Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nézik le azokat a...

Miért nézik le azokat a nőket, akik válás után a házban maradtak?

Figyelt kérdés
Itt is napi, de legalább heti szinten találok ilyen kérdést, és a való életben is kaptam már megjegyzéseket arra milyen szerencsés vagyok, de hallottam a gúnyos hangnemet. A házban maradtam a 3 gyerekkel. A volt férjem elköltözött. Volt neki hova menni, ha nem lett volna természetesen eladjuk a házat, megoldjuk máshogy. De megtehettük, hogy a gyerekek ott nőjenek fel ahol addig éltek, hát megtettük, nem kellett velük egy 2 szobás lakásba költöznöm. Hálás vagyok érte,bár tudom hogy nem az én két szép szememért tette, de mégis hálás vagyok. De nem értem miért nem természetes ez, mondom még egyszer, volt hová mennie, van egy saját lakása ami csak az övé, nem a kettőnké volt.

2013. febr. 18. 10:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

Ezzel nincs semmi gond, amit írtál.

A gond az, ha lakásban maradt nő tovább követelőzik, meg el akarja magát tartatni a volt férjével. A lakás pedig igenis a gyerekeké.

2013. febr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Jégtánc ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy azokat az elvált nőket nézik le akik normálisan,felnőtt ember módjára meg tudják oldani a válást és utána is hogy ki merre hova menjen.Inkább azokat nézik le szerintem,akik természetesnek veszik hogy beülnek a nehéz munka árán előteremtett felépített házba,lakásba,aztán a kedves volt férj meg menjen a híd alá.
2013. febr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

A magyar emberek általában irigyek, "dögöljön meg a szomszéd tehene is" hozzáállásúak. Te a házban maradhattál, amikor ő vált, nekik válni kellett? Lenéznek. De ugyanígy akkor is, ha te vehetsz a gyereknek kocsit vagy elviheted nyaralni, vagy telik neki zongoraórára.

Ne foglalkozz ezzel.

2013. febr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

#3:


Hacsak nem egy ilyen nőről van szó:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2013. febr. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

4

Ezt is olvastam. Nekem mondjuk még most sem világos, hogy az apa mennyit keres, bár kétségtelen hogy a nőnek volt egy sajátos stílusa:) Viszont ha az apa tényleg milliókat keres akkor valahol megértem, csak valahogy szebben is előadhatta volna.

Nálunk amúgy nincs konkrétan meghatározott gyerektartás. Mindig mindent meg tudunk szerencsére beszélni, ha kérek tőle pénzt a gyerekre ad. Van hogy meg sem beszéljük normálisan mire kell mert siet. Éppen fizettethetném vele a műkörmösömet is:) de természetesen nem teszem. De egyébként ez a bizalom kölcsönös, én is maximálisan megbízok benne. Még jobban mint amikor házasok voltunk:)

2013. febr. 18. 10:46
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

> Nekem mondjuk még most sem világos, hogy az apa mennyit keres,


Szerintem meg tökmindegy, mennyit keres a férj.

Adott 60.000 forintot, a nő is tegye hozzá a sajátját, mondjuk ugyanennyit, hozzájüön a családi, meg miegymás, ott van 150-160e forintnál. Ne mondja senki, hogy ez nem elég 2 gyerekre havonta. A férj ráadásul elég gálánsnak tűnik a topik szerint, gondolom néhány extra kiadást is simán fedez, pl. gyerekeknek laptop, esetleg utazás, sportfelszerelés. Nem beszélve az ingyenkecóról.

2013. febr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ezen már tényleg ne vitatkozzunk:) Mint írtam nálunk alapból nincs olyan hogy ad gyerektartást, ami én beleforgatok a rezsibe, vagy a gyerekekkel közös dolgainkba. Viszont mivel ő többet keres a többi dologból finanszírozásából jobban kiveszi a részét. Pont az általad írt dolgok, kirándulások, valami technikai kütyü, de ha az iskolába kell vagy ruhákat veszünk nekik akkor is ad pénzt. Ami 3 gyereknél nem kis összeg. Én is adok ezekbe persze. Ha csak egy nadrágot kell mondjuk megvenni valamelyiknek akkor természetesen nem hívom fel az apjukat, hanem kifizetem, de ha szezonváltás van akkor igen. Legelső ilyen alkalommal mutattam neki a blokkot, de azt mondta ne fárasszam már hülyeséggel, nem a marsról jött tudja mi mennyibe kerül. Szóval nálunk ez így elég jól működik.
2013. febr. 18. 11:00
 8/16 anonim ***** válasza:

Jajj, nem rólad volt szó :)

Nálatok szerintem teljesen korrekt a dolog, szerencsés vagy, hogy ilyen flott minden.

2013. febr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem sem a te példáddal van a baj, hanem a másik belinkelt kérdéssel. Hanem az olyanokon akik látszik, hogy másra nem mennek csak az apa kicsinálására.

Én egyéni véleményem mondjuk az, hogy jobb eladni és új életet kezdeni, mert mi lesz 15-20. év múlva ugyan úgy nem lesz a feleségnek hol laknia.

Az meg, hogy nem természetes, talán azért mert nem sokan tehetik meg.

2013. febr. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Mert mindenki ismer ellenpéldát is és a magyar sajnos általánosít.

Rokonom otthagyta váláskor a lakást a gyereknek. Egy év múlva elköltöztek, egy másik városba. 20. évvel később a lány a férje unoka albérletben él, míg a lakásban a volt feleség.

2013. febr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!