Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem egy kissé túlsúlyos....

A férjem egy kissé túlsúlyos. Mit csináljak vele, hogy rávegyem a fogyásra? Magától nem akar fogyni, viszont így már nem kívánatos számomra annyira.

Figyelt kérdés
2009. szept. 7. 06:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy mennyire tipikus férfi a férjed, de ha az a kategória, hogy húst hússal akar csak enni, akkor nagyon nehéz dolgod lesz. Próbáld meg rávenni egy kis közös kerékpározásra vagy menjetek úszni vagy ilyesmi. Én inkább a sport oldaláról közelíteném meg. De semmi nem fog menni, ha ő nem akarja. Szerintem ne azt mondd neki, hogy így már nem kívánatos a számodra, hanem inkább onnan közelítsd meg a dolgot, hogy aggódsz az egészségéért. Talán akkor rá tudod venni a fogyásra, de csak akkor értek el sikert, ha ő is akarja.
2009. szept. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az őszinteség a legfontosabb, azaz mondd meg neki hogy szerinted egy kicsit elengedte magát az évek alatt és örülnél ha lefogyna. Ajánld fel neki hogy ha ő elkezd diétázni akkor te is elkezdesz valamit csinálni amit ő szeretne ha csinálnád. Vagy akár együtt is tornázhattok, az sosem árt senkinek. A lényeg hogy ne maradjon egyedül a feladattal, érezze hogy nem csak neki kell valamit csinálni hanem neked is, hogy együtt vagytok benne a dologban.
2009. szept. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Főzzél olyan ételeket,amik nem hízlalnak.Nem fogyókúrásra gondolok,hanem sok zöldségre,gyümölcsre.Rengeteg olyan recept van,ami jó és nem hízlaló.És természetesen a mozgás is fontos.

Ha nem jársz sikerrel,akkor azért gondolkodj el azon,ha más bajod nincs a férjeddel,akkor ez miért olyan nagy probléma?Egy házasságban nem a szex a legfontosabb!Ha szereted,akkor soványan és kövéren is szereted,vagy akkor is ha beteg a párod.Ha nem szereted,akkor pedig hiába is fogyna le.

2009. szept. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az őszinte vélemény a legfontosabb. Nem értek egyet az előttem szólóval, hogy szeretem kövéren soványan stb.. mert én nem abba az emberbe szerettem bele. Nekem is elmenne a kedvem a páromtól ha magára szedne 40 kg-t. Persze, hogy nem kívánnám szexuálisan. A betegség az meg megint más téma. A szexnek pedig igenis nagyon fontos a szerepe, anélkül nincsen kapcsolat. Alap. Mondd meg neki, hogy mi a problémád, esetleg teríthetsz úgy, hogy az egészsége miatt aggódsz. Ami mellesleg igaz is, mert a túlsúly rizikófaktort jelent, nem is kicsit.
2009. szept. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
őszintén beszélj vele, de persze finoman "tálald" a dolgot, mondd el neki, hogy szeretnéd, ha nagyon sokáig együtt élhetnétek egészségben, szenvedélyesen:) én tuti felajánlanám a közös torna(sport) lehetőségét, ami után a jutalma Te lennél, mondjuk csak combfixben, vagy valami nagyon dögös fehérneműben:)ez még a házaséleteteket is feldobná, szerintem:)
2009. szept. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
hopp az kimaradt:a helyedben tuti felajánlanám:) szóval így értettem:)
2009. szept. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha te főzöl, változtass az ételek összetételén. Nem is gondolnád, hogy mennyit számít, ha pl. cukor helyett édesítőt vagy ha olyan étel, akkor cukor helyett semmit sem használsz, fehér liszt helyett pedig teljes kiőrlésűt. Elsőnek írnám, hogy a húst-hússal esziktől nem hízik annyira, ha fehér húst eszik, hisz a hús fehérje. Inkább a széndhidráttal: liszttel és cukorral van probléma...hidd el, én ilyen módszerrel fogytam 15 kg-ot szoptatás után. Esetleg szervezz közös programot, menjetek el együtt edző terembe, uszodába stb. akkor jobban kedve lesz, ha nem lesz egyedül. Tudom magamról, mert nekem a sport soha nem ment noszogatás nélkül, ha nem volt ott velem valaki, hogy "gyerünk, gyerünk, csináljuk", én bizony nem csináltam. Valószínűleg a férjed is ilyen. Közös program, más és más összetételű kaja a megoldás...hús, zöldség, gyümölcs és még sok minden más mehet, nem mindegy, hogy milyenek ezen ételek. Ennyi.
2009. szept. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyébként hány kiló kb?
2009. szept. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Rengeteg jó tanács jött köszönöm.

Valaki kérdezte hány kiló , hát 120 kg fölött lehet :(

Én igazán szeretem és szerintem is fontos a szex, sőt anélkül nincs családi élet.

Sajnos nem hús hússal szindrómás, hanem szendvicse. Ugye ott meg rengeteg a kenyér!

Mindig azt mondja hogy annyit eszik amennyit kirakok elé és ez igy is van mert akkor nem eszik többet, de 1 óra múlva bemászik a hűtőbe és megint eszik. Na ez a marha nehéz, hogy ellenőrizem.

2009. szept. 7. 11:49
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia. Az én párom is 120 kg fölött van,és még csak 24 éves. Neki nagy a pocakja,hogy a lehajolás már nehézkes,pedig a testalakata amúgy rendbe lenne. Ő sajnos húst eszik hússal,ha azt mondom neki nem vagyok hajlandó főzni neki,akkor elmegy étterembe,ami még rosszabb. Így én a sportra kényszerítettem rá,nagyon lelkis típus,minden a szívére vesz,így mikor látta hogy jobban kicsípem magamat, figyelek magamra,és látta a környezet visszajelzéseit,rávette magát, hogy elmenjen konditerembe.Nagyon féltékeny típus,így elhatározta magában,hogy jól szeretne újra kinézni,akit megnéznek,és akire én büszke lehetek.Nála ez a kulcsszó,hogy büszke legyek rá. Azóta fut minden este, meg kkondizik.Hozzáteszem volt ám ő 150 kg is, szóval sokat leadott, a Reductil sokat segített,próbáljátok ki esetleg!
2009. szept. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!