Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért utálják a nők az anyósai...

Miért utálják a nők az anyósaikat?

Figyelt kérdés

Állandóan ezt olvasom. Vagy csak itt megy ez az utálkozás, a neten keresztül? Nagyon sok nő utálja, elmondása szerint. Vetélytársnak látják vagy mi? Ha a párjuk anyukáját utálják, akkor a sajátjukat miért nem? Hisz a saját annyuk is állandóan rendezkedik, max csak nem veszik észre (és lehet, ohgy a férj igen, de nem szól).

Komolyan mondom, szeritnem az esetek nagy részében a nő a hibás, nem az anyós. Ez a duma meg, hogy elvette az anya szeme fényét, annyira szánalmas.


2013. febr. 14. 20:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert Gyakorin csak a problémákat írják.Ezért csak ezt látod.Azt nem fogja kiírni,hogy "jé,jó az anyósom!"
2013. febr. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Vannak rossz anyósok, vannak rossz menyek, de elmondom, apósok is és vejek is. Azonban amíg nem látsz bele egy adott család életébe, addig semmi jogod ítélkezni, hogy szerinted a meny a hibás, nem az anyós....

Mondom ezt úgy, hogy nem utálok minden anyóst, nekem volt rossz és van jó anyósom is.

2013. febr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a saját példámat tudom neked leírni,ha érdekel,és elolvasod.

Anyósomnak két fia van,én a nagyobbikkal élek.A kisebbik a szeme fénye.Mindig is nagy különbséget tett közöttük,de soha nem lett kimondva.Egy karácsony alkalmával a kisebbik telefont kapott,a barátnője arany ékszert,a párom egy tusfürdőt,én meg két puszit.

Amikor elköltöztünk teljes mértékben saját erőből vettünk házat.Anyósom odacsődített mindenkit,hogy megmutassa,aztán amikor kérdezték,hogy ugye mennyit segítettek,az volt szerényen a válasz,hogy ahogy tudtunk.Apósom egyenesen azt híresztelte,hogy ő vette a házat,ezért még az úton meg is állították anyukámat,hogy mit keresek én ott.

A különélés sem hozott békességet.Jöttek a beszólogatások,például,hogy én ne szüljek gyereket!

Idővel megtanultam a válaszokat,úgyhogy mostanában tisztes távolságot tartunk.Ha el is megyünk egymáshoz,nem sokat beszélünk.Páromnak már nem szapulom az anyját,de nem is dicsérem.Biztos van tőle rosszabb is,de nekem őt kell elviselni,és hát ugye mindenkinek a maga keresztje tűnik nehezebbnek.

2013. febr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Persze hogy elolvasom, hisz ezért kérdeztem! 3-as, ez azért a legdurvább eset. Természetesen ahol az emberi mivolt sárba van taposva, ott nem kell szerénykedni. (És nem csak te, hanem a férjed is bele van taposva a fölbe az anyuka részéről. Mondjuk megfigyelhető, ahol iylen durva eset van, ott meg szinte mindig a férj anyja játszik főszerepet.)


De a legtöbbször azt hallom és azt olvasom ,hogy azért utálják, mert csak úgy átjön, beleszól a gyerek nevelésébe, beleszól a főzésbe.

2013. febr. 14. 20:26
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én jól kijövök anyósommal, de az is tény, hogy 2 havonta pár napot kibírunk egymás mellett így is úgy is, ennél többet meg úgysem találkozunk. Volt velem gondja, de ezt a szemembe sosem mondta, ez rosszul esik a mai napig, de ez van, lenyelem és nem fogok ilyeneken hőbörögni.

Egyébként meglehetősen nyitott személyiségnek tartom magamat, de én sem szeretem, ha beleszólnak a dolgaimba. Tanácsot adni lehet és azt szívesen el is fogadom, maximum nem tartom be. Viszont a saját édesanyám sem szólogat bele, hogy mit csináljak és hogyan, akkor anyósom se tegye, mert tőle érthetően még kevésbé fogadnám el, mint a saját anyukámtól.

Egyébként akkor jönnek, amikor akarnak, ahogy az én szüleim is. Ez szerintem egy kapcsolatban természetes, én amondó vagyok minél szorosabb kapcsolatot ápoljunk a családdal. Ehhez viszont ismét hozzá kell tenni, hogy nem egymás szomszédjában élünk, így fel sem merült még olyan probléma, hogy minden délután nálunk tölti az idejét és ez zavarna, vagy bármi hasonló.

