Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy férfi "felül nősül"?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy egy nála képzettebb, okosabb, esetleg vagyonosabb nőt vesz feleségül.

2013. febr. 20. 16:47
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
74%

15-ös! Te nem értelmiségi vagy, hanem beképzelt! Attól mert 25%-kal több ideig jártál iskolába(ahogyan én is), még nem kellene ennyire fent hordani az orrodat! Engem sem érdekel a komoly zene, irodalom és még sorolhatnám!

Intelligencia kérdése a másik elfogadás, de idővel úgyis összeszoknak minden téren a partnerek: felveszik egymás szavajárásait, de még a hobbijaikat is akár...

Látszik hogy te is csak egy papírt szereztél a diplomáddal, semmi mást!

2013. febr. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 A kérdező kommentje:
Ennek a házasságnak nem szokványosan "csúnya" vége lett, hanem egészen érdekesen alakultak a dolgok.
2013. febr. 20. 17:20
 23/50 anonim ***** válasza:
79%
Megosztanád velünk?
2013. febr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
17%

20 Bárcsak igazad lenne. De sajnos a társadalom agya középkori szinten ragadt.


Erre jó példák a szüleim. Apám egy kis senki lótúró, cseléd ősökkel, ezzel szemben anyámnak magasabb volt mindig is a képzettsége és sokkal jobb családból jött. De anyámnak még csak nem is olyan hűdemagas iskolája van, csak egy érettségivel több. Apám még is az őrületbe kergeti és lehúzza, meg kihasználja. Szerencsétlen már tiszta önbizalom hiányos és mellette idegbeteg is. Ha egy nőnek van esze, akkor nem megy hozzá agyilag alacsonyabb szinten lévő férfihez, mert akinek nincs megfelelő intelligencia szintje, az nem tudja az ilyen helyzeteket kezelni. Szerencsétlen pasi úr akar lenni a háznál, de érzi, hogy kevesebb, mint a nő bizonyos értelemben és akkor előjön belőle a gonosz énje. Nem azt mondom, hogy papír tesz az embert, hanem inkább az intelligencia, amiről legtöbbször papír is van, mert akinek van esze, az megy tovább.

2013. febr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
94%
Alapvetően ha a képzettebb, okosabb, vagyonosabb félnek nem "megy az agyára" a plusz, amivel ő rendelkezik, akkor boldogok lehetnek. Természetesen ugyanúgy, mint minden, ezzel sem lehet általánosítani, mert minden ember más. Tehát ebben az esetben valószínűleg nem volt meg az összhang, de kíváncsian várom én is a történetet.
2013. febr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
na leirod a sztorit?
2013. febr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
De miért nem lehetett először inkább a sztorit leírni?
2013. febr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
88%

#24: Az én évfolyamomon akinek esze volt, az nem végzett, csak 3 évet s elment a főiskolai szintű papírjával programozónak, az 5 évesek pedig már nem találtak állást... Oké, speciális eset, csak kikívánkozott :D

De lehet a képzetlenségnek anyagi oka is. Anyám 8 osztállyal ment dolgozni, mert nem volt pénz a taníttatására. Más kérdés, hogy ledoktorált, de nem huszonévesen.


Az pedig önmagában nem gond, ha az egyik ember IQ-ja 160, a másiké meg csak 110. Attól még lehet rendes, kedves, a gyakorlati életben talpraesett ember...


S ha egy férfi olyan, akkor lehet a végzettség ugyanaz (pl. jogászdoktori), képes belekötni, hogy a másiknak miniszteri dícsérete van... Mintha az jelentene valamit... Egy valóban intelligens, értelmes, kisebbrendűségi komplexustól nem szenvedő férfi ennél sokkal nagyobb különbségeket túl tud lépni.

2013. febr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok esetben nem abból van a baj, hogy a nő nézi le őt, hanem a férfinek lesz kisebbségi komplexusa. A férfiak - tisztelet a kivételnek- nagyon büszkék ilyen szempontból. Nehezen viselik el, hogy a párjuk okosabb, tanultabb, többet keres, vagyonosabb.

Sok példát ismerek: apósjelöltem. Anyós magasabb végzettségű. A férje kvázi nem engedte meg, hogy feljebb lépjen, mert akkor könnyebb munkát kapott volna, és többet keres (ugyanott dolgoztak). Nem bírta volna elviselni. Még anyós mesélte ezt, közben minden második szavával mentegette a férjét...

Párom és köztem is az a felállás, hogy több pénzem van, magasabb iskolám. Néha előjön belőle is a keserűség, én leintem és tudatosítom benne, hogy ez engem nem zavar, csak őt. De meghunyászkodni, ahogy az anyja tette az apjával szemben - SOHA!

2013. febr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, mi a sztori?
2013. febr. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!