Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnánk segíteni neki?

Hogy tudnánk segíteni neki?

Figyelt kérdés
Nagymamámnak pár hete levették az egyik lábát, a miért-ek szerintem már nem fontosak. A műtét után egészen jól volt, megkönnyebbültnek látszott és ezt is mondta. Aztán a műtét után 1 héttel kiakarták rakni a kórházból (egyedül él). Akkor jöttek a bajok. Belázasodott, szerintünk a hazamenetel hírétől, sajnos volt már rá példa előző kórházi időszak alatt. Azóta viszont teljesen befordult, nem hajlandó enni. Kétnaponta megyünk hozzá, mert tőlünk távoli kórházban ápolják egyelőre, a mi kórházunk ápolási osztályán helyre várunk sajnos. Akár mit viszünk neki, próbáljuk etetni, de semmi. Csak fogy és semmi ereje sincs. Tanácstalanok vagyunk mivel lehetne felrázni! Vittem képeket a dédunokáról, azt vittük amit szeret, de semmi. Ha valamit viszünk neki csak azt mondja úgysem eszem meg.
2013. febr. 19. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős, ha megkérdezhetem?
2013. febr. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kérdeztem tőle haza akar-e egyáltalán jönni? Igen, mondta. De akkor mit csináljunk, hogy egyen végre?
2013. febr. 19. 17:01
 3/8 A kérdező kommentje:
70 lesz
2013. febr. 19. 17:01
 4/8 anonim válasza:
100%

Mondjátok meg neki, hogy csak akkor mehet haza, ha eszik és megerősödik, addig nem engedi a doki. Gynge immunrendszerrel elviheti az influenza, épp most van járvány...

Magatokhoz veszitek? Mert ha ő azt hiszi, hogy egyedül kell élnie, akkor attól fél és direkt nem eszik, nehogy egyedül maradjon a lakásában. Tudja, hogy nem tudná önmagát ellátni.

Mondjátok meg neki, milyen jövő vár rá: magatokhoz veszitek, segíthet a háztartás és a dédunokák körül, szeretnétek, hogy meséljen a fiatal koráról, az emlékiről (a gyerekek ezt imádják), és hangsúlyozzátok, hogy szükségetek van rá. Szegényke most azt hiheti, hogy teher lesz a nyakatokon, ezt kell elfeledtetni vele!

Sok sikert!

2013. febr. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor ő még nem annyira idős, nálunk 90-hez közel a csipőműtét után láttuk azt, hogy feladta, pedig a műtét jól sikerült, de már nem volt ereje/kedve küzdeni, pár hétre rá elment, nálatok nyilván nem erről van szó.

Az amputáció trauma, fel kell dolgoznia, gondolom küldik rehabilitációra, ott nem csak gyógytornász, hanem pszichológus is kellene, hogy foglalkozzon vele - bár a mai kórházi viszonyokat ismerve nem akarok fals reményeket kelteni. Látogassátok sokat és támogassátok abban, hogy el tudja fogadni a helyzetet, ha a dédunoka életét menthette volna meg a lába árán, biztos megtette volna, az ő élete sem ér kevesebbet.

2013. febr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mi magunkhoz nem tudnánk venni, sajnos hely szűkében vagyunk, de az én édesanyám sem. Most úgy néz ki, hogy anyuék odaköltöznének hozzá, jobbat nem tudunk. Szerintem viszont erre már nem fog sor kerülni, nem akar ő már élni. Tegnap még mondta nekem, hogy haza akar jönni, ma viszont a testvérénke már azt mondta, hogy ő már innen nem megy haza. Annyira dühös vagyok, hogy ezt teszi magával..velünk.
2013. febr. 19. 20:58
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocs a hibákért, de már nem tudok figyelni. Nagyon köszönöm a tanácsokat!
2013. febr. 19. 20:59
 8/8 anonim válasza:

A 4. vagyok.


Azért próbáljátok megértetni vele, hogy szükségetek van rá, ha jobb nem jut eszetekbe, mondjátok azt, hogy ő tud a legjobban valamit megfőzni-megsütni, amit meg kéne tanítania nektek, vagy jó lenne, ha mesélne a régi időkről, mert abból ír dogát a gyerek (unoka, dédunoka...bárki), szóval jótékony hazugságokkal is lehet ám élni ilyen helyzetben!!!

Az a lényeg, hogy értse meg, hogy nagy szükség van rá!

Szorítok nektek!

2013. febr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!