Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha veszek egy házat ha a...

Timikelacika kérdése:

Ha veszek egy házat ha a felét az én nevemre íratom a felét a fiam nevére akkor az apja is rendelkezik az ö része felett?

Figyelt kérdés
mivel nem vagyunk összeházasodva rosszban vagyunk azért költözök el, így mivel 50-50 százalékba vagyunk a képviselője a gyereknek így a fiam ház része felett ő is rendelkezik oda jöhet nekem rendezkedni, követelheti vagy beköltözhet? Kérlek aki tud valamit írjon!

2013. febr. 13. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Amíg szülői felügyeleti joga van és a gyermek kiskorú igen ugyanúgy rendelkezhet a vagyonával.Ezért érdemes gyermek elhelyezési pert indítani,hogy ne tudjon visszaélni vele. Vagy írasd magadra a haszonélvezeti jogot így onnantól fogva nem vagy köteles beengedni.
2013. febr. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kiskorú tulajdonosnak a jogairól nem a szülő dönt hanem a gyámügy. Ilyen hülyeséget ne csinálj konkrétan 18. éves koráig ha elakarnád adni a lakást csak gyámügy engedélyével csinálhatod meg.

Vegyél saját magadnak lakást, házasság előtt szerzett vagyon soha nem lesz közös.

2013. febr. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez egy olyan ház ami akár életem végéig jó, nem igazán akarom eladni!De ha a gyámügy védi a gyereket akkor az apja nem tudja azt a rész elvenni töle nem??
2013. febr. 14. 08:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, elvenni nem tudja tőle.de miért nem a saját nevedre iratod? A kiskorú néven levő ingatlanokkal nagyon nehéz bármit is kezdeni....
2013. febr. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minek akarod mindenképpen a fiadra is íratni? Vedd a magad nevére, és Tőled majd úgyis ő örökli. Nincs gond.
2013. febr. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mert az apja szülei is adtak pénzt és ök ragaszkodnak hogy az a százalék a gyerek nevén legyen!!Tudom hogy nehéz eladni mert engedély kell hozzá meg neki mindenképp biztositani kell ezt a százalékot!
2013. febr. 14. 17:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!