Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nézik le azokat a...

Miért nézik le azokat a nőket, akik válás után a házban maradtak?

Figyelt kérdés
Itt is napi, de legalább heti szinten találok ilyen kérdést, és a való életben is kaptam már megjegyzéseket arra milyen szerencsés vagyok, de hallottam a gúnyos hangnemet. A házban maradtam a 3 gyerekkel. A volt férjem elköltözött. Volt neki hova menni, ha nem lett volna természetesen eladjuk a házat, megoldjuk máshogy. De megtehettük, hogy a gyerekek ott nőjenek fel ahol addig éltek, hát megtettük, nem kellett velük egy 2 szobás lakásba költöznöm. Hálás vagyok érte,bár tudom hogy nem az én két szép szememért tette, de mégis hálás vagyok. De nem értem miért nem természetes ez, mondom még egyszer, volt hová mennie, van egy saját lakása ami csak az övé, nem a kettőnké volt.

2013. febr. 18. 10:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
87%
Abban az esetben necces az ügy, ha a ház 100%-ban a férj tulajdona, és jó részt az ő fizetéséből ment a bebútorozás stb. is, és váláskor a nő, aki beletette a fenekét a készbe, kiköveteli, kihisztizi meg kizsarolja azt, hogy ő ott lakhasson, és azt várná el, hogy a férj menjen vmi rosszabb lakásba, vagy rissz-rossz albérletbe, és sokkal rosszabb körülmények között éljen (de azért a gyerektartást percre és forintra pontosan fizesse). Az más, ha a férj ajánlja fel, vagy ha neki ez nem esik nehezére, vagy ha közösben volt fedezve az összes házzal kapcsolatos költség.
2013. febr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 zabmester ***** válasza:
Nekem ez így tűnik normálisnak, már persze, ha meg lehet oldani. Legalább is, amikor az én szüleim elváltak, jó volt, hogy nem kellett elköltözni, anyuval ottmaradtunk, ahol eddig is laktunk. A lakást anno a szüleim közösen vették, anyu kifizette egy összegben a negyedét, a fennmaradó részét pedig fél év alatt szintén kifizette apának, és nem volt ebből semmi gond meg vita. Mindkettejüknek így volt normális. Ha apukámnak nem lett volna szüksége arra a pénzre, vagy ha anyu sehogy se tudta volna kifizetni, akkor ettől függetlenül is maradhattunk volna, de abban mindketten egyetértettek, hogy nem kéne eladni a lakást, mert annyit úgyse kapnának érte, amennyit ér.
2013. febr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

hmm

anno én is megtehettem volna h kiszedem a házat a exem kezéből.....de ha nem is sikerül akkor is rákényszeríthettem volna h adja el és felezze meg a pénz velem


de szerintem az volt a korrekt h elmentem a 2 gyerekkel

mi 30 000.- gyt-t kapunk albérletben élünk és normális a kapcsolat az exel

nekem ez többet ér mint ha gyűlölne és gyerekeket is letojná


amit linkeltek: nekem összesen nincs annyi bevételem mint annak a csajnak mégis van nasi a gyerekeknek járnak különórára van ruhájuk és finomakat esznek


ha nekem is bejönne 250 000.- no akkor már lenne egy lakásom is :-)))

2013. febr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Mert kevés az, aki nem kihasználni akarja ezáltal a másikat.


Ritka, hogy nem a pénzt látják az exben, meg nem a saját gyerekeit teszi tönkre az a sok marha, akiktől a gyereket is el kéne venni. Gondolok itt a láthatás akadályoztatására, a folyamatos mocskolódásra a saját sértettségük miatt.

Ezek nem szülők..a szülőnek a gyereke az első, nem a saját bosszúja.


Szóval erre asszociálnak belőled is. Ne az embereket hibáztasd, hanem azokat, akik miatt így reagálnak :( Sajnos ők többen vannak, mint te.

2013. febr. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mert mindenkinek van egy olyan ismerőse, akinek az ismerősének az ismerősét kisemmizte az asszony, aki a lakásban maradt és még követelőzik. Azt tanácsolom, hogy ne vedd magadra, mert felesleges.
2013. febr. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Azért, mert még mindig vannak nők, akik a házasságot életbiztosításnak veszik. Egy beszélgetésem egy ismerős lánnyal, nevezzük mondjuk Lucának:

én: ...aztán szeretnék egyszer lakást is venni.

Luca (nagy szemeket meresztve): De hát a lakást a férfiak szokták előteremteni.

én: de egyelőre nem tervezek összeköltözni senkivel, és különben se alapoznék erre, mert mi van, ha a leendő páromnak se lesz lakása.

Luca: Én csak olyanhoz mennék hozzá, akinek van, egy férfinak azért legyen.

én: és ha elváltok és nincs hova menned?

Luca: Addigra már úgyis lesz 1-2 gyerekem és akkor már maradhatok a lakásban, mert csak nem rakja ki a saját gyerekeit az utcára!


azt hittem, lehidalok... nem csoda, ha fújnak az ilyen nőkre, mert úgy tűnik, elég sok a Luca-féle.

2013. febr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!