Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Valaki átélt már hasonlót...

Valaki átélt már hasonlót borzalmat?

Figyelt kérdés
Velem a következő történt már 2-szer is.Aludtam és azt álmodtam(legalább is remélem,hogy csak álmodtam),hogy egy törpe démon szerű lény rá ül a mellkasomra és nem kapok levegőt és nem tudok megmozdulni.Iszonyatos rettegés fog el és elkezdek kiabálni.A párom pedig frászt kapott tőlem,hogy miért kiabálok éjszaka.Sajnos akkor mindig úgy tünt,hogy ez nem álom volt,de reggel elhesegetem ezt a gondolatot.Egyszer láttam egy dokumentum filmet,ahol emlitettek hasonlo eseteket,sőt több kultúra is említést tesz démonszerű lényről aki miközben alszól ráül a mellkasodra.De miért pont én velem történik ez meg?Szerencsére ez több mint egy éve történt,de még néha eszembe jut és frászt kapok tőle.
2011. szept. 20. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Én már átéltem.

Itt olvashatsz bővebben róla, több megközelítésből azt hiszem, és hasonlót átélt emberek véleményét is láthatod:

[link]

2011. szept. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ez alvásparalízis volt nem tudsz megmozdulni és olyan mintha nem kapnál levegőt velem is volt gondolni is rossz rá nekem ilyen valmi ilyen lény volt csak nekem nem rám ült hanem mellém és na ijesztő volt..
2011. szept. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A legtöbben átélünk az életünkben legalább egyszer alvásparalízist. Van aki többször is. Ne idegeskedj miatta, nem kellemes, de nem is veszélyes.
2011. szept. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ami veled történt, úgy hívják orvosi nyelven, hogy alvásparalízis és az égvilágon semmi köze semmiféle ezoterikus dologhoz.
2011. szept. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
soha nem hallottam róla.Ez valami betegség,vagy valamiért nem kapok levegőt és ezért rémálom gyötör?Olvasgatom a témát,de nem lettem okosabb.
2011. szept. 20. 20:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez egy olyan alvási szakasz, amikor ébren vagy, de nem vagy egészen tudatodnál és mindenféle rémképet meg rémisztő, valóságosnak tűnő fizikai ingert is észlelhetsz, pl ez a rajtad ülő alak nagyon tipikus. Nekem olyan is volt, hogy azt "láttam", hogy fekete madarak repkednek a fejem felett és közben valaki fenyeget. Borzasztó. Nekem akkor szokott ez gyakran előjönni, amikor sok problémám van vagy nagyon le vagyok terhelve érzelmileg.
2011. szept. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szerintem fordulj orvoshoz. nem pszichológushoz, hanem pl kardiológushoz, mert megeshet hogy álmodban nem kapsz levegőt, és azért álmodod ezt.

esetleg nincs asztmád, vagy valami allergiád....esetleg alacsony vérnyomás...komolyan, doki.

2011. szept. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
és még anyit hozzá, hogy figyeld meg milyen pózban álmodod ezeket, de ha jól sejtem hanyatt fekve, szóval próbálj az oldaladon fekve elaludni.
2011. szept. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem kell orvoshoz fordulnod. Ez ilyenkor természetes hogy nem tudsz levegőt venni.

Elmagyarázom, amit tudok róla:

Mikor elalszol(mély álomról beszélünk) , automatikusan bekapcsol egy védelmi reakció ami meggátolja h mozogj, felkelj, mint az álmodban. mikor alszol, a szervezetednek kevesebb oxigén kell, ezért lelassul a légzésed, folytonossá válik.

Nah, mikor alvásparalízisről beszélünk, akkor félig felébredsz, de ezek a reakciók nem kapcsolnak ki, ezáltal nem tudsz mozogni, és úgy érzed h nem kapsz levegőt, de ez nem igaz, nyugodj meg mert veszel levegőt, csak széépen lassan, mintha még mindig aludnál. A rémisztő látomásokat meg azzal magyaráznám, hogy mikor félig felébredsz akkor is félig még alszol, és ezek az álmok kivetülnek.

És nem minden esetben kell rémisztőnek lennie. Pl.:hallottam olyanról aki hegedűlt.:DDDD

Ui.:Ez egyáltalán nem veszélyes és ha hozzád érnek vagy valamilyen hirtelen zajt hallasz azonnal felébredsz.:))

2011. szept. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Én átéltem hasonlót úgy érzékeltem, hogy a szobámban lépked egy nő és ahogy ő lép nekem úgy ver a szívem ,nagyon furcsa volt. Eleinte gyorsan lépkedett ,de aztán lassítani kezdett és attól féltem, hogyha megáll nekem leáll a szívem. Hirtelen erőt vettem magamon ,felpattantam az ágyból ,hogy felkapcsoljam a villanyt ,de a 8 szpot égőből egy sem kapcsolódott fel, átrohantam anyukám szobájába és végül ott aludtam...Én is bizonytalan vagyok benne ,hogy mindebből mi volt álom és mi volt valóság ,de tény ,hogy reggel anya mellett ébredtem.
2011. szept. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!