Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik kulfoldon dolgoznak es...

Akik kulfoldon dolgoznak es szuleik otthon apolasra szorulnak, mit csinalnak?

Figyelt kérdés

5 eve elek kulfoldon, hazassagban parommal. Mindkettonk szulei gyogyithatalan betegek, van, hogy hetente, maskor nehany havonta kell oket kezelesekre vinni, az otthon maradt csaladtagok teszik ezt meg. Ok helyben dolgoznak videken, viszonylag rugalmas munkaidovel .En a szakmamban csak Pesten talalnek munkat,ezert jottem kulfoldre (ha mar mindenkepp koltozni kellett..)

Innen viszont nem tudok csak ugy hazaugrani (bar ha pesten dolgoznek, akkor kivehetnek szabadnapokat hirtelen masnapra? Toleralja a munkahely? ) Masok hogy oldjak meg ezt a helyzetet? Raadasul otthonmaradt testvereink sem nezik jo szemmel,h nem vesszuk ki reszunk az apolasbol (gyogyszerekert rohangalas, surgosen korhazba szallitas, stb). Mit tennetek?


2013. febr. 15. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Keresnék egy olyan intézményt, ahol napi díjas ápolással bent lehetnének. Nagypapám is ilyenben van, mert 24 órás felügyeletet igényel. Napi 3700 Ft-ot fizetünk, ebbe már a gyógyszerei is benne vannak. Keressetek ilyen helyet ti is, dobjátok rá össze a pénzt, ha a szülők nyugdíja nem elég rá. (Persze lelkileg nehéz lesz eleinte mindenkinek). Papám már több mint egy éve van bent, megszokta, és jól érzi magát ott.
2013. febr. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Termeszetesen szuleink nem varjak el, es kimondottan elleneznenk, ha miattuk hazakoltoznenk, hiszen azzal a mi jovonket rontanank es egyeduli konkret segitseg amit tudunk adni,h orvos visszuk oket amikor kell, valamint gyakrabban tudnank latogatni, mint a jelenlegi kb havi 1 hetvege. Raadasul meg a testverek is neheztelnek rank.
2013. febr. 15. 11:55
 3/11 anonim ***** válasza:
Oregek otthona
2013. febr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hááát, nem feltétlenül értek egyet az első válaszolóval. Azért lehet ezt úgy is értelmezni, hogy dugjátok be valahová... Szerintem optimális esetben valamelyik gyerekéhez lenne szép odaköltöztetni a szülőt, de csak akkor, ha a lakás/ház elég nagy, vagy ha a kapcsolat nagyon jó. Ha egy veszekedős, önző, utálkozó, agresszív valakiről van szó, akkor az első válaszolónak van igaza. Az otthon maradottak nem tudom, mit puffognak, nyilván nem ti fogtok külföldről hazajárogatni. Anyagilag viszont illik beszállni, akár többel is, mint a rátok eső rész, ha nektek kint jobban megy. Vagy, megkérdezni, kiköltözne-e a szülő hozzátok? Ha nem, ő döntött így. Ha igen, és szeretitek, rendes szülő, akkor vegyétek magatokhoz. Nekem ez a legjobb ötletem.:)
2013. febr. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak elég jó otthonok ahol lehet bérelni egy kis lakást,bár ezt kicsit tehetősebb emberek tehetik meg inkább,lényegében ugyan olyan mint az öregek otthona csak jóval színvonalasabb a "szolgáltatás.Én egy sima öregek otthonába nem adnám be őket,inkább keresnék valami fízetőset,ahol igaz többet kell fízetni de emberi körülmények között élhetnek.Egyre több ilyen van.
2013. febr. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%

1. vagyok. Irtam, hogy nálunk már 24 órás felügyelet kell sajnos. A kérdező szüleinél is előbb utóbb eljön (bár remélem minél később) ez az állapot, viszont ha ekkor kerülnek intézménybe a családtagok, az még rosszabb, mint amikor mondjuk még tudnak sétálgatni, jönni-menni kicsit. Persez ehhez az ő beleegyezésük is szükséges.


Egyébként nem értem az otthon maradt családtagokat, hisz ők vannak ott, miért várják el, hogy külföldről megoldja a kérdező?

2013. febr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha az otthon élő családtagok intéznék a kezeléseket továbbra is, ti pedig anyagilag segítenétek őket.
2013. febr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

En 8eve vagyok kint sz intern betel szulokkel.

Nalunk azonban nincs senki lire thud and szmitani,igy en a baratai munka fietek havonta x osszeget,hogy nezzenek rajuk,vasarojanak be ha kerik es vigyeed el dokikhoz ha szukseges.

Ore geek otthona....egyzeru eat irni.

Vegyetek ki anyagilag a reszetek az apolasbol.

Talan nem fog ask ferde szemely beszeni ratok.

2013. febr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Érthető a testvéreid neheztelése is meg a ti indokotok is. Miért nem fogadtok házi betegápolót? Vagy csak beteglátogatót aki egy héten kétszer kimegy? Ti fizetnétek a nagyobb részt, a testvérek kevesebbet, hisz eddig ők vállalták a nehezét. A szállítást meg lehet kérni, előre egyeztetett időpontban kimegy értük a betegszállító, viszi-hozza őket.
2013. febr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Teljesen érthető, hiszen nektek is ugyanúgy rokonaitok, és a napi "nyűg" csak nekik jut, ráadásul lehet, hogy féltékenyek is abból a szempontból, hogy mivel ti ritkábban jöttök, nektek jobban örülnek (mint annak, aki naponta nyitja rájuk az ajtót). Az meg hogy rugalmas a munkaidő...hát igen, de azt se felejtsd el, hogy senkinek nem az az élete álma, hogy beteg embereknek ugráljon, és készenlétben legyen, elviselje a nyűgjeiket, és minden apróságot, amiből ti kimaradtok a távolság miatt.

Az egyetlen megoldás az lenne, hogy anyagilag kárpótoljátok őket. Mennyi, de mennyi családban lesz abból ügy, hogy aki gondozza a beteget puffog, hogy az örökséget meg mással is meg kell osztania, holott az ápolásnak, meg az öröklésnek egymáshoz alapesetben semmi köze. Fizessétek ki a rátok eső segítséget valamilyen kalkuláció szerint, és akkor tuti ne pattognak, vagy írjanak eltartási szerződést, és így talán kárpótolva érzik magukat, és titeket se kergetnek az őrületbe.

2013. febr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!