Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni? Fontos!

Mit tudnék tenni? Fontos!

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, 1,5 hónap múlva leszek 18, és a húgom (15) mindig elveszi a cuccaim. A szobám zárható, de apukám soha nem engedi hogy bezárjam, pedig ő adta direkt erre a célra a kulcsot. A húgom koleszos, ezért csak hétvégén van itthon, de kihasználja hogí én meg akkor megyek el, és elveszi a cuccaimat, amit bevisz a koleszba, ahol zárható a szekrénye, és ott hagyja. Már szóltam nem egyszer a szüleimnek, de nem szólnak neki semmit. Már alig maradt cuccom. Pénzt, iratokat (személyi, stb.) mindent elvesz, azzal jár el bulizni hogy be engedjék őt. Mindig el kell valahova tennem a dolgaimat, de mindig megtalálja, már azon is gondolkoztam hogy elköltözök, de nincs hova.
2013. febr. 27. 10:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Vágj le neki egy sallert hogy észrevegye magát

Elég idegesítő lehet

2013. febr. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Akkor úgy látom, ezt magatok közt kell elintézni.

Én is egy pofont javasolnék...

2013. febr. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ezzel csak az a baj hogy ő 60 kg, én meg 44, és a szüleim mindig neki adnak igazat. Elkezdtem komolyabban foglalkozni a modellkedéssel, fotózásokra megyek, és kellett bérelnem ruhát, amit persze vissza kellett volna vinnem, persze hogy ellopta. :(
2013. febr. 27. 10:53
 4/13 anonim ***** válasza:

Két év van közöttünk a nővéremmel. Mikor 15 körül voltam ő is mindig kiakadt, ha elvettem tőle valamit, pedig általában kértem eleinte, de nem adta, így hát "muszáj" volt elvenni. Volt pár jelenetünk :) Kb. két év múlva meg már ő is hordta az én ruháimat, akkor teljesen természetes volt neki, hogy osztozkodunk, mintha kétszer annyi ruhánk lett volna. Előtte viszont muszáj volt neki lejátszani egy hatalmi harcot, de mihelyst neki is tetszettek a ruháim már angyalian tudta ajánlgatni az övéit :)

Szerintem ennyi belefér testvérek között. Ez pont az az időszak amikor sokat "kell" veszekedni mindenen.

2013. febr. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De ez már tényleg sok! Az irataimat ellopja, míg rajtam lóg egy nadrág rajta szó szerint feszül, volt hogy úgy találtam meg a nadrágjaimat hogy a combnál szét volt szakadva. És nem csak tőlem lop, pár hete mentem az utcán, és 4-en sétáltak előttem, de folyton hátra fordultak, és rólam suttogtak hogy ez az xy nővére. :| Pedig életemben nem láttam őket. Mindent elvesz, nekem már kb. nincs semmim..
2013. febr. 27. 11:01
 6/13 anonim ***** válasza:

NEM, nem fér bele!!!!

Szépen néznénk ki, ha ez lenne a normális...


Kérdező, már tudom mi a baj, féltékeny rád!

Én nem is tudom mit csináltam volna, ha vissza kellett volna vinni a ruhát... aztán a kis taknyos húgom meg ellopta volna.. Hihetetlen, hogy a szüleidet nem is érdekli.

2013. febr. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tényleg nem panaszkodni meg dicsekedni szeretnék a fotózással, csak vázoltam a helyzetet. Nem tudom mit kéne tennem, a barátomhoz nem szeretnék költözni. Tényleg nagyon sok sminkem, és ékszerem volt, szép ruhák, szebbnál szebb magas sarkú cipők és csizmák, volt amit a fotózáshoz is használtam, egy csajosabb ruhám se maradt, se egy pulóver, a télikabátom hónapok óta nála van, bőrkabátba rohangáltam, mert ő mindig el volt kényeztetve, nekem meg mindenért könyörögnöm kellett.
2013. febr. 27. 11:12
 8/13 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet.

Pároméknál hasonló a helyzet, csak ő pasi és idősebb, de az alapfelállás ugyanez.

Van egy húga, aki nem egyszer lopott már tőle,és mi volt a reakció? Á ő nem tenne ilyet, kicsi, meg aranyos...

Holott egy sunyi dög.

Nem tudom mit tehetnél! Gondolod, hogy ezt már nem lehet a szüleiddel megbeszélni?

2013. febr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon sokszor próbáltam már, de mindig én jöttem ki belőle rosszul. Én nem veszem el a dolgait, mert nem vagyok olyan és semmi értelme nem lenne, úgyis nagyok rám, meg a koleszba visz mindent. De tényleg bosszantó hogy nyáron esküvőre voltam meghívva a barátommal együtt, vettem elég drágán egy nagyon szép ruhát, amit ellopott, bár az esküvő előtt kicsivel szakítottunk.
2013. febr. 27. 11:41
 10/13 anonim ***** válasza:

vegyél egy trezort (egy elég nagy kb 6000 ft) ebbe beleférne az iratod, sminked, pénzed ékszereid.... a ruhákkal nem tudok segíteni, de talán ez ráébresztené a szüleidet. (remélem nem okozna gondot megvenni)


Apukád mit tenne, ha kérdezés nélkül zárnád a szobádat?


Egy időben én is erre kényszerültem, igaz nekem öcsém van, és nem vett el semmit, csak éppen akkora rumlit hagyott a szobámban (ágy alatt almacsutka ágyban szotyizás...stb) nálunk én voltam koleszos, úgyh minden hétvégét kezdhettem takarítással, pedig alapból is nagyon utáltam, elég volt a heti portörlést, porszívózást megcsinálni...

2013. febr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!