Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fél év külföldön, működhet?

Fél év külföldön, működhet?

Figyelt kérdés

7 éve vagyunk együtt, 6 éve együtt élünk. Most kaptam egy lehetőséget, hogy fél évet külföldön töltsek. Kb. havonta egyszer-kétszer három napra tudnánk találkozni.

Nektek mi a véleményetek? Mennyit ront egy ilyen dolog a kapcsolaton? Soha sem csaltuk meg egymást. Vannak gondjaink, de szeretjük egymást. A párom szerint rámegy a kapcsolatunk, szerintem kibírjuk. Ti bevállalnátok? Van esetleg ilyen tapasztalatotok?

26/L és 28/F



2013. febr. 22. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha havonta legalább egyszer haza tudsz menni, akkor csak az a kapcsolat nem birja ki, amelyik egyébként sem stabil - ennyi különlétet azért egy jó kapcsolat ki kellene hogy birjon.


Eleve fél év még akkor sem nagy idö, ha egyáltalán nincs lehetöség találkozni, de igy végképp nem értem a párodat.


Mit mond, szerinte mi az, ami miatt nem birná ki?

2013. febr. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj, és vissza se nézz. Ha jó a kapcsolat, akkor bármit kibír. Nekem van tapasztalatom, leírom privátban.
2013. febr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Parommal mi 8 eve vagyunk egyutt. 2011 julius elejetol december 23-ig kulon kellett lennunk. Kulfoldon elunk, s nekem haza kellett mennem erre az idore. Csak a skype volt. Nehez volt, mert akkor volt egy eves a kislanyunk. Megcsalas, szetvalas meg se fordult a fejunkben, csak nehez volt egymas nelkul. Ugy volt, hogy csak 2 honap lesz kabe. Aztan 2012-ben is 2 honapot voltunk tavol egymastol, majus kozepetol julius vege feleeig.

Siman ki kell birnia egy kapcsolatnak. Plane, hogy tudtok talalkozni. Mondjuk ez tenyleg par fuggo is lehet. A buktatoja csak a szexualis etvagy lehet. Szerencsere nekunk nem volt ezzel a resszel sem gond. Elhidegules sem volt.

Ha havonta 3 napot egyutt tudtok tolteni, akkor ki kell birni

2013. febr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy egészséges kapcsolatnak ezt ki kell bírnia.

Mi 1 hónappal az előtt jöttünk össze, hogy eljöttem egyetemre (200 km-re). Több, mint 2 és fél éve együtt vagyunk és a nyári szüneteket leszámítva havonta 2× találkozunk, 2-3 napra. Ennyi nálatok is adott lenne, ráadásul 7 éve vagytok együtt. Ha tényleg jó a kapcsolatotok, kibírjátok!

2013. febr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Tapasztalatból írok, mert fél évig távkapcsolatban éltem a külföldi barátommal, míg össze nem költöztünk.


Kb. 2-2 és fél hetente töltöttünk pár napot együtt (nyáron többet, szabadság miatt).


Nehéz volt, de minden nap beszéltünk több órát webcamerán, sokszor hívtuk egymást telefonon is, ha elvoltunk bulizni pl., ha munkában voltunk írtunk egymásnak 1-2 rövid smst. Mindig számoltuk vissza a napokat...


Utólag azt mondom, ha most kellene elválnunk bármilyen okból fél évre, már nem mennék bele. Nagyon nehezen bírnám, ha nem lehetnék mellette minden nap azután, hogy ezen már túlvagyunk.


Viszont a te esetedet nézve: milyen célból mennél külföldre? Mert ha pénzkeresés céljából, és rászorultok, akkor bevállalnám. Egy normál fizetésből külföldön havi 800-1000 eurót félre lehet tenni, az 1-2 millió forint fél év alatt.

Ha tanulás, nyelv, tapasztalatszerzés céljából: ilyesmi miatt nem mennék. Több nyelven beszélek felsőfokon, és most először tanulok anyanyelvi környezetben, és hidd el, nem akkora segítség, mint amekkorának beállítják. Ahogy mondani szokás: " a nyelv nem kutyasz*r, hogy ragadjon".

2013. febr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Jégtánc ***** válasza:
Lassan 8 éve vagyunk együtt a párommal,abból 3,5 év távkapcsolat volt.Ráadásul kapcsolat elején.Kibírtuk,együtt élünk,azóta van egy közös lányunk is.Egy jó kapcsolat kibírja.A párod miből gondolja hogy rámegy a kapcsolatotok? Nem tudja kezelni a mosógépet?:) Vagy nem találja a porszívót?:))) Bocsi,csak vicc volt:))
2013. febr. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem két tapasztalatom volt erről.

1. 3 év együttélés és lánykérés után mentem ki tanulni 5 hónapra Franciao.-ba. Esküvőt, babát terveztük, minden a legnagyobb rendben volt. Legalábbis azt hittem. 3 hónap után felhívott skyke-on és közölte, hogy talált valakit, akivel szerinte boldogabb lehetne, mint velem (egy tanítványát...). Teljesen összeroppantam, azt gondoltam, vége mindennek, elvesztettem a párom, az otthonom, a tervezett jövőm. Amikor hazajöttem, semmim nem volt... a cuccaimat már átvitte Anyukámékhoz. Nagyobbat szerintem nem nagyon lehet csalódni.


2, rá 3 hónapra megismertem valakit. Futó kalandnak indult, mert még friss volt a szakítás, és mert rá 3 hétre kiutazott 4 hónapra külföldre dolgozni. Persze azalatt a 3 hét alatt iszonyatosan egymásba szerettünk, 4x kiutaztatott magához pár napra, minden nap skype-oltunk (azzal aludtunk :)). Amikor hazajött, szó nélkül összeköltöztünk, és rá egy évre teherbe is estem. Most született meg a csodálatos kisfiúnk, és nem lehetnénk ennél boldogabbak.


Magyarán szerintem mindegy, hogy hány év van mögöttetek, ha akarjátok, és szeretitek egymást, akkor ezt kibírja a kapcsolat. Viszont számomra ijesztő, hogy a párod már most azt mondja, hogy nem bírjátok ki... remélem nem így lesz. Az viszont biztos, hogy emiatt ne hagyd ki a lehetőséget. Ha nem bírjátok ki, akkor most derüljön ki (mert akkor más, ki nem mondott problémák vannak), és akkor esélyed van valaki más mellett boldogabbnak lenni... mint nekem!

2013. febr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha van gyerek, akkor annak a házasságnak annyi. De legalábbis az apaszerepnek.


Ha nincs, akkor kibírható.

2013. febr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!