elvégre hogy is adhatna pl gyermeknevelési kérdésben jó tanácsot olyan, aki soha nem nevelt gyermeket még... de borzasztó okosan tud helyeselni ezért felpontozzák, a többi aki tényleg tapasztalatból megpróbál segíteni azt meg lepontozzák... és még sorolhatnám.

Én mindig azt tanácsolom a fiamnak mielőtt kinyitja a száját, jól gondolja át hogy mit fog mondani. Mert sajnos sokszor vagy úgy, hogy nem a megfelelő időben, vagy személynek mond olyat amit nem kéne, és bölcsebb lett volna ha meg sem szólal.

2013. febr. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Csak ha én kimegyek hozzájuk beszélgetni,és velük vagyok,akkor van kin röhögni.

Ezt mondjuk nem csodálom, mert van,hogy teljesen hülyeségekről beszélek, pedig nem is úgy gondolom, vagy pedig nem is úgy értem.

Csak hát, már sokk belőlem,kicsit félek így,hogy mi lesz 2-3 év múlva, mert a személyiségem az agyam fejlődik,értelmesebb leszek mindennappal mert sokat olvasok, sokat mozgok kulturális környezetben /pl: ha olyat olvasok,és itt most nem épp Justin Bieber kifaggatására gondolok/ hanem pl: valami szó jelentését amit nem értek, valami idegen anyagot, vagy csak mások hasznos tanácsait,mégis itthon úgy tűnök mint aki leragadt az 5 éves szinten.

Csak tudnám miért ennyire durván. Mi lenne velem, ha barátom pl: bemutatna a családjának:|

2013. febr. 27. 11:58
 8/15 A kérdező kommentje:

Barátaimmal és ismerőseimmel is tudok úgy beszélni, ahogy itt.

Pl: Ha valakinek valamit mondok, mindig kulturáltan teszem, ha nem értek vele egyet,azt leírom neki, de semmiképp nem ordítok vele,és nem káromkodom,teljesen érthetően írom le amit szeretnék.

Nem szoktam 'anyázni' illetve leginkább elmondom szépen annak aki ilyet tesz,hogy más szüleit nem kéne.

Facebookon is volt erre már példa,általában mindig névvel teszem ezeket a dolgokat,anyum/testvéreim nem így látnak mégsem,itthon olyan más vagyok:/

2013. febr. 27. 12:02
 9/15 A kérdező kommentje:

Na most mondtam meg,hogy k*rvára elegem van abból,hogy egy kisg*cinek vagyok itthon nézve,mikor tele a világ a drogos 15 éves f*szszopókkal,soha nem beszéltem anyuval emelt hangon,és csúnyán,de most megtettem, nem ordítottam de felemeltem, és használtam rá olyat szót,hogy f*szjancsi. Bár nem szólt rá, mivel nem így ismert,és igen, most látta először,hogy ilyen énem is van, de már teljesen ki voltam ezzel,hogy nincs megnézve bennem,hogy értelmes vagyok, nincs örülve annak,hogy nem iszok, nem drogozom,és, hogy nem is cigizem, nem járok bulizni, itthon vagyok,annyi max a bűnöm,hogy vasalom a hajam. Na és igen, sosem szidtam anyut sem,most volt először,de mivel annyira elcsodálkozott válaszolni sem tudott rá.

Nem így ismert,pedig ilyen is vagyok... :/:|

2013. febr. 27. 12:12
 10/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de az utolsó kommented alapján kiderült, hogy messze nem gondolkozol még felnőttesen.

Ez alapján az oldal alapján nem érdemes hosszútávú következtetéseket levonni. Itt az emberek azt hiszik, hogy ha nem isznak vagy nem cigiznek, az érdem. Holott nem, az alapvető elvárás.


Nincs ezzel baj, tizenöt éves vagy, ráérsz még felnőni. Majd akkor leszel érett gondolkodású felnőtt ember, amikor a vitákat nem emelt hangon, trágár beszéddel próbálod megnyerni. (Igen, jól látod, sokan egész életükben nem nőnek fel, ez a vitakultúrájukon egyértelműen látszik.)


Másrészről hosszútávon sokkal hatékonyabb, ha minden személyeskedés nélkül mondasz olyat, amit a másik nem felejt el. Tegnap például azt találtam mondani anyukámnak, miután azt mondta nekem, hogy kuss, hogy ilyet még gyereknek se mondunk, felnőtt gyereknek meg pláne nem, mert be talál ülni az autóba és haza talál menni.

Sokkal nagyobb hatása van az ilyesminek, mint a trágárságnak.

2013. febr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!