Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire viseli meg a nevelősz...

Mennyire viseli meg a nevelőszülőt, ha a gyermeket elviszik? Ennyi idősen lehetünk azok?

Figyelt kérdés
45 éves vagyok, férjem pár évvel idősebb. Eddig óvónő voltam, most átalakulások lesznek az óvodában ahol dolgozok, ezért szeretnék váltani. Mindenképpen gyerekekkel szeretnék foglalkozni, ezét gondolkodok a nevelőszülőségben. A férjem is támogat. A gyerekeink már kirepültek, a fizetésem nem hiányozna szerencsére, amit kapnék utánuk az teljes mértékben rájuk tudnánk költeni. Viszont félek egy kicsit ettől az egésztől, attól, hogy megviselne, ha elvinnék őket.

2013. febr. 14. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
hopp, egy elhivatott ember, gratulálok ... te tudod a legjobban, hogy még egy ovis csoport távozása is megviseli az óvónőt :)
2013. febr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Meg bizony, de abba már beletanultam, bár az első alkalmat soha nem felejtem el, de szépen lassan megtanultam kezelni. Egy kisgyerekkel/nagyobb gyerekkel aki mindig mellettem viszont nem tudom elképzelni. Ezért lennék kíváncsi tapasztalatokra.
2013. febr. 14. 09:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ismerek nevelőszülőket és azt látom, hogy nagyon nehéz. Főleg, ha kisebb életkorú gyerekeket kapnak. Pl. csecsemőket, vagy 3-4 éveseket. Ott vannak 1-2 évig és esetleg utána visszakerülnek az eredeti családba, vagy örökbe fogadhatónak nyilvánítják és azért viszik el.

Vannak olyan nevelőszülők akik meg is akadályozzák az örökbefogadást, ugyanis az csak akkor lehetséges, ha pl. a biológiai szülő nem látogatta a gyermeket 6 hónapig.

Na most, ilyenkor felhívják a szülőt, hogy jöjjön már, mert el fogják vinni.


Kérdés, hogy mi a jó a gyereknek. Én azt vallom, hogy egy ragaszkodó nevelő szülő nem olyan rossz. Csak hát neki nem ez a dolga. Ehhez a munkához hozzá tartozik az elszakadás fájdalma, hogy van, Te tanítod meg beszélni a gyereket, meg járni, aztán meg elveszik.


Nem mindenki tudja ezt csinálni. Menj el valakihez, nézd meg milyen egy napjuk. Kérj tanácsot!

Én is voltam már 1-2 napot így családnál.

2013. febr. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy olyan vágyam, hogy SOS anya legyek. A helyettesítésig jutottam, az arról szólt, hogy segítettem az anyának és ha szabadságra ment, én gondoskodtam a gyerekekről, de az egész falu kész átjáróház volt, fél évig bírtam. Úgyhogy minden elismerésem annak, aki nevelőszülőségre adja a fejét!
2013. febr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En Szlovákiában élek. A kornyezetemben is van neveloszulo. Nála félévente cserélik a gyerekeket. Mondja, hogy ez nagyon rossz, mert mire megszoknák egymást, megint jon uj gyerek. Ennek jobban utána kell, hogy nézz.
2013. febr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!