Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennyire vagytok nyitottak...

Ti mennyire vagytok nyitottak a párotok exe felé? Én vagyok túl maradi (féltékeny) felfogású?

Figyelt kérdés
Egy ideje randizgatok egy lánnyal, van egy kisfia neki már bemutatott. Az exével (a gyerek apjával) és annak új párjával azt kell mondjam jó a kapcsolata. Nem egyszer előfordult, hogy hívtam és ott volt, vagy nagyobb baráti társaságban, de velük. A múltkor pedig az új nővel és a gyerekkel szervezett programot. Ez persze mind szépnek, jónak hangzik, de engem kicsit zavar. Mondta hogy be szeretne nekik mutatni, mert kíváncsiak rám, ő is az volt anno a másik lányra, és reméli, hogy jól kijövünk majd. Én igazából szerintem nem akarok jól kijönni az exbarátjával.. Lehet ez túl gyerekesen hangzik, de nem hinném, hogy lenne mit beszélnünk. Persze nem tennék soha keresztbe neki, tudom, hogy ott a gyerek ami összeköti őket, de szerintem az esti együtt borozgatás már túlzás.

2013. febr. 15. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Igazad van.Te így érzel,tiszteletben tartanám,én is hohy jóban vannak de ennyi azért nekem nem kell.Elviselném ha muszáj,beszélj a pároddal!
2013. febr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
A gyerek miatt muszáj jóban lenniük, nincs mese, ez így is fog maradni. Valószínűleg a gyereknek is jó, ha a szülők együtt vannak otthon, és úgy borozgatnak. Amennyiben kettesben vannak, az más kérdés. Szerintem örülj annak, ha komolyan gondolja veled és már a gyereke is ismer. Nem kell, hogy barátok legyenek, együtt sörözzetek vagy bármi, találkoztok és kész.
2013. febr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Márpedig van egy olyan érzésem, hogy ebben a helyzetben vagy megszoksz, vagy megszöksz. Persze mondhatod azt is, hogy nem akarod megismerni az exet, nem akarsz vele találkozgatni, de a lány ettől ugyanúgy jó kapcsolatban marad és találkozik vele, legfeljebb nélküled. Akkor meg azért leszel féltékeny. Őket nem csak a közös gyerek köti össze, hanem barátok, ráadásul még ott a másik lány is, akivel szintén jó a kapcsolatuk. Nem hinném, hogy megszakítaná miattad a velük való barátságot.
2013. febr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Miután összejöttem a párommal előfordult hogy összefutott az exével és ez nekem sem tetszett. Aztán találkoztam a sráccal és most már az egyik legjobb cimborám, együtt járunk sörözni, van hogy többen, de volt hogy csak ketten. A múltat nem lehet megváltoztatni, nekem nem ártott és attól nem rossz ember hogy volt közös múltja a párommal, sőt egy húron pendülünk.

A múlt az múlt és az intelligens ember ha lezárta akkor nyithat egy új fejezetet.

2013. febr. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ő nem csak ex hanem a gyereke apja. Na ez nagy különbség!!!

Egy ex baráttal meg lehet végleg szakítani a kapcsolatot de a gyereke apjával az az ideális ha elválásuk után is jól kijönnek. Szerintem meg örülnöd kellene hogy ilyen felfogású a barátnőd. Sokkal rosszabb amikor az elvált szülők marakodnak.

Közel is laknak egymáshoz? Mert a távolság egy idő után mindent megold.

2013. febr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az "új nő" vagyok egy ilyen felállásban, vagyis lényegében ugyanaz a helyzetünk. Szerintem ne zárkózz el tőlük. Azt kérdezed miért kellene azért barátkoznod velük,mert a gyerekkel járnak ők is. Én azt kérdezem tőled, miért ne lehetne? Ha nem lesztek egy hullámhosszon akkor nem lesztek barátok. Tartotok egy normális kapcsolatot akkor is egymás szidása nélkül. De akár barátok is lehettek. Elvileg kell hogy legyen bennetek közös dolog :) De mint írtam nem baj, ha nem lesztek azok, nem hiszem, hogy a barátnőd rád erőltetne bármit, gondolom csak annyit vár el, hogy elfogadd, szeresd a gyereket, és tiszteletben tartsd a barátságait. Ennyi pedig joggal elvárható egy kapcsolatban. Különben nem sok értelme van.

