Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Átélt már valaki hasonlót?

Átélt már valaki hasonlót?

Figyelt kérdés
8 éve élünk együtt a párommal. Szeret, kedvemben jár, segít, látszólag elfogad olyannak amilyen vagyok és így szeret. Gyakorlatilag meg egy nagy nullának érzem magam mellette, aki mindig hibázik, nem jól látja a dolgokat, energia szintem egyenlő a nullával, valaha volt kreativitásom már csak halvány emlék, álmaim nincsenek, csak megkeseredettséget érzek. Velem lehet a gáz, vagy nem illünk össze? Már úgy érzem megzavarodok ebben a kettősségben. 38 nő
2013. febr. 18. 10:50
1 2
 1/12 Bence_ ***** válasza:
100%

Ő erről mit gondol?

Energia szinted mióta van nullán?

2013. febr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy a kapcsolatoddal van a baj.

Bármilyen más problémától lehetsz depressziós, és ha nem akarod észrevenni, egyszerűen kivetíted az első kéznél lévő dologra.

Én a pénz miatt aggódom állandóan, nálam is vannak gondok a kapcsolatommal, pedig a párommal semmi baj.

2013. febr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2!

Ugyanígy vagyok én is...:(

2013. febr. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy "látszólag elfogad" ?
2013. febr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Látszólag elfogad az azt jelenti, hogy nem zavarják a rossz tulajdonságaim. Állandóan lelkiismeret furdalásom van, hogy ennek ellenére én még sem vagyok boldog. Mostanában fordult csak meg a fejemben, ha igazán elfogadna akkor nem a fent leírtakat érezném. Energia szintem kb az ismeretségünk óta zuhan folyamatosan. Munkát váltottam mert arra fogtam, elköltöztünk, hogy könnyebb legyen megélni. De nem változott semmi. A pénz miatt nem aggódom, szerényen de megélünk. Azt nem tudom eldönteni, hogy én vagyok ilyen telhetetlen akinek semmi nem jó, vagy amit a szívem mélyén érzek az az igaz, hogy nekünk nem kellene együtt lennünk. Olyan mintha csak árnyéka lennék régi önmagamnak, mint egy élő halott. Pedig mint írtam szeret, én is őt. Depressziót ismerem, hajlamos vagyok rá örökletesen, ezért figyelek rá hogy nem csússzak bele. Ez nem depresszió, azt tudom.
2013. febr. 18. 11:45
 6/12 Bence_ ***** válasza:

Ő milyennek lát téged? Szerinte is folyton - vagy?

Neked kell leásnod, hogy rá gyere mi az oka.

Gondolj arra, hogy egy háborúból érnél haza akkor boldog lennél? De jó, hogy élek, van enni, inni való, tudok fürdeni. Örülnél ezeknek?

2013. febr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Biztos örülnék ha háborúból térnék haza és lenne mit enni inni, de ez most hogy jön ide? Mit jelent? Mire gondolsz? A párom nem úgy látja a dolgokat mint én. Szerinte minden rendben van.
2013. febr. 19. 12:13
 8/12 Bence_ ***** válasza:

Ha máshonnan néznéd az életed akkor is keseredett lennél?

Ezért volt az a kérdés.

Keseredettség szerintem abból van, hogy rájöttél áll az életed. Nem halad.

Valamilyen célt kéne találnod, akkor kitudnál mozdulni ebből a holtpontból.

2013. febr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szeret a párod, de nem úgy ahogy neked szükséged lenne rá. A szeretet tankod ki van ürülve, ezért érzed ezt az állapotot. Olvass utána, milyen szeretetnyelvek vannak, találd meg hogy neked melyik a szeretetnyelved, és hozd a párod tudomására. Nem hülyeség, mi ezzel mentettük meg a házasságunkat a férjemmel. Gary Chapman Egymásra hangolva című könyvét ajánlom elolvasni.
2013. febr. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Ismerem a könyvet és az öt szeretetnyelvet. Valami más gond van nálunk, nálam, nem ez. Azért köszönöm.

2013. febr. 20. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!