Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi ideig tart a gyász?

Mennyi ideig tart a gyász?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok és a barátomnak( szerelmemnek) nemrég halt meg az anyukája, akit nagyon szeretett, sajnos rákos volt.Amikor megtudta, hogy meghalt, (múlt héten) akkor fel se hívott engem, mástól tudtam meg. Persze, hogy együttérzek vele, értem, hogy fáj neki, nekem is meghalt apukám. Csak az a baj, hogy azóta nem akar hallani rólam a barátom. Azt mondta ne keressem, majd ő jelentkezik, ha túl lesz mindenen. Én még ezt is megértem, csak kissé tartok attól, hogy vmelyik körülötte nyüzsgő nő fogja megvigasztalni (van belőlük sok, akik közel szeretnének hozzá kerülni). Hogy kezeljem a helyzetet? Nem akarok tolakodó se lenni, de elveszíteni se őt.Idénre esküvőt is terveztünk, valszeg ebből se lesz már semmi. :-(

2013. febr. 14. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

két probléma van


az egyik, hogy nincs rád szüksége a gyászában, tehát valami gond van köztetek


a másik, hogy nem igazán szimpatikus a hozzáállásod

2013. febr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekem ez kicsit fura.. kivel él? esküvőt terveztek, de még csak nem is együtt laktok?
2013. febr. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szüleivel él, én meg kollégiumban, még egyetemisták vagyunk.

Igen, engem is bánt, hogy nem kellek neki a gyászában...

2013. febr. 14. 16:32
 4/11 A kérdező kommentje:
Amúgy miért kéne együtt lakni? Elég konzervatívok vagyunk, azt valljuk, h esküvő után elég összeköltözni, a bnőim is esküvő után költöztek össze. Nem mindenki az az azonnal összeköltözős típus. Meg saját lakásunk nincs, a szülők nem tudnak adni, az ösztöndíj, meg néha 1-1 diákmunka nem elég albérletre...
2013. febr. 14. 16:33
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, fura, hogy nem igényli a közelséged.

Fura, hogy te attól fosol, hogy viszi egy másik nő...márpedig ha nem igényel, akkor majd viszi, de nem azért mert nem vagy mellette.


Kicsit önzőnek tűnsz, ahogy összefoglalatad a dolgokat. Az esküvő, most másodlagos, ha a kapcsolat is megborulni látszik...

2013. febr. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
hát nem tudom, de összeköltözés nélkül házasodni.. tudod, lakva ismered meg a másikat..
2013. febr. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

Nem értem, hogy miért hiszik sokan, hogy esküvő előtt össze kell költözni. Régen sem költöztek össze, mégis megismerték egymást, megbeszélték mik az elvárásaikat, és sokkal kevesebb volt a válás, mint most.

Még nagyon rövid idő telt el az anyuka halála óta, talán még el sem temették. Majd a temetés után fog valamennyire enyhülni a gyász. Ilyenkor a rokonság szokott együtt gyászolni, nem idegen nők.

Majd a temetésre menj el, addig ne jelentkezz.

2013. febr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Már miért lenne fura, hogy egyedül gyászol? Nincsenek a gyászra szabályok, én egyedül akartam maradni, nem érdekelt senki.

Nehogy már kitaláljátok, hogy a gyászban is van "divat".

2013. febr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Majd az idő mindent kiderít. A jövőt megjósolni senki se tudja.
2013. febr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

7-esnek és 8asnak köszönöm!

Nem tudom 7est miért pontoztátok le...

2013. febr. 14. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!