Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aggódunk a lányunk miatt, új...

Aggódunk a lányunk miatt, új társaságba került és megváltozott. Mi van, ha valami gond van vele?

Figyelt kérdés
17 éves a lányunk. Alig egy hónapja megimserkedett egy fiúval, egy gimibe járnak, a fiú fiatalabb nála egy évvel. Egymásba szerettek, járnak is. Nos, mióta a fiúval van szinte minden pénteken buliban vannak, ez furcsa, mert a lányom jó ha évente 3szor kimozdult este, most pedig...Minden hétvégén este járkál haza, hol átmennek a másik városba moziba, hol csak úgy vásárolgatni mennek. Minden nap délután amikor hazajön, nem eszik, csak megcsinálja a házit, lefürdik és gépezik vagy alszik. Azt vettük észre, hogy lefogyott(lehet hogy kicsit nőtt is, de nem annyit, hogy észrevehetően vékonyodjon miatta). Mikor kérdezem, hogy miért nem eszik, akkor azt mondja, hogy a fiúéknál már teliette magát. Eddig mindig suli után vett magának hamburgert, pizzát vagy valami kaját. Vagy evett az itthon lévő ripp-roppokból vagy szendvicset csinált magának, de most konkrétan itthon egyáltalán nem látom, hogy enne. Mi az már, hogy az én lányom másnál kajál?? Gyanakszom arra, hogy valami drogos ügyletbe keveredett bele, mivel kb. semmit nem tudok a fiú családjáról, csak az anyukáját és annak a családi ágát ismerem, de a lányom sokat beszél a srácról, az apjáról és az unokatestvérekről, nagybácsikról. + furcsa, mert nagyon fáradékony. Ha itthon van, esetek többségében alszik. Ma pl. egész nap aludt, evett egy szelet pizzát és most is aludt. Mit tehetnénk?
2013. febr. 17. 16:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
71%

de ez nem mérvadó, hogy te drogoztál, ennyi erővel minden 2. 17évest zárjanak be a szobájába, mert lesz kapcsolata, eljár, stb. Ha értelmes a gyerek, nem megy ilyenbe bele, 18 évesen összeakadtam egy sráccal, kiderült, drogozik = 2hónap után lapát.


17 éves korom óta minden hétvégén elmentem a barátnőkkel, a cigin kívül más nem volt, brutális mennyiségben ittuk a teát, télen és nyáron. Telítődtünk, enni nagyon keveset sikerült, egészséges felnőttek lettünk, ma már mindannyian családosok.

2013. febr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
51%
Nem mondtam egy szóval sem, hogy azért mert én drogoztam, még mindenki más is. Szövegértés. Csupán annyit mondtam, hogy legyen résen, mert akár erről is szó lehet, mivel velem is ilyen jelekkel kezdődött a dolog. Szívből remélem, hogy nem így van, de ezért még leírhatom, hogy ez is benne van a pakliban, nem?
2013. febr. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Ha tényleg gond van vele, akkor az ki fog derülni.

De te miért nem bízol meg benne? Ha te és a férjed 17 évig jól neveltétek, szeretetben, gondokodásban nőtt fel, akkor ott vannak benne a biztos érzelmi alapok, és ha csinál is egy-két kamaszkori szamárságot, nagy balhét biztosan nem.


Ugye, attól félsz, hogy drogos lett? Annak vannak egyéb jelei is, mint a fogyás, a fáradékonyság és a nem-evés.

Olvass utána a neten, vagy menj el a háziorvoshoz és mondd el neki ezeket a jeleket, a gondokat.


Pl. ha drogos lenne, akkor nem tudnál vele semmit sem megbeszéni, mert titkolózna. És miért olyan nagy baj az, hogy a fiúéknál evett?


17 éves ember esetében természetes, hogy sokszor kimerült és sokat alszik, különösen ebben a világban, ahol annyi iskolai teher van a vállán a serdülés testi-lelki kínja mellett.

2013. febr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem se normális, hogy csak ilyen egészségtelen,egy oldalú kaja van nálatok. Vasárnap is pizza?

Sehol nem olvastam, hogy azt írtad volna, hogy mit főztök.

Emiatt is lehet fáradékony.

Az meg hogy a srácnál eszik, több mint valószínű, hogy ott van főtt kaja is.

2013. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Amikor én összejöttem a barátommal és náluk voltam minden nap suli után ott is ettem, aztán otthon is ettem, meg elég gyakran el is jártunk kajálni együtt valahova, így szép lassan fel is jött rám 6 kiló. Szerintem ezzel a lányod is tisztában van, és nem akar elhízni. Természetes, hogy tetszeni akar a barátjának. És mivel új életmódot folytat (gyakrabban jár szórakozni), és valószínűleg a barátjával is aktívabban telnek a napjai, nyilván fáradtabb, több pihenésre van szüksége. Abból amit leírtál nekem minden eszembejutott, csak az nem, hogy drogos lett... Pláne, hogy te magad írod, hogy még beszélgetni is lehet vele és szívesen mesél a barátjáról. Ha valami rejtegetni valója lenne nagyívben elkerülne téged, kimaradozna, nőnének az igazolatlan hiányzások a suliban, stb. Örülj, hogy elkezdett élni.
2013. febr. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%
Köszönöm a lenullázást. Remélem a ti gyereketek soha nem kerül ilyen bajba, merthogy ilyen szülőkre nem számíthat, az is biztos. Undorító egy bagázs vagytok. Tisztelet a kivételnek.
2013. febr. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Ha otthon csak hamburgert meg pizzát zabálhatnék, én is inkább máshol ennék aztán hazamennék és aludnék, addig se akarnának hamburgerrel tömni.

Szeretem a pizzát is meg a hamburgert is. Pár hónapja az az isteni szerencse ért, hogy szinte ingyen ehetek mindkettőből, amennyit csak akarok. Az elején rohad jó volt meg semmi másra nem tudtam gondolni kaja ügyben, csak ezekre. Bemegyünk oszt' ingyen eszünk, amennyit csak akarunk. Tartott kb. 3 hónapig az állapot, azóta rendesen hányingerem van, ha ezekre az ételekre gondolok. Be is fizetem magam azóta éttermi menüre.

Ha már nem főzök mindig, legalább normális kaját egyek.... 21N

2013. febr. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Neked inkább paranoid téveszméid vannak. Azért mert a lányodnak van barátja és náluk eszik, ha ott van, illetve eljárnak néha szórakozni még nem drogozik. Főleg, hogy a zsebpénze 70%-át vissza is adja. Vagy talán szerinted már a barátja a stricije és így van több pénze? Amúgy neked az a legnagyobb problémád, hogy van barátja.
2013. febr. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!