2013. febr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%

"De a legtöbbször azt hallom és azt olvasom ,hogy azért utálják, mert csak úgy átjön, beleszól a gyerek nevelésébe, beleszól a főzésbe."

Nézd, ismételni tudom magamat, amíg nem látsz bele egy család életébe, addig ennyiből ne ítélj! Azért megnézném én azt az embert, aki szívesen fogadja, hogy naponta átmegy az anyósa hívatlanul is, éppen amikor fáj a feje, fáj a hasa, nyűgös stb. és a "kéretlen tanácsaival" bombázza a menyét, hogy annak egy idő után nem lesz elege ebből. Dehogynem! Az anyósokban az a baj sokszor, hogy túl sokak. Nem veszik észre, hogy a gyereküknek már saját családja van és felnőtt emberek. Sok olyan anyós van, aki - ha nem fogadják meg a "tanácsait" - megsértődik. Ha valaki "nem fogad szót neki" - megsértődik. Pl. az én volt anyósom is ilyen volt. Vagy ha 5 perccel később érek haza a munkából, már kombinál, hogy vajon kivel, kinél voltam, biztosan van valakim. Vagy egy másik cifraság: megszabta, hogy szombaton takarítsak, mert vasárnap nem szabad, mert az szent nap. Szent napkor mindenkinek otthon kellett ülnie, a gyerekeivel is rengeteget veszekedett, mert valamiért elmentek otthonról. (Pl. húsvét vagy mindenszentek vagy karácsony). Szóval azért vannak ilyen anyósok is, bizonyára vannak rossz menyek is, illetve sokszor felfújják a dolgot, de amíg nem látod a konkrét eseteket, addig ne ítélkezz!

2013. febr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem utálom, megvetem. Utálja mindkét gyermekét, borzalmas anya( nem csak én mondom, sajnos mások is). A pénz miatt akart gyereket, a mai napig szidja őket. Még alig ismertem a férjem, előttem szidta, trágár szavakkal, hogy ez egy lusta gyerek, undorító, mocskos és ezt fokozta a végletekig. Úgy, hogy mindenben segített és aztán együtt segítettünk neki. Úgy érzem, bántja, ha a gyerekei boldogok. Ezért is alázza őket mások előtt. Unokáját a 6 hónap alatt 3x! látta, kb. 1 órára. Valami olyasmit mondott férjemnek, hogy magadnak akartad... Úgy érzem, az még jobban bántja, hogy a fia nem csak boldog, de gyereke is van. A sajátjait borzasztóan rossz gyerekeknek állította be, hogy folyton sírtak, nem bírt velük, és mikor mondtam, hogy a mienk ugyan nem rossz, láttam, hogy a pokolra kíván. Nekem is beszól folyton, hogy pl. a fiunk kövér, mint én. Férjem persze megvédett, az sem tetszett neki. Soha semmit nem tett a gyerekeiért, a pénz a mindene, amiből van neki bőven, mégsem vett egy csomag pelenkát sem soha. Van ez így.
2013. febr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez az oldal arra (is) való, hogy tanácsot kérjünk, leírjuk a problémánkat. Nem fogok azért kérdést feltenni, hogy "imádom az anyósomat, ti is?". Én nagyon szeretem. És legalább annyian szeretjük, mint amennyien nem. Csak aki nem szereti idejön szidni, mi meg csendben imádjuk őket.
2013. febr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon jól kijövök az anyósommal a sógorom élettársa viszont nem, abban mindeketten hibásak. Sőt én anno minden barátom szüleivel jól kijöttem, Szerencsém volt. Viszont vannak tényeg durva esetek, ha az enyém is olyan lenne én sem szeretném.
2013. febr. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

:))


Jópofa kérdés.


Szerintem senki sem szereti, ha beleszólnak az életébe..kezdjük ott. Legyen az anyós, após, szomszéd néni, akárki.

És meg kell hagyni, hogy sok szülő bele akar szólni a gyereke életébe. Van, amelyik megérti egy idő után, h a gyereke a saját életét szeretné élni, és van, amelyik szülő nem.

2013. febr. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!