Mi szerencsés helyzetben vagyunk, jól kijövünk az ex is benne van kb. az 5 legjobb barátnőm között. Eleinte persze én is kicsit távolságtartó voltam, és megfigyelés alá vettem őket :) Ez is természetes. Soha nem voltam még olyan helyzetben, hogy tartom egy exemmel a kapcsolatot. Voltak elvált, gyerekes ismerőseim, de köztük nem volt ilyen jó a kapcsolat (csak amennyit a gyerek megkívánt) így nem értettem elsőre. Aztán rájöttem, hogy őket nem csak a gyerek köti össze, hanem idővel tényleg barátokká váltak. Közben az exnek is lett valakije, én meg vigyorogtam azon hogy ugyanúgy figyeli őket, mint én anno :) Ma már akár négyesben is elmegyünk valahová a gyerek nélkül is, de egymáshoz is átjárunk és akár játszunk ötösben. Egy végtelen nyitott, okos, kiegyensúlyozott "kisfiunk" van. Szerintem neki is csak az előnyére válik, hogy ilyen a kapcsolatunk.

Szóval jól is elsülhet ez az egész. Arra azért figyelj, hogy ha nem is akarsz velük barátkozni ne féltékenykedj.

2013. febr. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az 5. válaszolóval.

Mivel van gyerek, így a közös programokat nem látom olyan vészesnek.

Annyi szörnyű válás van, ahol 5 percért marakodnak és alátesznek a másiknak, de ezt csak a gyerek sínyli meg. Képtelenség programot szervezni, mert sosem lehet tudni, hogy a másik szülő milyen fondorlattal cs.szi el (későn hozza a gyereket, keresztbe szervez egy jobb programmal, stb)


Én is elváltam, a volt férjemmel annyira más irányba fejlődtünk, hogy borozgatni nem szívesen ülnék le vele esténként meg jópofizni, ha nem lenne gyerekünk, már nem is beszélnénk egymással. De mivel van, a gyerekek miatt fontos a jó kapcsolat. És ha egyszer beállít egy normális, átlagos csajjal, akkor simán leülnék velük beszélgetni, a gyerekek szülinapi zsúrját közösen szervezni, stb.


Ebben a helyzetben tényleg csak az marad, hogy megszoksz vagy megszöksz. Viszont egy jó jel a hölggyel kapcsolatban, hogy nem az a bosszúálló "elhagytál te szemét, most kitolok veled és nem viheted el a gyereket" fajta.

2013. febr. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Itt most nem azzal van a probléma, hogy nem jó, hogy a barátnő jóban van nagyon az apával és annak új párjával, hanem azzal, hogy a kérdező nem kíváncsi az expasira olyan szinten, hogy összejárjanak 4-esbe beszélgetni vagy ilyesmi.

Ez nekem sem tetszene. Ha a páromnak lenne gyereke, akkor természetes, hogy jóban van az apával (remélhetőleg), de én akkor sem akarnék az apukával puszipajtás viszonyba kezdeni. Elég max. egy bemutatkozás és kész, nem lennék rá tovább kíváncsi, nem ülnék vele össze beszélgetni, nem is lenne miről.

Szerintem mondd el a barátnődnek, hogy nem szeretnél ennyire elmélyült kapcsolatot ápolni te is a volt párjával és annak új barátnőjével, mutasson be nekik, néha, ha kell váltsatok szót, de ne akarja, hogy kebelbarátok legyetek.

2013. febr. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A 8-assal és a kérdezővel teljesen egyetértek. Én "új pasi" voltam, a párom (most már feleségem) és az exe is úgy gondolta, hogy jóban kell lennünk. Párszor találkoztunk, amúgy teljesen normális, de nem érzem jól magam a társaságában. A párommal jót harcoltam, mire felfogta, hogy nem fogok azzal a társasággal összejárni (még én kaptam a leb.szást, ha nem éreztem jól magam), de hogy ők tartsák a kapcsolatot, az ellen nincs kifogásom.
2013. febr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem egyszerü...

Az én párom exeiből van olyan, akivel jól kijövök, de Őt már barátként ismertem meg. - (mármint barátok voltak már csak, amikor összejöttünk.) - Az más kérdés, hogy eleinte látszott szegény lányon, hogy a kettőnk kapcsolata azért a nála, - (az exnél)- veri a biztosítékot. - Valószínűleg Ő jobban kötődött a páromhoz, mint Ő hozzá.


Mindemellett, van viszont olyan ex is, akit nagyjából látni nem szeretnék, mert tudom mennyire sokat jelentett neki, és van nekem is van olyan barátom, akiről Ő nem akar tudni... - szóval érdekes kérdés...


De hogy a Te kérdésedre direkt módon is feleljek:

Szerintem Te érzed, hogy mi fér bele, és mi nem. - Ha úgy érzed, hogy több a kötődés, mint a gyerek, vagy mint barátság, akkor ez így nehéz lesz, az biztos. - Szerintem, minden képpen, NAGYON NAGYON ŐSZINTÉN beszéld meg ezt vele, és mond el, hogy téged mi zavar , mitől tartasz és azt is, mi nyugtatna meg.

2013. júl. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!