Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aggódunk a lányunk miatt, új...

Aggódunk a lányunk miatt, új társaságba került és megváltozott. Mi van, ha valami gond van vele?

Figyelt kérdés
17 éves a lányunk. Alig egy hónapja megimserkedett egy fiúval, egy gimibe járnak, a fiú fiatalabb nála egy évvel. Egymásba szerettek, járnak is. Nos, mióta a fiúval van szinte minden pénteken buliban vannak, ez furcsa, mert a lányom jó ha évente 3szor kimozdult este, most pedig...Minden hétvégén este járkál haza, hol átmennek a másik városba moziba, hol csak úgy vásárolgatni mennek. Minden nap délután amikor hazajön, nem eszik, csak megcsinálja a házit, lefürdik és gépezik vagy alszik. Azt vettük észre, hogy lefogyott(lehet hogy kicsit nőtt is, de nem annyit, hogy észrevehetően vékonyodjon miatta). Mikor kérdezem, hogy miért nem eszik, akkor azt mondja, hogy a fiúéknál már teliette magát. Eddig mindig suli után vett magának hamburgert, pizzát vagy valami kaját. Vagy evett az itthon lévő ripp-roppokból vagy szendvicset csinált magának, de most konkrétan itthon egyáltalán nem látom, hogy enne. Mi az már, hogy az én lányom másnál kajál?? Gyanakszom arra, hogy valami drogos ügyletbe keveredett bele, mivel kb. semmit nem tudok a fiú családjáról, csak az anyukáját és annak a családi ágát ismerem, de a lányom sokat beszél a srácról, az apjáról és az unokatestvérekről, nagybácsikról. + furcsa, mert nagyon fáradékony. Ha itthon van, esetek többségében alszik. Ma pl. egész nap aludt, evett egy szelet pizzát és most is aludt. Mit tehetnénk?
2013. febr. 17. 16:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%
Ha sokáig bulizik persze, hogy álmos. A zsebpénzével hogy áll? Azt is elkölti?
2013. febr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Minden hónapban 15ezret kap. Abból mindig visszaad 10ezret(kivéve, ha ruhát akar venni magának) az 5öt meg szabadon költheti, eddig inkább kajákra költötte, de most nem tudom hogy meg e van neki vagy nem.
2013. febr. 17. 16:19
 3/28 anonim válasza:
93%
kedves kérdező én 20 éves vagyok!sajnos volt baráti körből tapasztalatom.elkezdödőtt az a korszak amikor nem mond el semmit teljesen önnálló akar lenni és csak a haverok érdekli.szerintem annak az oka hogy nem eszik a szerelem esetleg lehetséges hogy dohányzik titokban vagy a drog.sajnos előfordul a drog veszélye is hisz a fiatalok körében nagyon elterjedt.mindenképp meg kell próbálni vele beszélni de nem számon kérni hanem úgy mint egy felnőttel.én is útáltam ha a szüleim bele szoltak a dolgaimba de nem szabad hagyni teljesen hogy a gyerek azt csináljon amihez kedve van főleg hogy most 17éves még elötte van életének egyik legfontosabb feladata az iskola befejezése és ha időben nem fogja vissza a végén még gond lehet.ott hagyja a sulit drog egy nem kívánt terhesség és egyéb rossz dolgok amik szerintünk fiataloknak elég menő dolog.valahogy a bizalmába kell férkőzni és kideríteni a dolgok hátterében mi áll de nem nyomozzon útána mert azzal mindent elront
2013. febr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
67%
Beszélni kellene vele,ezt más nem mondhatja meg mi van vele!Sokminden lehet
2013. febr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Azzal nincs gond, hogy beszélünk vagy sem. Ha kérdezek tőle valamit, akkor szívesen mesél. A suliról is beszél. A fiúról is, a bulikról is beszámol, ha kérdezem.
2013. febr. 17. 16:23
 6/28 anonim ***** válasza:
96%
Ha beszél a lányod mindenről, akkor nem értem a problémádat. Amiket itt idegenektől kérdezel a neten, kérdezd meg tőle!
2013. febr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

De már írtam! Megkérdeztem, hogy miért nem eszik: "már ettem XYéknál" mikor felhozom neki, hogy de eddig mindig jött haza és hozta a hambikat meg a pizzákat, meg szerette amikor pizzát rendeltünk, most meg nem is eszik belőle, akkor is annyit mond, hogy már a fiúnál eleget evett.

Ha megkérdezem, hogy miért ilyen fáradt azt mondja, hogy nem tudja, csak így érzi magát. A fogyást zt ő állítólag nem vette észre magán.

2013. febr. 17. 16:27
 8/28 anonim ***** válasza:
78%

jobb hogy aggódsz, mint hogy le se sz.rod, de nem kell az ördögöt a falra festeni


persze, hogy elmászkál programokra, ha van egy hapsi, akivel jó együtt lenni

a kaja talán azért van, mert koplal, nem akar elhízni, hogy tetsszen a hapsinak később is

a fáradékonyság meg teljesen természetes ebben a korban, mint az is, hogy nem oszt meg mindent veled


hidd el, egymilliószor rosszabb képet mutattam magamról a szüleimnek, mint a te lányod, de soha meg nem fordult a fejemben, hogy drogozzak, vagy komolyabban piáljak, dohányozzak

2013. febr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem drogozik. Akkor nem meselne, inkabb "rejtozkodne", hogy nehogy beszelnetek kelljen. En inkabb orvoshoz vinnem es teljes verkep, mert a faradekonysag betegseg tunete is lehet.
2013. febr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, hogy tényleg tetszeni akar a fiúnak, ezért próbál odafigyelni arra, hogy mit eszik. Én is imádom a pizzát és a hamburgert, de lássuk be, nem túl egészséges kaják, és még hízlalnak is. Tényleg eszik a fiúéknál, mert pl. akkor éhes, és tudhatja azt is, hogy pl. jobb nem enni este 6után. Elhiszem, hogy aggódsz, de ha ilyen t*kony idő van, Te nem vagy fáradékony? Pont most jönnek-mennek a frontok, megviselik az embert, vagy Titeket nem?!
2013. febr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!