Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti a helyemben költöznétek?

Ti a helyemben költöznétek?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. Sajnos se munkám (csak hébe-hóba), se párkapcsolatom. A szüleimmel lakok akik ilyen válófélszerűségben vannak. Mindennapos a veszekedés és az ordítozás:( Ami sokszor rajtam csattan le.

Velem sokat veszekednek amiatt is, hogy nincs munkám. Én szeretném, hogy legyen dehát az nem olyan egyszerű.

Már nagyon utálok itthon lenni:(


A bátyám az USA-ban lakik, San Franciscoban. Már olyan 5 éve. Mondta, hogy menjek ki hozzá. Azt mondta segít mindent elintézni meg fizeti a repülőjegyemet is, és nála lakhatnék. Meg segít munkát is keresni.

Neki nagyon jól megy kint. Egy gyönyörű penthouse lakásban lakik, vadi új luxus autója van. Tudna támogatni míg saját lábra nem állok.


Ti mennétek?

Én azért nagyon tartok Amerikától valamiért. Mondjuk Németországba azonnal mennék, de Amerika azért mégis csak olyan messze van. Meg nem tudom...:)) Félek attól a messzi ismeretlentől:)


2013. febr. 20. 11:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%

Pakolj! Ne is gondolkozz! Válaszokat nem olvastam, nem érek rá. :(( Menj!

Jó utat, sok szerencsét, élj boldogan! :)))

2013. febr. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
45%

Soha nem mennék Amerikába.


Voltam már ott életemben több hétre, vannak rokonok is, dek ibírhatatlan. Nem vicc, amikor azt mondják, hogy az emberek buták. Az U.S.A. egy élhetetlen hely, ha egy kicsit is értelmesebb vagy az átlagnál. A közép-és felsővezetőkön kívül a cégnél senki nem csinál mást, csupán 1 folyamatot naponta, az agykapacitásuk egyedül a betanított munkát tudja befogadni.


Ezt mos úgy képzeld el, hogy ha elmész fodrászhoz, akkor 1 lány vágja a hajadat, de festeni már nem tudja, mert azt egy másik lány tanulta ki csak. A másik lány meg vágni nem tud. És ezt minden rohadt foglalkozásban így kell elképzelni. Van német ismerősöm (Németo.-ban élek), aki dolgozott kint egy évet. Sima gépész szakmunkás végzettsége van. Amerikában vezető pozícióba került, mert ott NINCS OLYAN, hogy egy szakmunkás vagy egy sima alkalmazott több funkciót is ellát egyszerre, képtelenség.


A másik: az emberek. Igen, az emberek rosszindulatúak Magyarországon. De Amerikában meg képmutatóak és felszínesek. Beszélsz velük, 3 perc múlva már a nevedre sem emlékeznek. Elfecsegnek mindenről, de értelmesen társalogni nem lehet velük, mert egyszerűen nincs miről (lásd: tanulatlanság, egy folyamatra irányuló képzésből adódó tájékozatlanság!)


A kaja förtelem. Tényszerű, hogy olyan, hogy "amerikai konyha" nem létezik, de ez egy dolog. Az édességek túlédesek, és valóban dívik a sorozatokból is ismert minta, mely szerint cukormázas fánkot tömni naponta reggelire normális dolog. A péksüti ismeretlen fogalom. Van ismerősöm, aki német pékséget nyitott Amerikában, milliomos lett belőle, mert az amcsik még életükben nem ettek olyan zsemlét, ami nem műanyagból van és gumiízű, hanem pékségből való. A gyorskaja-és fagyasztottkaja trendet gondolom nem kell említenem. Az összes édesség cukortartalma megközelítőleg 3x annyi, mint nálunk, és más ételek is előszeretettel túlfűszerezettek. RÖviden: a kaja szimplán szar.


Na és ezektől a tényektől elvonatkoztatva, mert ez csak a személyes benyomásom és véleményem volt:


Gondold végig magadban, hogy te mit szeretnél. Kibírnád-e ilyen távol a családodtól, barátaidtól, meg tudnád-e szokni. Vagy szívesebben mennél más országba szerencsét próbálni? Mert ha máshová húz a szíved, ne habozz, arra érdemes hallgatni. Ha viszont úgy gondolod, Amerika a megfelelő neked, akkor legyen az. Nyilván nagy vonzerő, hogy a bátyád tudna támogatni, de szerintem fontosabb kérdés az, hogy mit is akarsz igazán.

2013. febr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Szerintem tuti menni fogok:)

Csak félek. A nagy változástól meg mindentől.

Pl én még nem éltem önállóan se.

Meg az is olyan izé, hogy tesóm fizet mindent. Nem? Nekem egy vasam sincs:( Kint is mire munkát találok meg mire megkapom az első fizetésem, lehet egy hónap is eltelik. Most milyen már, hogy addig ő etessen, itasson meg minden?:) Jó nem hal bele anyagilag, meg biztos szívesen segít, de akkor is.


Amúgy miért van mindenki lepontozva?:(

2013. febr. 20. 20:00
 14/17 anonim ***** válasza:
87%

Ha valaki közel áll a testvéréhez, akkor semmi rossz sincs abban, ha szükség esetén segíti, akár anyagilag. Az általad leírt esetben meg főleg teljesen normális, nem kell szégyellned magadat miatta.


S itthon maradni nem félsz? Mondjuk attól, hogy itt meg főleg nem fogsz tudni önállóan élni, ha egyszer ott vannak a szüleid, és nem találsz munkát sem? Hidd el, jobb az ismeretlen, mint a kilátástalanság.

2013. febr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én nyilván azért, mert leírtam a negatívumokat az "amerikai álomról".


A többiek meg valszeg azért, mert betekintett ide valami szélsőjobboldali állat, aki szerint itthon kellene éhendögleni hazaszeretetből fizetésképp.

2013. febr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
87%

Kedves kérdező!

Te nem segítenéd a tesódat ha őt kellene egy hónapig etetned meg minden? Hát dehogy nem.Az aggályokkal félre és próbáld ki. Biztos segít munkát is találni. Ha meg annyira nem jó mint ahogy valaki írta még mindig hazajöhetsz.

Azt tudnod kell hogy én nem vagyok olyan aki csak úgy kimegy vagy kiköltözik külföldre de ha a te életedet nézem akkor megtenném. Mi tart vissza? Nincs munkád, nincs barátod, nincs normális életed. Akkor meg mire várni? Haza lehet jönni ha nem jön be.

2013. febr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mennék ha jönne egy ilyen lehetőség. Most a Pestre költözésen gondolkozok, mert ahol élek, legutóbb is több mint egy évig kerestem állást, mire találtam. Barátaim, barátnőm nincs, csak a szüleimet hagynám itt. Pestre is elindulni, minden segítség nélkül... Elmenne rövid idő alatt az a kevés spórólt pénzem. De ha segítenek, nem gondolkoznék. 22/F
2013. febr. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!