Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aggódunk a lányunk miatt, új...

Aggódunk a lányunk miatt, új társaságba került és megváltozott. Mi van, ha valami gond van vele?

Figyelt kérdés
17 éves a lányunk. Alig egy hónapja megimserkedett egy fiúval, egy gimibe járnak, a fiú fiatalabb nála egy évvel. Egymásba szerettek, járnak is. Nos, mióta a fiúval van szinte minden pénteken buliban vannak, ez furcsa, mert a lányom jó ha évente 3szor kimozdult este, most pedig...Minden hétvégén este járkál haza, hol átmennek a másik városba moziba, hol csak úgy vásárolgatni mennek. Minden nap délután amikor hazajön, nem eszik, csak megcsinálja a házit, lefürdik és gépezik vagy alszik. Azt vettük észre, hogy lefogyott(lehet hogy kicsit nőtt is, de nem annyit, hogy észrevehetően vékonyodjon miatta). Mikor kérdezem, hogy miért nem eszik, akkor azt mondja, hogy a fiúéknál már teliette magát. Eddig mindig suli után vett magának hamburgert, pizzát vagy valami kaját. Vagy evett az itthon lévő ripp-roppokból vagy szendvicset csinált magának, de most konkrétan itthon egyáltalán nem látom, hogy enne. Mi az már, hogy az én lányom másnál kajál?? Gyanakszom arra, hogy valami drogos ügyletbe keveredett bele, mivel kb. semmit nem tudok a fiú családjáról, csak az anyukáját és annak a családi ágát ismerem, de a lányom sokat beszél a srácról, az apjáról és az unokatestvérekről, nagybácsikról. + furcsa, mert nagyon fáradékony. Ha itthon van, esetek többségében alszik. Ma pl. egész nap aludt, evett egy szelet pizzát és most is aludt. Mit tehetnénk?
2013. febr. 17. 16:11
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
95%
én mondjuk azon nem lennék kiakadva, hogy nem esik egészségtelen ételeket. Mi lenne ha zöldséggel, gyümivel, teljeskiörlésű dolgokkal kínálnád?
2013. febr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, ahogy írta előttem valaki: vérkép, jó ötlet, esetleg vas hiány is állhat a háttérben.
2013. febr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
vagyis utolsó előtti.
2013. febr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
80%

a szerelemnek lehet egy fogyasztó hatása, én ennyi idősen vagy 6 kilót lefogytam 1 hónap alatt

ilyenkor hormonokat termel az agy és akkor is pörög az ember, ha csak fél zacskó kekszet evett

viszont ugyanettől el is fárad, mert esetleg nincs nagyon éhségérzete és a jövés-menésben elfelejt enni (most a munka miatt vagyok szintén így).

szóval nem kell feltétlenül a legrosszabbra gyanakodni.

a zsebpénzéből meg lehet hogy ajándékokat vesz a barátjának, volt hogy énis vettem anno az 1. barátomnak hamutartót, vagy nyakkendőt, egyebeket.

2013. febr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
96%

Hát jóhogy másnál eszik, ha Ti, a szülei nem csináltok rendes ételt ebédre..."Eddig mindig suli után vett magának hamburgert, pizzát vagy valami kaját. Vagy evett az itthon lévő ripp-roppokból vagy szendvicset csinált magának" szerintem ez nem normális, mikor én annyi idős voltam anyum mindig főzött valamit. Ti nem tudtok főzni vagy mi van? A lányotok szervezete még fejlődik, nem pizzát és hamburgert meg hasonló szirszarokat kéne vele etetni.

A lehatásosabb, ha leülsz és beszélsz vele. Ezt tehetnéd. Meg vegyél neki multivitamin tablettát és étrendkiegészítőket ha tényleg nem eszik normálisat.

2013. febr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Vitaminokat szed már vagy 4 éve.

Az hoyg mivel etetem a családom, had legyen az én dolgom. Ki tudja, hogy a srác anyja mivel eteti a lányomat...


Orvoshoz nem akar menni, mert nem érzi magát betegnek.

2013. febr. 17. 17:07
 17/28 anonim ***** válasza:
94%
Nem kekeckedésből, és nyugodtan nyomjátok a piros pacskert, de ha egyszer amott változatosabban ehet, akkor persze, hogy ott fog enni, neked nem fogja bevallani, hogy 'képzeld, anya! annyira jót/finomat ettem xy-nál, hogy hihetetlen.' Nem feltétlenül a vitaminon volt a hangsúlya az egyik válaszolónak, hanem hogy változatosabban kellene ennie. Fejlődő szervezet, se a pizza, se a hamburger, a ripp-ropp meg pláne..nem egészséges ételek, ez utóbbi teli van szójával. Igen, a te gondod, mit esztek, de lehet, tényleg nem éhes a gyerek, mert ott eszik, ahol akar, ha ízlik és finom, akkor pláne. Fogadd el, hogy nem drogos, van barátja, 17 éves, mindjárt felnőtt a lányod. Ha a tanulás vagy bármi más rovására megy a kapcsolata, akkor kezdj aggódni, de ne most, teljesen felesleges.
2013. febr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

Velem is így kezdődött. Kimaradozás, nem evés, fogyás...

Speed-et fogyasztottam, elég keményen. Napi szinten. A barátom"vitt bele", én meg mentem utána.

Mostanra már leálltam, de ez egy örök kereszt a hátamon.

Nem akarlak megijeszteni, de légy résen. Egy drogos úgy tud hazudni, mintha a könyvből olvasná. Sajnos tapasztalatból beszélek.

2013. febr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Ha függő volna, a hangulata állandóan ingadozna és napokat aludna, meg hiányozna az iskolából.


Szerintem itt az aggasztó dolog a fáradékonyság, ami sajnos lehet jele betegségnek is.

Nincs olyan, hogy nem akar orvoshoz menni. Ha kell, vidd el.

2013. febr. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
De mégis hogy vigyem el? Nem tudom kényszeríteni...
2013. febr. 17. 17:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!